Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ZTE prosi amerykański Departament Handlu o zniesienie zakazu

ZTE prosi amerykański Departament Handlu o zniesienie zakazu

msnet 7 Maja 2018 19:05

3 1

zte logo

Władze USA ustanowiły siedmioletni zakaz sprzedaży amerykańskich produktów firmie ZTE. Ta się jednak nie poddaje i prosi amerykańskie władze o cofnięcie sankcji.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy amerykańskim rządem i ZTE, chińska firma miała ukarać 35 pracowników odpowiedzialnych za naruszenie embarga handlowego nałożonego na Iran i Koreę Północną. ZTE jednak się do tego nie zastosował, dlatego Departament Handlu USA podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu sprzedaży tej firmie produktów wytworzonych w Stanach Zjednoczonych. Sankcja obejmuje między innymi kluczowe elementy smartfonów chińskiego producenta, chipsety Qualcommu oraz licencję na system Android.

Sytuacja jest dla ZTE bardzo niekorzystna i może nawet doprowadzić firmę do bankructwa. Z tego powodu, jak informuje Reuters, chiński producent dostarczył do Biura Przemysłu i Bezpieczeństwa Departamentu Handlu dodatkowe materiały, których celem jest zniesienie zakazu. Agencja informacyjna nie precyzuje jednak, jakiego rodzaju dokumenty się znajdują wśród tych materiałów. W ubiegłym tygodniu chińscy negocjatorzy prowadzący rozmowy handlowe z amerykańskimi odpowiednikami w Pekinie poprosili Stany Zjednoczone o wysłuchanie apelu ZTE oraz wzięcie pod uwagę wysiłków firmy, które ta podjęła w celu naprawy popełnionych przez siebie błędów.
Amerykańscy urzędnicy stwierdzili, że zakaz wprowadzony wobec firmy ZTE jest sprawą incydentalną i nie ma związku z powiązaniami handlowymi istniejącymi pomiędzy gospodarkami Chin i USA. Jednak analitycy uważają inaczej.

Jeśli negocjacje się nie powiodą i zakaz nie zostanie uchylony, raczej nie zobaczymy smartfonów Axon 9 i Axon 9 Pro, które miały wkrótce zostać zaprezentowane.

Zobacz: Axon 9 - przyszły flagowiec ZTE
Zobacz: W obawie przed sankcjami USA... Huawei tworzy nowy system operacyjny
Zobacz: Bezramkowe projekty ZTE jako remedium na kryzys?
Zobacz: Kryzys w ZTE Corp. Czy zakaz sprzedaży podzespołów z USA doprowadzi do bankructwa chińskiego producenta? Zobacz: ZTE może stracić Androida
Zobacz: ZTE ma zakaz otrzymywania amerykańskiego eksportu

Czy uważasz, że Departament Handlu USA powinien znieść zakaz zastosowany wobec ZTE?

Zdecydowanie tak
38.51%
Raczej tak
15.54%
Raczej nie
10.81%
Zdecydowanie nie
19.59%
Nie mam zdania
15.54%

Wszystkich głosujących: 148


Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • -1

  1. ~Marek Czekaj  2018-05-08 11:23:51  host: 176.10.99.200

  Usa to przeciez bankrut. 16 bilionow dlugu maja. Nie warto sie interesowac nawet takim rynkiem jak amerykanski

 • 0

  2. ~shadow_82  2018-05-08 11:55:26  host: 193.27.6.12

  ZTE zbankrutuje, dobre sobie. To jest firma taka jak Nokia, ktorej biznes komorkowy wynosi kilka procent. ZTE produkuje systemy transmisji xWDM, LTE, strukturalne WiFi, R&S IP, GPON, rozwiązania smart cities (inteligentne oswietelnie, parkingi).

 • 2

  3. ~  2018-05-08 12:08:07  host: epinet9.netman.com.pl

  1, Usa to japońskie miasto - jaki ma związek z rynkiem amerykańskim?

 • 0

  4. ~marrcus  2018-05-08 15:23:39  host: 095160158105.dynamic-ra-11.vectranet.pl

  popaprane amerykance beda mowic co wolno komu sprzedawać

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze