Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IKO po 3 miesiącach: 35 tys. klientów, 50 tys. transakcji

IKO po 3 miesiącach: 35 tys. klientów, 50 tys. transakcji

WitekT 10 Czerwca 2013 12:02

2 1

Klienci PKO Banku Polskiego wykonali za pomocą telefonów z IKO ponad 50 tys. transakcji na kwotę 11 mln zł. Z aplikacji do płatności mobilnych od PKO Banku Polskiego korzysta już 35 tys. osób.

Największą popularnością nadal cieszą się wypłaty telefonem gotówki z bankomatów (ponad 70% wszystkich transakcji). W całej Polsce płatności IKO są akceptowane w ponad 43 tys. terminali płatniczych eService, w 2,7 tys. bankomatach PKO, a wkrótce także w bankomatach Euronet. Telefonem z aplikacją IKO można już również zapłacić w kilku tysiącach sklepów internetowych obsługiwanych przez agregatorów płatności Dotpay, eService, eCard i Przelewy24.




Zobacz: Płatności telefonem w ofercie PKO Banku Polskiego.

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: iko | pko bp

w sumie: 20
  • -3

    1.  2013-06-10 12:05:33

    35 tys frajerow..brawo!!!

  • 0

    2. ~a  2013-06-10 12:05:35  host: 93.154.179.167

    a to nie miało wejść do biedronki? i kiedy w inteligo?

  • 1

    3. ~he he he  2013-06-10 12:16:26  host: 77-254-182-90.adsl.inetia.pl

    Znaczy jedno. Większość spróbowała raz i dała sobie spokój :-), lub nawet instalowała dla samej instalacji...

  • 1

    4.  2013-06-10 12:17:01

    2: Biedronka ma mieć własny system - z jakimś innym bankiem.

  • 1

    5. ~Nick  2013-06-10 12:21:09  host: 212.160.172.70

    @ freq - czemu frajerów ?

  • 0

    6. ~  2013-06-10 12:30:56  host: 77-254-182-90.adsl.inetia.pl

    @4 - cooooo? A przecież ci Portugalczycy z Biedronki tak wciskają kit, jaka to nie jest "polska sieć". Jak wejdą we współpracę z Millennium (należy też do Portugalczyków) to dopiero będą jaja :-).

  • 0

    7. ~...  2013-06-10 12:34:41  host: 213.241.94.195

    Czyli mniej niż zero. I gdzie te 12%? To nie jest nawet 1,2%.

  • 0

    8. ~  2013-06-10 13:20:00  host: 77-253-202-195.ip.netia.com.pl

    ja tą aplikację lubię, może nie jest do końca dopracowana ale przydaje się w przypadku braku karty przy sobie :) Szkoda, że trzeba informować pracowników sklepów o tym jak to działa...

  • 0

    9.  2013-06-10 13:27:55

    @2 do biedronki to ma wejść BZWBK ze swoją aplikacją, już nawet pozmieniali swoje regulaminy i dodali punk o "płatności aplikacją mobilną"

  • 1

    10. ~IKO  2013-06-10 14:09:09  host: host-46-175-44-172.wtvk.pl

    Średnio klient wykonał miesięcznie 0,476 transakcji. Średnia wartość jednej transakcji to 314,29 zł. Egzotyka która chyba nie rozwinie się w jakiś masowy produkt.

  • 0

    11.  2013-06-10 15:46:11

    Wystarczy ze dadzą iko w inteligo - tam sa ludzie ktorzy lubią nowości i od dawna aprobuja mobilne i nowoczesne rozwiązania - wtedy ruszy to z kopyta

  • 0

    12. ~and1  2013-06-10 15:52:54  host: 89-66-149-184.dynamic.chello.pl

    Zgadzam się niech dadzą to dla inteligo. Tam konta mają wyjadacze takich aplikacji, ogarnieci ludzie z smarphonami...

  • 0

    13. ~kosma  2013-06-10 16:36:28  host: 213-238-99-218.adsl.inetia.pl

    Coś chyba PKOBP traci klientów, przy okienku mniejsze kolejki. Ciekawe kiedy będzie można wpłacić kasę w bankomacie ?. Pewnie nigdy.

  • 0

    14. ~albion  2013-06-10 16:59:08  host: 188.146.8.136.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    up@ - umiesz czytać??

  • 0

    15. ~cynik  2013-06-10 22:15:15  host: 178.183.176.98.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Powinni zblokować możliwość komentowania na telepolis. Ludzie, czy oprócz zrzędzenia coś jeszcze potraficie? Aplikacja ma kilka mankamentów, ale działa. Swoje uwagi możecie zgłaszać do PKO (ja moje już im wysłałem i zostały przyjęte do wiadomości).

  • 0

    16.  2013-06-10 22:38:32

    w Biedronce będzie najbardziej mobilny środek płatności - gotówka :P - jest tak mobilna że wystarczy chwila i już jej nie ma A tak serio bank który tam wejdzie zrobi "dobry interes" ale osiągnie przy tym "jakość" sponsora naszej reprezentacji w piłce nożnej - a już kiedyś było hasło - jaki sponsor taka gra :P

  • 0

    17.  2013-06-10 22:41:57

    aplikacja fajna sama w sobie. Bank duży ma potencjał - szkoda że jest to tylko jedno z wielu polskich rozwiązań - bo już powstał PEOPAY w drugim PEKAO oczywiście niekompatybilny z IKO. BZ wprowadzi coś swojego mamy wielką trójcę+ mali gracze jak Skycash czy mPay

  • 0

    18. ~gorylla  2013-06-11 09:33:39  host: public27669.xdsl.centertel.pl

    Jestem klientem PKOBP i nie uważam tego banku za shit, jest zdecydowanie lepszy od różnych hiszpańsko-niewiadomo jakich banków typu Santander czy inne g. A IKO polubiłem i często korzystam. Funkcjonalności aplikacji jeszcze trochę słabe, ale nie ma nic lepszego jak momentalne sprawdzenie salda przez IKO, bez konieczności kłopotliwego logowania z loginem i hasłem (nie jestem frajerem, nie korzystam w fonie z zapamiętania hasła bankowego!). Natomiast powiem wam coś o IKO, czego nie wiecie, a co jest jego niewiarygodną zaletą. Syn jechał na trzydniową wycieczkę szkolną do Wawy i zapomniał wziąć portfela z pieniędzmi. Ustaliłem w necie pobliski dla niego bankomat obsługujący IKO i on do niego podszedł. Bez problemu wypłacił kasę z konta po podaniu mu przeze mnie kodu z aplikacji IKO. Kopara opadła? MAlkontenci- potraficie to zrobić z Waszymi kartami?

  • 0

    19. ~Szczepek  2013-08-12 01:27:02  host: 95.178.96.6

    Teraz pobraliśmy już 43 tysiące razy IKO :) I ja korzystam już promocji wakacyjnych na zakupy np. 50 % zniżki na elotek.pl na usługę serwisową ( Lotto, Mini Lotto i Multi Multi) :) Niedość że Superkonto z IKo jest za darmo, korzystanie z IKO też, i do tego zniżki na zakupy, nieźle :)

  • 0

    20. ~Kokosz45  2014-01-29 15:07:57  host: 194.242.62.93

    Super ściągnąłem apke na mojego roota, czyli już można. Idę zrobić pierwszą transakcje IKO

Dodaj swoją opinię