Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DxOMark: Sony Xperia Z2 najlepszy do zdjęć i filmów

DxOMark: Sony Xperia Z2 najlepszy do zdjęć i filmów

LuiN 9 Kwietnia 2014 15:32

2 7

sony xperia z2 Ceniona w branży fotograficznej platforma DxOMark ogłosiła, że Sony Xperia Z2 jest najlepszym telefonem na rynku w kategoriach: jakość aparatu i kamery.



Eksperci DxO w badaniach laboratoryjnych byli pod wrażeniem obsługi ekspozycji i kontrastu, wypunktowując imponujące zachowanie szczegółów podczas robienia zdjęć na zewnątrz w Xperii Z2 oraz szybki i reaktywny autofocus.

Opinia DxOMark stanowi jedną z najważniejszych kategorii ocen w branży foto i wideo, a nad standardami, obiektywizmem i rzetelnością ocen czuwa Laboratoria DxO - korpus ekspertów z branży, którzy wyznaczają jednolite kryteria jakości aparatów i obiektywów wraz z zasadami pomiaru i oceny.




Ocena na poziomie 79 punktów jest lepsza niż wynik 76 punktów osiągnięty przez Xperię Z1 w minionym roku. Aktualny ranking dziesięciu najwyżej ocenionych modeli prezentuje się następująco:
W odniesieniu do aparatu Xperii Z2 eksperci wysoko ocenili między innymi imponującą szczegółowość (zwłaszcza w warunkach zewnętrznych, rozsądny poziom szumów, szybki i czuły autofokus z ograniczonymi błędami, dobrą jakość ekspozycji, ładne kolory, dobrą wydajność lampy błyskowej. Jeśli chodzi o kamerę podkreślano dobrą stabilizację obrazu, odwzorowanie tekstury, niski poziom szumów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Sony Xperia Z2 wyposażony jest w aparat Exmor RS 20,7 Mpix z matrycą o wielkości 1/2,3" i szerokokątnym obiektywie (w przeliczeniu 27 mm) o dużej jasności (F/2.0). Nad przetwarzaniem rejestrowanego obrazu czuwa mechanizm BIONZ for mobile. Aparat może być też wykorzystany do rejestrowania nagrań wideo o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli, 30 klatek na sekundę) i FullHD oraz HD przy 120 klatkach na potrzeby funkcji spowalniania obrazu Timeshift video. Nad jakością nagrań czuwa funkcja SteadtShot, która redukując kąt widzenia w filmach jest w stanie stabilizować obraz w czasie rzeczywistym.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, DxOMark, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia z2

w sumie: 34
  • 0

    16. ~Adam  2014-04-09 21:27:19  host: 093105215009.rybnik.vectranet.pl

    15 jeśli tak jest to upewniłem się co do zakupu Z1 bo nie podchodzi mi Windows Phone jednak przyzwyczaiłem się do androida :)

  • 2

    17. ~NieBatman  2014-04-09 22:11:42  host: OstyR005-taniegrzanie.inetia.pl

    @ 15- następnie przejrzyj Galerie swoich zdjęć i przyjrzyj się ile procent tego stanowią zdjęcia robione nocą :) no chyba że jesteś Batman i noc to Twoje podstawowe środowisko życia ;) do czego zmierzam, dobre zdjęcia nocne to niewielki odsetek zdjęc pstrykanych przez zwykłych casualowych użytkownikow smartfonów. Dlatego zawsze najważniejsza była jest i zawsze będzie jakość zdjęć dziennych pstrykanych przy dobrej pogodzie, względnie przy pochmurnej. a To jakie zdjęcia robi telefon w nocy? jakie to ma znaczenie. U mnie procent zdjęć wykonanych po zmroku to jakieś 5, w porywach 10% wszystkich zdjęć jakie mam wykonane różnymi telefonami.

  • 0

    18. ~lol...  2014-04-09 22:51:58  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    wszystkie obecne smartfony z wyższej półki robią dobre/bardzo dobre zdjęcia. Większe znaczenie ma wielkość i jakość wyświetlacza na którym je pokazujemy bądz oglądamy, bo przecież nie wywołuje się wszystkich zdjęć za każdym razem, co najwyżej część wybranych. W tym momęcie najlepiej wyglądają zdjęcia z Note 3 (ostrość, kontrast), LG G2 też ładnie, nstępnie dałbym HTC One i iphone 5 i na końcu Z1. IP5 dałbym na równi z G2 lecz wielkość trochę była na + u LG i HTC. To moje osobiste wrażenia i każdy odbiera zdjęcia inaczej/ma inne oczekiwania.Podejżewam że gdyby przerzucić wszystkie na jeden z nich, to różnice były by tak marginalne, że wręcz pomijalne. Poza tym widze, że ostatnio w smartfonie najważeniejszy jest aparat i obudowa .... ciekawe jakby przyjęli ludzie Sony mini mini 3" 320x200 i 20 MP ... napewno byłby lepszy od IP5s przecież ma 20 MP !!!

  • 0

    19.  2014-04-09 23:06:34

    no nie oszukujmy się, wygrała dzięki wyższej (i może i lepszej) jakości wideo:
    http://www.dxomark.com/Mobiles/Sony-Xperia-Z2-overview-Revised-model-takes-first-place-in-Mobile-rankings
    http://www.dxomark.com/Mobiles/Nokia-808-PureView

    biorąc pod uwagę zdjęcia to dostali taką samą notę. Czyli tel z 2014 vs 2012

  • 0

    20.  2014-04-09 23:44:21

    S4 lepsze od 925. Hahaha. Mam oby dwa i bez żartów. Pomijając jakość zdjęć to panowie z Samsunga zapomnieli o czymś takim jak spust do robienia zdjęć. Zrobienie zdjęcia S4 to nie lada wyczyn. Jakby nie mogli dodać jednego guziczka. Zetki nigdy nie miałem w rękach ale mam lustrzankę Sony. Jeśli chociaż ma ułamek możliwości procesora z lustrzanki to faktycznie może być coś. A Z ma spust? Chyba tak. Jeśli ktoś może udostępnić fotki z Z albo Z1, takie codzienne to chętnie bym pooglądał bo chyba następny właśnie wezmę Sony.

  • 0

    21.  2014-04-10 00:13:52

    Czym pochwaliłby się HTC ? 4mpix aparatem ? 20,40 mpix to za dużo bo szumy ? Jest coś takiego jak oversampling Z1,Z2 czy Nokia Pure View to wykorzystuje

  • 0

    22.  2014-04-10 02:47:07

    21, MaciejM - nawet najtańszy telefon to wykorzystuje - od przełączamy rozdzielczość na np. VGA. To, co dają więcej Nokia i Sony, to bezstratny zoom cyfrowy oparty na wycinaniu fragmentu obrazu i bardziej rozbudowane silniki obróbki zdjęć przy ich pomniejszaniu w trybach PureView/Lepsza automatyka. Oprócz zmiany rozdzielczości poprawiany jest kontrast, przejścia tonalne etc. Niestety Lumia 1020 przy okazji zmienia nieco proporcje zdjęcia poprzez rozciąganie kadru, pogrubiając ludzi (no chyba, że robimy zdjęcia w pionie, wtedy efekt jest odwrotny). Z kolei w Xperiach problematyczne jest przeskoczenie z matrycy 4:3 do wynikowego zdjęcia 16:9 o rozdzielczości 8,3 Mpix. Na ostateczne 8,3 Mpix pracuje jedynie fragment matrycy o rozdzielczości 15,5 Mpix. Nie jest więc to prosty oversampling 1:1, tylko mocniejsze przetwarzanie... no i tego zoomu 3x za bardzo też nie ma z czego robić.

  • 0

    23. ~tomek  2014-04-10 03:40:10  host: client-82-27-12-31.pete.adsl.virginm.net

    powiem wam tak , sa telefony , zarowno 1020 ktory ma 40 mpx i robi fotki bardzo dobre, i z1 co ma 20mpx a z2 tez robi dobre i 808 tez robi dobre, poza tym ma lampe blyskowa inna . Rozdzielczosc sie liczy czym wieksza tym lepsza :)

  • 0

    24. ~Creative  2014-04-10 07:04:06  host: inptr-212-3.comarch.com

    Bzdurne jest to porównanie. Sam korzystam z iPhone'a ale nie oszukujmy się nie umywa się on do Lumii 1020 pod względem aparatu. GS4 też. Więc nie wiem kto robi te testy, ale to jakaś bzdura.

  • 0

    25. ~tata  2014-04-10 07:21:57  host: 89-74-89-29.dynamic.chello.pl

    Te Sony robiona tak troche w stylu prezydent wszystkich Polakow.Test bzdura.

  • 0

    26. ~Dell-Fi  2014-04-10 09:26:47  host: n07-02-03.opera-mini.net

    Według tego DxOMark aparat iPhone 5S ma być niby lepszy niż w Z1, czy też Nokii Lumia 1020 ?? !! Żenada! Szkoda czasu na takie bzdury. Oni są tak profesjonalni i obiektywni jak moja babcia słuchająca radia Ma-ryja w ocenie rządów Komorowskiego :)

  • 0

    27.  2014-04-10 10:34:02

    Zgadzam się z przedmówcami że ten ranking to jakaś bzdura. Jak Nokia PV808 może być lepsza IP5S gdzie ten ma dwie diody led o róznych barwach, jest szybszy co za tym idzie robi lepsze zdjęcia szczególnie w nocy i chcąc zrobić zdjęcie w akcji szybciej to iPhonem zrobimy niż tą Nokią. Wracając to takich bzdur nie ma co brać pod uwagę.

  • 0

    28. ~Adam  2014-04-10 11:19:45  host: 093105215009.rybnik.vectranet.pl

    26 zdjęcia iPhone 5s i Z1 są na równi nie widzisz ilości punktów ??? REMIS !!! 3 miejsce

  • 0

    29.  2014-04-10 14:22:42

    @27 808 nie ma diody tylko Xenon więc w ciemnym zrobi lepsze zdjęcia. Wiem bo miałem n8 i też miała Xenon. Mam IP5s i nie daje rady i dalej odstaje od Nokii.

  • 0

    30. ~Darek  2014-04-10 18:00:23  host: 5.172.252.95

    A ja uważam że najlepsza jest Nokia 1520 i już. Szkoda tylko, ze nie wzięli jej do testów i tego zestawienia.

  • 0

    31. ~Dell-Fi  2014-04-10 20:30:43  host: n05-05-07.opera-mini.net

    @27. Moje lampki na choinkę mają natomiast nie dwie, a 100 diod LED o różnych barwach, czyli są 50 razy lepsze od iP5S :-) Do tego szybko migają i lepiej wychodzą na zdjęciach niż iP5S, szczególnie w nocy i w akcji :-) Maja tylko jedną wadę są Made in China - tak jak iP5S.

  • 0

    32.  2014-04-10 21:08:21

    29 808 ma xenon i diody

  • 0

    33. ~Dell-Fi  2014-04-10 21:30:18  host: n05-05-07.opera-mini.net

    @28. To, że iPhone 5s i Z1 maja tyle samo punktów dodatkowo świadczy o braku profesjonalizmu ze strony tego DxOMark - w przypadku gdyby rzeczywiście iPhone 5s i Z1 miały identyczne "dokonania" w dziedzinie fotografii (w co szczerzę wątpię!) to Sony Z1 powinno dodatkowo dostać 1 lub chociaż 0,5 punktu więcej niż iPhone 5s - za fizyczny przycisk aparatu, którego jak wiadomo brak w 5s! Natomiast brak fizycznego przycisku spustu migawki to duża wada, obciach i kompromitacja - to mniej więcej tak jak samochód "terenowy" z napędem na jedna oś. Przyjedź takim na rajd Off-roadowy, a wywołasz salwy śmiechu i politowanie :-) Dla prawdziwych fotografów brak fizycznego przycisku spustu migawki to niemalże świętokradztwo, a tu jakiś tam DxOMark wynosi taki zabawkowy aparacik z iPhone 5s na piedestał - żenada!

  • 0

    34. ~gmo zabija  2014-04-11 05:12:27  host: c-98-228-230-205.hsd1.il.comcast.net

    dla mnie fon bez guzika dwustopniowego jak w sony to tandeta, co to im szkodzi guziczek dorobic za 2000 to chyba nie duze wymagania, sonowki za 500 zl maja, guzik wygoda niesamowita

  • 0

    35. ~HD  2014-04-12 12:49:43  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    Ciekawe jak wypadnie S5

Dodaj swoją opinię