Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czarne chmury nad Miroslavem Rakowskim

Czarne chmury nad Miroslavem Rakowskim

WitekT 21 Sierpnia 2014 13:31

23 0

Deutsche Telekom jest niezadowolone z wyników polskiego T-Mobile. Polska to dla DT drugi najważniejszy rynek w Europie - pisze gazeta Handelsblatt dodając, że ważą się losy prezesa Miroslava Rakowskiego, którego umiejętności zarządzania są kwestionowane.



W II kwartale T-Mobile stracił 59 tys. kart abonamentowych, a przychody w ujęciu rocznym spadły o 10%. DT nie chce komentować doniesień gazety twierdząc, że nie angażuje się w personalne spekulacje.




Zobacz: Wyniki T-Mobile Polska po 2Q2014.

Rakowski jest prezesem polskiego T-Mobile od stycznia 2011 roku. Za 4 miesiące kończy mu się 4-letni kontrakt.

Źródło tekstu: Handesblatt     

w sumie: 129
  • 3

    111.  2014-08-22 13:13:52

    wlo masz problem z moją opinią? Wbrew temu co wielokrotnie powtarzałeś, płatne sprawdzanie salda jest wrzodem na du.pie T-Mobile i świadczy najgorzej o tym operatorze. Takie praktyki trzeba tępić, mówiąc i pisząc wszem i wobec. Jedni rezygnują z usług danego operatora, inni go krytykują. Każdy wybiera swoją ścieżkę i innym nic do tego. ;-)

  • -1

    112. ~Ralfi  2014-08-22 13:28:12  host: aayh241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~98 jak za 30zł można mieć no limit sms rozmowy + paczka danych to bez przesady, czasami mam wrażenie, że marudzenie dla samego marudzenia tak jak pod jednym z tematów ktoś szukał abonamentu za 20zł z 80 minutami... Do takich kwot sto razy bardziej opłaca się prepaid.

  • 1

    113.  2014-08-22 13:51:53

    @98 każda sieć chce podnieść ARPU, od tego nie uciekniesz. Wejdź pod newsa o wprowadzeniu Jumpów. Już tam dyskutowaliśmy, że sieci będą chciały się pozbyć z abonamentów tych, którzy płacą mało, bo są oni nieopłacalni. Lepiej dać pozorną wolność dzwonienia (przeciętny użytkownik i tak nie przekracza 300 minut) za 50zł niż 300 minut za 30zł.

    Lider obniżek ostatnich lat - Play z oferty na ofertę też ma ją coraz gorszą i droższą. Już taniej się nie da mając na horyzoncie inwestycje w LTE, bo to co mamy to dopiero namiastka LTE.

  • -2

    114.  2014-08-22 14:19:39

    toms - ?? Czemu miałbym mieć? Jeśłi się płaci abonament, to takie rzeczy jak sprawdzanie stanu konta jest rzeczywiście nie fair. Inaczej na pewno nie mówiłem. Ale jest. I coś z tym zrobiłeś - Ty np. skoro Ci to przeszkadza? Gadaniem z próżnego w pełne nie nalejesz. A tu wszyscy tylko gadają widzę. Ja mam i TT i konto w banku gdzie się płaci za sprawdzenie salda. Jednak nie płacę - bo nie korzystam z usługi. Jedyne co mogę zrobić. Ty znalazłeś bank, gdzie się za to nie płaci w ogóle... I właśnie tak powinno się robić. Tylko jakby wszyscy tak zrobili, to może usługodawca by pomyślał? A z krytyki kierowanej w niebo jeszcze nic nikomu nie przyszło dobrego - w niebo się kieruje modlitwę... ;-)

  • -1

    115. ~Ralfi  2014-08-22 15:00:59  host: aayh241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~113 trochę racji masz, ale przez to, że no limit to 30-40zł aktualnie, to mało dzwoniący bardziej powinni skupiać się jednak na prepaidach (moje zdanie), tanie no limit już praktycznie i tak wyparły kiedys tak popularne mixy...

  • 0

    116.  2014-08-22 15:31:31

    @114 i to jest właśnie to. W Polsce się dużo mówi, dużo narzeka, a i tak nic się nie działa w kierunku zmiany. Skoro mi nie pasuje jakaś oferta to ją zmieniam. Ludzie nie zmieniają, a potem wylewają litanię żali jaki to usługodawca jest beznadziejny bo a, b, c, d itd. cała lista "grzechów" zamiast już przy "b" powiedzieć - sorry, ale przesadzacie.

    I właśnie dlatego w TM wprowadzili tą podwyżkę o 5zł, bo wiedzieli, że dużo osób ponarzeka, a tylko jakaś część rzeczywiście zareaguje wypowiedzeniem. Inni albo machną ręką (najgorsze co można zrobić chyba, że ktoś rzeczywiście nie ma alternatywy - głównie bardzo niskie zobowiązania po 15-20zł z 120-200 minutami) albo przejdą na pozornie korzystne, bo nielimitowane Jumpy przy czym potem będą lamentować, że zostali "zmuszeni" do migracji.

  • 1

    117.  2014-08-22 15:32:32

    @115 bo taki jest kierunek działań operatorów - nie potrzebujesz NL to idź to prepaida.

  • -1

    118.  2014-08-22 15:44:57

    thonka - no znowu nie tak ostro... Jednak ciągle są pakietowe oferty abonamentowe dostępne ;-) Raczej o wysokość opłat chodzi. Bo nielimitowane to każdy by chciał mieć - na wszelki wypadek chociażby (takie to dla Polaka typowe) ;-)

  • -1

    119.  2014-08-22 15:46:44

    W nju ma - na wszelki wypadek... Ale jakoś nie jest to aż tak popularne jakby się wydawało - dzwonisz dużo - zapłacisz nie więcej niż, dzwonisz mało, zapłacisz mało ;-) Idealna oferta. Ciekawe czemu tak mało popularna?

  • 1

    120. ~anty  2014-08-22 17:10:27  host: gem234.internetdsl.tpnet.pl

    niech sp...... do swoich bazin z jozinem, zrujnowal wiele naszych firm i etatow

  • 1

    121. ~  2014-08-22 23:31:59  host: 46.205.142.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak ma się głupich doradców i dyrektorów to się na tym wychodzi jak Mirek na mydle...

  • 3

    122.  2014-08-23 00:13:15

    @119 wlo: A Plus po roku działalności byĺ bardzo popularny? Nie rób jaj chĺopie stosując tak pĺytkie sofizmaty. :-) Nju to młodziutka marka na bardzo konkurencyjnym rynku. Zmierz się z nią za 3-5 lat. Porównujesz znowu gruszki do porzeczek. :-)

  • -1

    123.  2014-08-24 21:11:47

    122 - mówię w kontekście zachwytów na Telepolis - kto to nie używa, jakie to dobre... Mnie to akurat ani ziębi ani parzy. Jednak po komentarzach mało kto powinien zostać u starego operatora w starej ofercie! nju i MiniMax - to powinni być liderzy teraz ;-) A! Jeszcze Red Bull Mobile ;-)

  • 1

    124. ~dede  2014-08-25 08:17:14  host: ip-84-39-174-115.free.aero2.net.pl

    @65

    O czym ty mówisz? mam kuzyna który w t-mobile ma 300min do wszystkich, 4gb w cenie 28zł. Tyle że w Niemczech. Przelicz sobie na Euro i porównaj z zarobkami Niemców i Polaków. Nikt mu nie wydzwania z propozycjami i nikt mu nie śle pism z akcją "rzuc piataka" . Ceny w naszym kraju i tak sa za wysokie w stosunku do zarobkow i g..o mnie obchodzą kajety ksiegowego w Tmobile skoro minuta rozmowy wsieci X niczym nie rózni sie od minuty w sieci Y poza ceną. Pójdę gdzie taniej. Gigabajt danych w T różni sie kolorem od gigabajta w P?
    Nikt nie chce rozmawiać za darmo tylko bierzmy poprawkę na polskie zarobki. ja telefonów nowych nie potrzebuję bo do niczego i to nei jest potrzebne. Biorę tylko Sim i płacę za to co wykorzystam a nie za to co menedżerwoi w różowej koszulce sie wydaje że jest mi potrzebne

  • 1

    125. ~lolik  2014-08-25 10:30:29  host: 77-254-230-98.adsl.inetia.pl

    Oferty no limits są konstruowane z uwzględnieniem średniej liczb minut wydzwanianej przez użytkowników
    Np. w Orange wynosi ona ok. 300 w stosunku do poprzeniego kwartału nie wzrosła zbyt dużo mimo ofert no limits

    300 minut w rozliczeniu sieciowym daje niecałe 30 zł (oczywiście do własnej sieci jeszcze bardziej obniża koszty)

  • 0

    126. ~Kóma  2014-08-25 21:53:26  host: 031011232241.ostroleka.vectranet.pl

    Bo to wszystko przez Lewandowskich w reklamach, że operator dla ratowania przychodów, obciążył klientów droższymi o 5 PLN abonamentami lub łaskawie zezwolił przejść na jakieś nowe taryfy Jump, które są bardzo drogie !!! A fuj Lewandowscy, mało macie innej kasy ???
    PS
    Z ostatniej chwili: prezio T-Mobile w Polsce, niejaki pepiczek Miroslav Rakowski będzie najprawdopodobniej zwolniony, bo zatrudnił właśnie Lewandowskich do reklam i z tego powodu spadły przychody firmy. Brawo, słusznie, bo nie będzie pepiczek pluł nam w twarz !!!

  • 1

    127. ~z niemiec do @124  2014-08-27 00:46:36  host: p4FDF1261.dip0.t-ipconnect.de

    hej @124 - sprawdź jeszcze raz taryfę kuzyna, bo bzdury wzpisujesz. właśnie podpisałem kontrakt w niemczech 300 minut, 2 GB transferu + iphone za darmo, kontrakt na dwa lata. abo jest 49Euro miesięcznie. tęsknię za cenami z Polski.

  • 0

    128. ~gość  2014-08-30 11:40:24  host: 62.29.136.38

    O czym wy mówicie abonament za 49zł z telefonem HTC Desire 310 w T-Mobile 9zł w Play 49zł a w Orange limit 200 min tel 9 zł Plus limit 200/200/1G tel 409zł i sami macie wybór i wybierajcie abonament za 49 zł ??????????

  • 0

    129. ~gość  2014-08-30 11:45:14  host: 62.29.136.38

    zapomniałem dodać że T-Mobile rozmowy i smsy są bez limitu a w Play SMS/MMS 19gr ?

  • 0

    130. ~jack  2014-09-01 12:53:26  host: host-89-228-80-254.olsztyn.mm.pl

    W T-mobile "góra" żyje w oderwaniu od rzeczywistości, tworzą bzdurne parametry , dbają tylko o statystyki, wskaźniki i o to by stanowisko jednego czy drugiego kierownika było potrzebne, a nie o to by sieć funkcjonowała dobrze i zarabiała normalnie. Wdają olbrzymią kasę tworząc komunikaty, drukując ulotki, tworząc system po to by nie wypłacić prowizji - jednocześnie popełniają ciągle błędy i sami za nie nie odpowiadają. Współpraca makabryczna !!!

Dodaj swoją opinię