Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyanogen podmienia Google Now na Cortanę

Cyanogen podmienia Google Now na Cortanę

LuiN 16 Września 2015 09:56

3 2

Cyanogen coraz bardziej uniezależnia się od Google'a. Kolejnym krokiem w kierunku własnej ścieżki rozwoju jest podmiana Google Now na Cortanę.

W ramach ogłoszonego w kwietniu partnerstwa z Microsoftem, wraz z Cyanogenem do telefonów będzie trafiał zestaw aplikacji takich jak mobilny MS Office, Skype, Outlook, OneNote czy chmura One Drive. Jako, że Microsoft niedawno udostępnił Cortanę na inne platformy niż Windows, pojawiła się szansa dla Cyanogenu na zastąpienie głosowego asystenta Google Now konkurencyjnym rozwiązaniem.

Zobacz: Cortana dla Androida i iOS
Zobacz: Cyanogen strategicznym partnerem Microsoftu
Kirt McMaster, szef Cyanogena przekazał w czasie styczniowej konferencji w San Francisco, że firma zamierza w przyszłości zupełnie uniezależnić się od Google'a, tworząc bardziej otwartego Androida niż do tej pory. W planach jest pełne zastąpienie zestawu aplikacji Google'a (z pomocą Microsoftu łatwiejsze do osiągnięcia) i otworzenie własnego sklepu z aplikacjami.

Zobacz: Cyanogen mod ma więcej użytkowników niż BlackBerry i Windows Mobile
Zobacz: Cyanogen chce uniezależnić się od Google'a

Źródło tekstu: ubergizmo, wł     

Dodaj do:

Tagi: google now | cortana | cyanogen

w sumie: 7
 • 0

  1. ~  2015-09-16 10:09:42  host: user-46-112-8-52.play-internet.pl

  Z deszczu (Google) pod rynnę (MS)

 • 0

  2.  2015-09-16 10:11:45

  To czekamy teraz żeby Androida zmienił na Windows Phone. Bardziej uniezależnić się od Google'a chyba się nie da?

 • -1

  3. ~regularuser  2015-09-16 10:29:47  host: ptcnat.t-mobile.pl

  @2
  W twojej wizji widzę spory plus dla użytkowników a mianowicie możliwość wyboru systemu na swoim urządzeniu.

 • 1

  4.  2015-09-16 10:39:42

  @3, patrząc z tej strony to jakiś plus.
  To "uniezależnianie" się od Google zmierza powoli w kierunku uzależniania się od Microsoftu. Nie chciałbym złorzeczyć autorom, ale to trochę jak przysłowiowa zamiana siekierki na kijek.

 • 0

  5. ~  2015-09-16 10:48:44  host: mail.aminocom.com

  4. MS probuje jakos uszczknac z tortu, a ze z Apple nie ma szans to probuje z Google. Patrzac jednak na sklep z aplikacjami Amazona, to raczej srednio to widze w dluzszej perspektywie czasu.

 • 0

  6.  2015-09-16 13:41:23

  Chcąc nie chcąc i tak będą musieli dodawać aplikację od MS ponieważ mają od kwietnia podpisaną umowę,czy to dobrze że Cyanogen zmienia się tak ? wg mnie nie, bo zatracił się cały sens tej modyfikacji androida.

 • 0

  7.  2015-09-16 16:44:51

  Dla mnie to jest takie gadanie. Są zależni i od jednych - na chwilę obecną Microsoft i od drugich - Google. Żadanych odkrywczych rzeczy nie zrobili - jedynie okroili Androida, dodali trochę od Microsoftu i tyle. Odkrywcza to swojego czasu była Jolla, bo system był pisany od nowa, a wypadku Cyanogena, wystarczy, że Google zablokuje źrodła Androida i skónczy się historia zarówno Cyangena jak i większości chińskich producentów.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-98-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet