Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyanogen strategicznym partnerem Microsoftu

Cyanogen strategicznym partnerem Microsoftu

LuiN 16 Kwietnia 2015 16:29

4 1

Cyanogen to firma produkująca najbardziej znaną na świecie alternatywną wersję Androida dla urządzeń różnych producentów. Partnerstwo z Microsoftem to kolejny krok w oddzielaniu platformy od Google'a.



W ramach partnerstwa, wraz z Cyanogenem do telefonów będzie trafiał zestaw aplikacji od Microsoftu, takie jak mobilny MS Office, Skype, Outlook, OneNote czy chmura One Drive. Aplikacje będą zoptymalizowane pod kątem Cyanogena, przynosząc świeże rozwiązania niedostępne dla innych użytkowników Androida.

Cyanogen traktowany jest przez zaawansowanych użytkowników smartfonów jako lekarstwo na szybkie zapominanie przez producentów o starszych urządzeniach. Z jego pomocą można uczynić wydajnym urządzeniem pierwszego Galaxy S czy Nexusa. To także standardowo instalowana wersja systemu w smartfonach One, które w tym roku oficjalnie zagościły na polskim rynku.




Zobacz: OnePlus wchodzi na polski rynek

Kirt McMaster, szef Cyanogena przekazał w styczniu w czasie konferencji w San Francisco, że firma zamierza w przyszłości zupełnie uniezależnić się od Google'a, tworząc bardziej otwartego Androida niż do tej pory. W planach jest pełne zastąpienie zestawu aplikacji Google'a (z pomocą Microsoftu łatwiejsze do osiągnięcia) i otworzenie własnego sklepu z aplikacjami.

Zobacz: Cyanogen chce uniezależnić się od Google'a

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Cynanogen, Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | cyanogen | microsoft | google

w sumie: 18
  • 0

    1. ~Nick  2015-04-16 16:58:44  host: public-gprs515150.centertel.pl

    Cyanogen mod nie jest wcale najlepszy ;) zazwyczaj orginalne firmware producenta oferuje więcej... jak np obsluge w rekawiczkach, stamina, wybór sieci lte czy nawet wyswietlanie jaka to siec hehe 2g/3g/ :)

  • 1

    2.  2015-04-16 17:27:33

    @1 CM jest dla tych napaleńców co muszą mieć dostęp do wszystkich plików systemowych, nie mając pojęcia, które można usunąć. To taka grupka ludzi co na win XP czy win 7 instalują masę syfu wyłączającego to i owo, bo niby tak lepiej.
    Jedyny plus z niezależnych dystrybucji jest dla tych, którzy pozostali z telefonem bez wsparcia producenta. Oczywiście zaraz poleje się fala hejtu, ale..... wisi mi to.

  • 0

    3.  2015-04-16 17:37:40

    Wróg mojego wroga... ;)
    2: Generalizujesz, wiesz? ;)

  • -4

    4. ~  2015-04-16 17:50:28  host: apn-46-77-124-121.dynamic.gprs.plus.pl

    @2, i wszelkiej maści linuksiarze. Mój linux na desktopie potrafi wszystko, tylko najpierw sam muszę sobie napisać program, a potem wpisać komendę sudo sh aptitude latitude sado-maso chapajdzide

  • 1

    5.  2015-04-16 17:51:01

    @2 - Może trochę zbytnio kolorujesz, ale po moich kilku doświadczeniach z CM zrezygnowałem z niego, niby szybko i sprawnie, jednak często coś się krzaczy.

  • 1

    6. ~@2  2015-04-16 17:51:07  host: apn-46-77-124-121.dynamic.gprs.plus.pl

    Bo przecież prosty dwuklik od M$ jest dla ma$

  • -1

    7.  2015-04-16 18:39:04

    Ja mam Ace2 na CM11 i powiem szczerze że wolę dopracowany soft od producenta od takiego co zawsze jest coś nie tak i jakieś niedoróbki. Dlatego jak przedłużę umowę to kończę przygodę z CM choć z żalem bo ten projekt uważam za bardzo fajny.
    Też jestem przeciwnikiem linuxa bo tam najprostsze i najbardziej podstawowe rzeczy sprowadzają się do googla i terminala. Na windzie mam program, uruchamiam instalkę i mam wszystko a w linuxie trzeba włączyć atrybut wykonywalności trzeba odpalać skrypty i jeszcze uprawnienia nadawać folderom gdzie ma być instalowany.
    To jakaś porażka. No i oczywiście w linuxie ZAWSZE coś jest nie tak i trzeba się kopać z systemem żeby choć w połowie wszystko działało tak jak w windowsie.

  • 2

    8.  2015-04-16 18:39:30

    @2 Gdyby producenci (Samsung) tak nie psuli Androida bloatwarem i ciężkimi nakładkami (optymalizacja), co widać szczególnie w modelach najtańszych, to na CM nie byłoby takiego zapotrzebowania. Do tego decyzje o braku aktualizacji starego modelu z wyższej półki , gdy w tym samym czasie wypuszczają słabszy telefon z nową wersją. Ważne by mieć alternatywę wobec aktualizacji wiązanej (update systemu wraz ze sprzętem).
    PS. Carbon wygląda lepiej od CM.

  • 0

    9.  2015-04-16 20:51:00

    a jeszcze niedawno było tu pisane że Microsoft nie jest zainteresowany, jednak zmienili zdanie.

  • 0

    10.  2015-04-16 21:03:45

    @9- To takie biznesowe rozgrywki...

  • 0

    11. ~Sudo su  2015-04-16 22:15:31  host: host-81-190-140-128.olsztyn.mm.pl

    @4 no tak Linux nie jest dla tych co potrafią tylko obslugiwac fejsa. Ty chyba tylko wiesz co to Facebook i telepolis, poza tym do kompa masz 2 lewe ręce .

  • 0

    12.  2015-04-16 23:50:47

    Kirt McMaster zdecydowanie spożywa zbyt dużo wody sodowej. Poza tym żal patrzeć jak kolejny naiwny wpada w bagienko Microsoftu. Największy błąd jaki mógł popełnić

  • -1

    13. ~eh...  2015-04-17 00:20:17  host: user-46-113-197-36.play-internet.pl

    @11 facebook na linuksie to nie jest problem wiadomo... ale spróbuj pograć w gierki itp. Mówienie, że linkus jest lepszy od windy bo ma otwarty kod itp. to *** nie argument. Co z tego kodu jak jestem ograniczony w wybiorze programów i wszystko trzeba wpisywać do terminalu. Ma oczywiście swoje plusy.

  • 0

    14. ~  2015-04-17 07:15:25  host: 80.54.47.145

    Haha, bedziemy niezalezni wywalimy apki googla, podpiszemy umowe z ms i bedziemy musieli wstawiac apki ms, bedziemy super niezalezni... haha, cm odejdzie z tego swiata jak smartfony nokii.

  • 0

    15.  2015-04-17 09:05:34

    Nie podoba mi się ten pomysł integracji CyanogenModa z M$... Klasyczna przesiadka z papucia na lać....

  • 0

    16.  2015-04-17 10:23:15

    na HTC ONE S mam najnowszego Cyanogena i nie jest tak pieknie.
    WYdajnosc jest taka jaka byla czyli spoko ale BATERIA na cynanogenie jest o 1/4 slabsza :( niz na oryginalnym romie HTC

  • 0

    17. ~zabawne  2015-04-17 13:46:49  host: 178-36-229-222.adsl.inetia.pl

    CM było dobre kiedyś - obecnie to kloc, ale to nie wina CM tylko tzw. kompatybilności wstecznej. I nic na to nie poradzicie - nie da się pogodzić oprogramowania na stare zabawki sprzed 5-7 lat i te obecne. Albo ... albo ...

  • 0

    18.  2015-04-19 09:40:25

    Google tworzy system, odwala całą pracę a oni wywalają Gapsy, optymalizują kod i szczycą się swoim oprogramowaniem i jeszcze, że planują odciąć Androida od Google? Jakoś sami nic nie tworzą tylko czekają na nową wersję Androida wydaną od Google i przerabiają kod... Trochę nie fair.... ?

Dodaj swoją opinię