Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bill Gates porzucił mobilnego Windowsa

Bill Gates porzucił mobilnego Windowsa

orson_dzi 26 Września 2017 19:59

7 4

windows phoneupgrade v4 mwf920 hero

Mobilny Windows umiera i dostał kolejny cios. Bill Gates porzucił smartfon z Windowsem na rzecz Androida.

W wywiadzie dla Fox News Sunday Bill Gates, który znany jest z promowania produktów stworzonej przez siebie firmy, powiedział że porzucił smartfon z Windowsem 10 Mobile. Miliarder przyznał jednak, że ma zainstalowanych dużo aplikacji Microsoftu i to głównie z nich korzysta. Gates nie powiedział z jakiego konkretnie modelu używa, ale najprawdopodobniej jest nim Samsung Galaxy S8. Dlaczego? Microsoft stworzył i sprzedaje specjalną wersję tego smartfonu (Galaxy S8 Microsoft Edition), która posiada w standardzie wiele aplikacji firmy, takich jak Cortana, Office, OneDrive czy Skype.




Jeśli ojciec założyciel porzuca produkt własnej firmy, to ewidentny znak, że koniec mobilnego Windowsa jest bardzo bliski.

Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera

Źródło tekstu: BGR; wł     

Dodaj do:

Tagi: bill gates | windows 10 mobile | android

w sumie: 32
  • -1

    13. ~tomaszk-poz  2017-09-26 22:45:26  host: dhcp95-108-51-198.eaw.com.pl

    "Tak samo Windows 10 na PC. Bardzo awaryjny system." - kup normalny komputer a nie jakieś padło z marketu.
    W rodzinie są same W10, tylko ja mam W81 i nic się nie dzieje - święty spokój.

  • -2

    14.  2017-09-26 23:41:00

    Głupiec przesiadł się z deszczu pod rynne :D

  • 2

    15. ~  2017-09-26 23:56:47  host: 168.235.197.156

    @15 nie zabieraj głosu w tematach dla ludzi dorosłych

  • 0

    16. ~  2017-09-26 23:57:19  host: 168.235.197.156

    Oczywiście ma być do @14

  • 0

    17.  2017-09-27 00:56:12

    @11 Jak kupisz PC za 1.5k to może tak. Nie sprawdzałem. Mac kosztuje conajmniej 4k. Mój główny komputer to Dell Optiplex 790. Bardziej na biuro nastwiony. (jak chcesz gry to kup XPS). To taki Mac wśród PC. Dałem co prawda ponad 5k ale po 3 latach żadnych zacięć na W10 Pro. Blue Screen'a to nie widizałem od czasów 95. Więc podsumowując i7 z 16GB RAM i SSD na firmowej płycie w cale nie odstaje od Mac'a. Mac inwestował w SSD wcześniej i każdemu sie wydawało że to cudo. Zainstalujcie w nawet starym PC SSD to zobaczycie MEGA róznicę.

  • 0

    18.  2017-09-27 03:11:23

    Smartfony z własnym systemem, który nie ma aplikacji i gier to porażka i brak sensu, logiki. Przejęli za pomocą Elopa (byłego pracownika, który został ceo Nokii) dział mobilny Nokii i spartaczyli. A może celowo ? Może rząd USA zażądał likwidacji konkurencji, szczególnie takiej spoza USA ?
    Bo ktoś odpowiedzialny za Windows Mobile (nie tego "następcę" Windows Phone, ale poprzednika) http://tlp.is/ez9
    kto przejmuje Nokię, a do tego systemu jak Symbian, MeeGo tworzy coś tak okropnego jak Windows Phone ? Brak jakichkolwiek możliwości, opcji podstawowej konfiguracji (nawet głupiej zmiany głośności), brak gier etc. To nie jest normalne i wymagało dużo wysiłku w celu wywalenia miliardów w błoto. Rozwój jak jakiegoś Firefox OS czy innych "małych" projektów, a nie giganta jak MS.

  • -1

    19.  2017-09-27 09:00:10

    "Smartfony z własnym systemem, który nie ma aplikacji i gier to porażka i brak sensu, logiki." - żaden nowy system na początku nie ma za bardzo gier ani aplikacji, nie każdy też ich potrzebuje. Od groma użytkowników korzysta z tego co ma w telefonie w standardzie, wielu wogóle nic dodatkowego nie instaluje. Dla takich ludzi też ten system był (jest?) nadal idealny, nie każdemu potrzeba pierdylion opcji konfiguracyjnych a prostota to jedna z zalet tego systemu. Używałem Lumii 820 przez 1.5 roku, przesiadkę się na Androida bo nic ciekawego że sprzętu już się nie pojawialo.

  • 0

    20. ~jerry  2017-09-27 10:47:56  host: 80.50.127.22

    a ja sobie chwalę i jako służbowy nadal będę używał Lumie640 na windzie.Bateria trzyma spoko 1,5 dnia i jestem zadowolony

  • 0

    21.  2017-09-27 11:05:07

    No to co robić? Wyciągnąć z szuflady nieużywaną Lumię 730 czy kupić Nokię 5?

  • 0

    22. ~  2017-09-27 11:42:54  host: user-94-254-177-41.play-internet.pl

    pewnie załamał się gdy na youtube obejrzał film pt. prawdziwa cena twojego smartfona

  • -1

    23.  2017-09-27 12:00:29

    Szkoda tego systemu, myślałem, że będzie rozwijany, deweloperzy zaczną na niego programować i wreszcie będzie konkurencja dla iPhone. A teraz co? Trzeba odkładać na nowe jabłko i tyle.

  • 0

    24. ~Zdziwiony  2017-09-27 14:06:47  host: a25-05-12.opera-mini.net

    @23. To Ty lecisz na "jabłka"? Opanuj sie bo naskarże Bill'owi. Zasilają je nienaturalnymi "nawozami"

  • -1

    25.  2017-09-27 14:24:44

    @15 zgadzam się z Tobą hahahahaha

  • 1

    26. ~gość  2017-09-27 16:10:08  host: public-gprs169565.centertel.pl

    Bill wie że tylko android ma przyszłość, inaczej wybrałby shitphone'a.

  • 0

    27.  2017-09-27 16:28:46

    Sklep w windows mobile jest dość biedny w porównania z androidem, wydawcy nie są zainteresowani pisaniem aplikacji pod windows mobile ale to jest spowodowane zupełnie czymś innym niż wam się wydaje. Microsoft miał monopol nawet zrobił dobrą reklamę mobilnego Windowsa na początku był ogromny szał na to i uwierz ale wiele osób to kupowało nawet wiele firm zadeklarowało tworzenie aplikacji na ten system, ale gdy przyszedł windows phone 8.1 Microsoft postanowił zmienić cały kod źródłowy systemu a efekt był taki, że większość aplikacji przestało na niego działać a te firmy które wyłożyły kasę na tworzenie aplikacji na windows phone i były w trakcie projektowania oburzyły się i postanowili, że nic nie wydadzą bo tej kasy nikt im nie odda. Dzięki temu w sklepie windows phone było ciągle mało aplikacji to niestety także oburzyło osoby którzy te telefony kupili, więc zaczęli je porzucać i mieliśmy tendencję spadkową całego systemu. Cóż to polityka Microsoftu sprawiła że ubili swój system, a zapowiadało się bardzo świetnie.

  • -1

    28.  2017-09-27 18:24:47

    @ Vinyl...bo już kilkanaście albo kilkadziesiąt masz zainstalowanych w zależności od producenta. Po drugie masz aplikacje, które pobrano np. setki milionów razy, takie które pobrano w ilości miliona, 500 tys, 50 tys. Skąd się ci ludzie biorą ? Po co im te aplikacje ?! :D Na początku ? Windows Phone/Mobile nawet pod koniec 8,1 czy 10 nie miał połowy tego co ma appstore czy playgoogle. Ale ja mówię o podstawowych ustawieniach, możliwościach, nawet głupia głośność nie była rozdzielona w tym zrytym systemie.
    Poza tym skoro nic nie potrzebujesz to kup Nokia 130 i tyle. Po co i ram, SoC, po co ci lte i inne "bzdury" ? Najśmieszniejsze były właśnie te Nokie (nie do końca Nokia bo to już był dział kupiony przez MS) 800, 900, 1000. Na cholerę ci procesor jak w Samsungu, LG, Sony ? Ram ?
    Ktoś tak zaślepiony, zakłamany czy zagubiony powinien używać ww telefonu lub Lumii 400 :D Tak naprawdę jedyne co było dobre w Lumiach to...aparaty i mapy. Ale to nie ma nic z nimi wspólnego bo jedno i drugie pochodzi z kupionej Nokii bo Nokia robiła dobre/świetne aparaty na długo przed WP, tak samo jak słynęła z map - darmowych, szczególnie w serii biznesowej. Nawet design to "złodziejstwo" czy zapożyczenie z Nokii N9 z MeeGo.
    Smartfon bez gier i programów...to bezużyteczny klocek. Wyrzućcie nawet Skype, FB, WhatsApp i inne ok ? Bo niektóre są na WP/M, ale pozbądźcie się 100% aplikacji poza tymi od samego producenta, które są wgrane ;) Drogie Lumie 1520, 930, 950 miały dobre podzespoły, aparat, ale to praktycznie bezużyteczne z takim systemem.
    Miałem telefon z WP o nie był on w niczym lepszy od tych z Androidem. Gdyby zebrać to co Microsoft kupił czyli Nokie (dział telefonów) i poskładać do kupy z tym co sami mieli i dać razem to co najlepsze mogliby się liczyć.

  • 0

    29. ~Tom  2017-09-27 19:21:38  host: 078088144159.jeleniagora.vectranet.pl

    Ja mam w pracy Pc-ta z Windows XP, internet na kartę z Playa i internet chodzi błyskawicznie, i komputer również.

  • 0

    30. ~654  2017-09-27 21:21:55  host: user-94-254-179-35.play-internet.pl

    Korzystam z Lumii 630 chętnie kupiłbym w przyszłości nowy smartphone z WP.

  • 0

    31. ~.we  2017-09-28 01:49:05  host: 191-125-227-219.bam.movistar.cl

    trzeba być skończonym idiotą, żeby cieszyć się z pogłębiającej się dominacji duopolu Android - ios...

  • 0

    32.  2017-09-28 12:02:23

    @31 zgodzę się z tobą, bo mi też marzy się trzeci, silny gracz, ale wszyscy od dawna wiedziliśmy, że windows nim nie będzie

Dodaj swoją opinię