Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple usunie "Chorobę Dotyku" za 699 zł

Apple usunie "Chorobę Dotyku" za 699 zł

LuiN 21 Listopada 2016 13:17

2 9

apple iphone 6 plusApple poinformował, że "Choroba Dotyku" w iPhone'ach 6 Plus to efekt działań użytkowników, ale oferuje naprawę w promocyjnej cenie - 699 zł.



Gdy pisaliśmy o "Chorobie Dotyku" w iPhone'ach 6 i 6 Plus na początku października, w USA pod pozwem zbiorowym były podpisy blisko 10 tys. poszkodowanych osób. Trzy dni temu Apple poinformował, że przyczyną problemu jest częste upuszczanie telefonu na twarde powierzchnie.

Producent jednocześnie zgodził się na pozagwarancyjne reperowanie takich telefonów w "promocyjnej" cenie 149 dolarów, zamiast dotychczasowych 329 dolarów.

Poznaliśmy właśnie polską cenę usługi - to 699 zł. Warunkiem naprawy jest przy tym brak pęknięć i uszkodzeń ekranu. To drugie sformułowanie jest nieco kuriozalne, bo przecież "Choroba Dotyku" to właśnie uszkodzenie ekranu, a dokładniej jego panelu dotykowego.




Na górze ekranu pojawia się szara belka, a ekran przestaje reagować na dotyk. Nie pomagają wymiany ekranów (problem wraca), bo usterka prawdopodobnie związana jest z wadliwymi kontrolerami panelu dotykowego (U2402 Meson Touch IC), a nie bezpośrednio z samym ekranem. Zdaniem ekspertów, chipy kontrolera panelu dotykowego po pewnym czasie tracą kontakt z płytą główną, a następować to może m.in. w wyniku wyginania się obudów telefonów. No a po aferze bendgate o tym, że iPhone'y 6 Plus łatwo się wyginają pamiętają chyba wszyscy.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Apple zastrzega, że iPhone'y 6 Plus sprowadzane do Polski nieoficjalnymi ścieżkami dystrybucji mogą być reperowane przez autoryzowane serwisy w standardowej cenie. Komunikat producenta nie zawiera informacji na temat mniejszego iPhone'a 6, w przypadku którego również zdarzały się analogiczne problemy.

Zobacz: Apple i "Choroba Dotyku"
Zobacz: Apple wymienia akumulatory w iPhone'ach 6S

Mamy dobrą wiadomość dla osób, już które zapłaciły pełną kwotę za naprawę wyżej opisanej usterki iPhone'a 6 Plus. Jeśli naprawy dokonały w autoryzowanym serwisie Apple'a, różnica cen zostanie im zwrócona.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: choroba dotyku | apple

w sumie: 40
  • 4

    21. ~123xd  2016-11-21 15:49:16  host: n10-08-06.opera-mini.net

    PANOWIE, to,że się jakiś iphon uszkodzi, to nic. Gorzej się stało, bo nasz apple_fun "czlonek telepolis" sie załamal. Nie pojawia się na url. To był fajny giść

  • 2

    22.  2016-11-21 16:09:51

    Fani Apple wybaczają, wręcz będą sami siebie obwiniać, że nie potrafią obsługiwać się z tymi emejzing zabawkami.

  • 2

    23. ~Marian  2016-11-21 16:25:06  host: n24-04-05.opera-mini.net

    Drugi w tym dniu news o niedyspozycji sprzętu apple (bateria, dotyk). Chyba zasadne jest teraz zadać to pytanie. Co na to fan apple?

  • 2

    24. ~luzzzz  2016-11-21 16:45:03  host: user-94-254-227-230.play-internet.pl

    @23 nie odpisze bo ma awarie wyswietlacza :O

  • 0

    25.  2016-11-21 16:48:46

    Jak się kupuje taflę szkła, która leci z dłoni, to nie ma co się dziwić. Jak mi spadnie szklanka i się zbije to też mają mi ją wymienić za darmo?

  • 0

    26. ~⚄⚁  2016-11-21 16:49:36  host: 8.37.225.63

    23). no jak to co on na to?
    Wina uzytkownikow, bo rzucaja ajfonem 6± o sciane
    :-D (dziwne, ze tylko tym modelem).
    Co do baterii - tez cos wymysli, np. pracownik Samsunga sabotowal kilka baterii w fabryce...

  • 2

    27.  2016-11-21 16:50:56

    @23, Marian - może nie może odpisać, bo mu dotyk padł :D

  • 2

    28. ~  2016-11-21 16:51:53  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Haha, jakość w wykonaniu Apple, kupujesz sprzęt za ciężkie pieniądze, sami popełnili błędy w konstrukcji, a teraz jeszcze im zapłać. Jak można dalej sądzić, że to super sprzęt. Może kiedyś ta jakość była rzeczywiście, obecnie to chińska produkcja nastawiona na maksymalny zysk i jechanie na opinii.

  • 2

    29.  2016-11-21 16:52:08

    @26 - należałoby się zastanowić, dlaczego akurat właściciele iPhonów rzucają swoimi "cudeńkami" o ścianę ;)

  • 1

    30. ~  2016-11-21 16:58:16  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Oczywiście, każda firma działa by mieć zysk, jednak wiele źle skończyło gdzie liczyły się tylko rosnące słupki zysku i sprzedaży, a inne wskaźniki nie miały znaczenia. W przypadku Apple widać to coraz bardziej.

  • 0

    31. ~⚄⚁  2016-11-21 17:07:51  host: 8.37.225.63

    29). Kolezanko, chodzilo mi o to, dlaczego tylko ip6+ rzucajà
    ;-)
    inne ip dzialajà mimo rzucania, czy tylko 6+ rzucajà?
    :-D

  • 0

    32. ~Kiki  2016-11-21 18:00:13  host: ipb31.internetdsl.tpnet.pl

    Ludzie już o tym śpiewano,widać ludzie z a Pola wzięli sobie do serca słowa piosenki- http://tlp.is/btr

  • 1

    33. ~jarko  2016-11-21 19:18:41  host: adld80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 No wyobraź sobie, że miałem u nich prepaida jak wprowadzali te 4 grosze za sprawdzanie salda. Tak jak pod koniec 2011 byłem z nich zadowolony, bo dali RWK za darmo dla wszystkich za korzystanie z komórki, tak rok później pisałem nawet tu, że zapłacą za swoją chciwość. Po 4 latach mogę to potwierdzić. Stracili za dużo klientów, żeby teraz pozwolić sobie nadal na lipne oferty, więc robią co mogą teraz. Oczywiście trochę klientów teraz przybyło, co nie zmienia faktu, że wielu ludzi zraziło się do T-Mobile :)

  • 0

    34. ~  2016-11-21 21:58:08  host: afcb35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może to "Spisek Apple - planowane postarzanie produktów " ?
    "Tajemnice korporacji - Ściemy wielkich marek "

  • 0

    35.  2016-11-22 06:04:46

    Hehehe, cóż rzec - cały ogryzek... "wina użytkownika" tak samo jak problemem z łapaniem zasiegu jest 'nieumiejętne trzymanie telefonu' a ludzie jak pelikany i tak łykają za grube tysiące sprzęt robiony przez chińczyka za michę ryżu i majacy taką samą jakość jak inne tego typu.

  • 0

    36. ~Fobs  2016-11-22 08:05:31  host: 31-178-9-168.dynamic.chello.pl

    he he he super są xD

  • 0

    37. ~Maniek  2016-11-22 10:39:34  host: apn-77-114-76-109.dynamic.gprs.plus.pl

    Czemu ta firma jeszcze istnieje? To przerażające, że na świecie jest tyłu frajerów co kupują ich produkty... Kupujesz smartfon za cenę samochodu i jeszcze płacisz 7 stów za naprawę wady fabrycznej. Super biznes, chyba sam założę firmę, zacznę brandowac chińskie smartfony i będę oferował płatne usuwanie wad fabrycznych :)

  • 0

    38.  2016-11-22 11:36:14

    Przestańcie narzekać! Na święta wjadą z promocją "naprawimy uszkodzony dotyk, spowodowany wadą fabryczną w twoim iphone nie za 699 a za jedyne 649, ale tylko jeśli dodatkowo kupisz tę oto drewnianą kostkę z naszym logo za 99zł!"

  • 2

    39. ~  2016-11-22 13:13:26  host: staticline-31-183-186-222.toya.net.pl

    Ale złodzieje!!!! Kłamstwo prosto w oczy, ze to wina użytkowników!!!! Nagle masowo wszyscy uszkadzają identycznie telefony!
    "Super pomysł" na naciągnięcie jeleni na dodatkowe miliony dolarów. Wystarczy milion usterek, za naprawienie jednej 150$ i mamy sporą sumkę dla zachłanników z Aplle. Ta firma powinna się nazywać "KASA, KASA, KASA, DO CHOLERY JESZCZE WIĘCEJ KASY!!!

  • 0

    40. ~  2016-11-24 22:34:48  host: chaos.tpnet.pl

    Jest to tzw. zły dotyk.

Dodaj swoją opinię