Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 46 tys. płatności HCE w BZ WBK

46 tys. płatności HCE w BZ WBK

sirmark 10 Listopada 2015 16:51

6 3

Jak podaje Bank Zachodni WBK, w pierwszym miesiącu od uruchomienia funkcjonalności płatności HCE odnotował 10 tys. pobrań kart mobilnych i ok. 46 tys. transakcji w tej technologii. Jak dodaje bank - już w pierwszej dobie po implementacji rozwiązania odnotowano ok. 1,5 tys. pobrań kart.



Płatności zbliżeniowe HCE realizowane są w oparciu o chmurę, nie wymagają odpowiedniej karty SIM. Sama transakcja odbywa się poprzez moduł NFC w smartfonie, płatności można dokonywać we wszystkich sklepach i punktach usługowych wyposażonych w terminale obsługujące operacje zbliżeniowe. Proces płatności jest identyczny jak w przypadku płatności kartami bezstykowymi, operacje do 50 zł nie wymagają potwierdzenia kodem PIN.




W celu przygotowania telefonu do dokonywania płatności zbliżeniowych HCE poprzez aplikację mobilną BZWBK24 mobile, należy w zakładce "zapłać zbliżeniowo" pobrać kartę mobilną (jest ona darmowa), wypełnić stosowny wniosek i zatwierdzić umowę. Kartę mobilną włącza się poprzez dotknięcie jej wizerunku w aplikacji. Płatności HCE są dostępne dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym Android 4.4 (lub nowszym), oczywiście wyposażonych w antenę NFC.

Płatności HCE, poza Bankiem Zachodnim WBK, oferują obecnie jeszcze Getin Bank oraz Pekao. Wkrótce ta krótka lista poszerzy się o Eurobank.

Zobacz: Bank Zachodni WBK: Mobilne płatności zbliżeniowe HCE

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: płatności mobilne | hce | bzwbk

w sumie: 17
  • -4

    1. ~  2015-11-10 17:10:56  host: 89-79-89-120.dynamic.chello.pl

    Android do płatności? Ja bym nie ufał temu dziurawemu tworowi.

  • 3

    2.  2015-11-10 17:32:32

    To zależy jakiej komórki używasz. Ja mam Nexusa 6 i mam co miesiąc aktualizacje łatające znalezione dziury ☺

  • 3

    3. ~Pan Pikuś  2015-11-10 18:11:39  host: 89-73-78-8.dynamic.chello.pl

    Przy HCE BLIK faktycznie może się nie przebić na rynku.

  • 0

    4. ~M.  2015-11-10 18:13:28  host: 155.136.18.92

    to takie Apple Pay, tyle że rozwiązania Apple pewnie się szybko w Polsce nie doczekamy.

  • 0

    5. ~szkoda  2015-11-10 18:32:50  host: apn-37-7-67-237.dynamic.gprs.plus.pl

    (Polski Standard Płatności) vs (amerykański HCE)... słabo
    faktyczny + że bankomaty PKO BP są darmowe i jest możliwość wypłaty $$$ z bankomatu BEZ karty - ale zapłacić tym gdziekolwiek nie sposób

  • 0

    6. ~  2015-11-10 20:01:22  host: public-gprs362046.centertel.pl

    Ja mam kartę płatniczą na karcie sim i wolę takie rozwiązanie (mBank). Najwyższy czas, żeby bankomaty i wpłatomaty wyposażyć w w możliwość odczytu karty bezstykowo.

  • -1

    7.  2015-11-10 21:03:51

    HCE to przyszłość a nie forsowany na siłę Blik.

  • 0

    8. ~lukazeusz  2015-11-11 00:45:18  host: hera.tvtom.pl

    Którą kartę mobilną lepiej brać - Visa czy Madtercard?

  • 1

    9.  2015-11-11 00:52:41

    ad 7. Tylko, że przy HCE trzeba płacić haracz Visa lub Mastercard, a Blik jest standardem tworzonym u nas i łatwieszym do implementacji, gdyż w zasadzie każdy smartfon niezależnie od systemu, w tym i iPhone jest w stanie to obsłużyć. Dodatkowo BLIKiem możesz wypłacić pieniądzę w bankomatach. Oczywiście obydwa systemy do płatności mają swoje plusy i minusy.

  • 0

    10. ~!!!  2015-11-11 13:44:29  host: 188.146.8.180.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @@** Panowie zapamietajcie ten adres bo pisza jak sie kantuje ludzi
    www.niebezpiecznik.pl. moze zdazycie Zapisac ###

  • 0

    11. ~Tomecek  2015-11-11 16:53:21  host: 89-69-220-106.dynamic.chello.pl

    Dzisiaj przetestowałem HCE w BZWBK. Działa perfekcyjnie. Najlepsze jest to, że nie trzeba mieć Internetu w telefonie. Wystarczy odblokować ekran, przyłożyć do terminala i zapłacone. Dodatkowo autoryzacja jest w niecałe 2 sekundy. W PeoPay miałem często problemy z autoryzacją i trzeba było mieć Internet. Także BZWBK spisał się na piątkę.

  • 0

    12. ~?*  2015-11-11 17:05:38  host: n25-05-07.opera-mini.net

    Tomecek, to musi byc smatfon, czy napisac na ekranie sume w innym typie urzadzenia i przylozyc do ekranu term.?

  • 0

    13.  2015-11-11 17:24:34

    A ja ma zwykły kawałek plastiku i płacę tym bezproblemowo. Bez baterii, internetu, chmur, itp bzdur. Jest coś lepszego? Po co komplikować coś, co jest proste, skuteczne i w miarę bezpieczne? Aaaa, ktoś znowu próbuje na nas zarobić, nawet jeśli początkowo będzie to darmowe, na wabika/ zachętę. Teraz rozumiem nieustanny lans pseudonowoczesnych zabawek.

  • 0

    14. ~?×  2015-11-11 18:02:05  host: n05-07-01.opera-mini.net

    @13. Podobno po wlozeniu karty mozna ja elektronicznie kopioeac i natychmiast droga radiowa przeslac do hakerow (uzywaja nadajnikow) Czytalem o tym w adresie wyzej podanym.

  • 0

    15.  2015-11-11 18:17:07

    14- "Analiza promieniami Roentgena ujawniła, że przestępcy wycinają chip ze skradzionej karty, dolutowują do niego FUN carda, a następnie wklejają całość z powrotem w kartę. FUN card w całości wchodzi w terminal i pełni rolę warstwy pośredniej w komunikacji terminal — karta, w uproszczeniu, zawsze odpowiadając “TAK” na pytanie terminala, czy podany PIN jest poprawny"....a następnie czytamy, że: "Na koniec uspokójmy posiadaczy kart płatniczych. Ich wystawcy, po zakończeniu fazy lekceważenia badaczy, postanowili wziąć się do roboty i zabezpieczyli karty przy pomocy mechanizmu CDA i dodatkowej weryfikacji sieciowej. Ataki MITM tego typu na karty “chip and pin” nie są już możliwe w przypadku większości kart. To nie oznacza, że FUN carda nie da się wykorzystać do innych ataków… Okazuje się bowiem, że FUN card idealnie nadaje się do podsłuchiwania i “klonowania” kart SIM wykorzystywanych w telefonii GSM". Czyli co? Wyrzucamy telefony? Co wtedy z płatnościami dokonywanymi przez właśnie telefony? Pozostaje stara, poczciwa gotówka? To droga donikąd.

  • 0

    16. ~?×  2015-11-11 18:44:34  host: n05-07-01.opera-mini.net

    @15 Toms
    Pieknie to wyjasniles- super! A co dzisiaj mozna ukryc? Nic. Cooki na nas czekaja, a jak chce pobrac jakas app, to odrazu dostaje info, czy moj telefon sie nadaje. Koledzy sa rozdraznieni podsluchami G.. i innych. A przeciez oficjalnie wiadomo, ze nie tylko On. No ale nowa generacja bez tych nowosci sie nie obejdzie.

  • 0

    17. ~?×  2015-11-11 18:45:00  host: n05-07-01.opera-mini.net

    @15 Toms
    Pieknie to wyjasniles- super! A co dzisiaj mozna ukryc? Nic. Cooki na nas czekaja, a jak chce pobrac jakas app, to odrazu dostaje info, czy moj telefon sie nadaje. Koledzy sa rozdraznieni podsluchami G.. i innych. A przeciez oficjalnie wiadomo, ze nie tylko On. No ale nowa generacja bez tych nowosci sie nie obejdzie.

Dodaj swoją opinię