Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bank Zachodni WBK: Mobilne płatności zbliżeniowe HCE

Bank Zachodni WBK: Mobilne płatności zbliżeniowe HCE

LuiN 30 Września 2015 14:44

1 1

hce visa bzwbk Bank Zachodni WBK umożliwił klientom korzystanie z mobilnych płatności zbliżeniowych Visa opartych o chmurę i technologię HCE. Osoby posiadające odpowiedni smartfon mogą płacić nim we wszystkich sklepach i punktach usługowych wyposażonych w terminale obsługujące płatności zbliżeniowe.



Aktywacji płatności mobilnych Visa w Banku Zachodnim WBK można bezpośrednio w smartfonie. W tym celu wystarczy z poziomu aplikacji BZWBK24 mobile wybrać opcję "Zapłać zbliżeniowo", wskazać rachunek, do którego będzie przypisana karta, zatwierdzić regulamin, a następnie aktywować mobilną kartę Visa poprzez podświetlenie jej konturu na ekranie smartfonu.




Usługa wymaga urządzenia z NFC oraz systemu operacyjnego Android w wersji 4.4 lub nowszej. Aby dokonać transakcji nie trzeba włączać aplikacji BZWBK24 mobile - wystarczy odblokować ekran smartfonu i zbliżyć telefon do terminala. W momencie dokonywania płatności urządzenie nie musi znajdować się w zasięgu sieci GSM. Transakcje do 50 zł odbywają się bez potwierdzenia kodem PIN, natomiast wszystkie transakcje powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia poprzez wpisanie na terminalu płatniczym ustanowionego przez siebie PIN-u.

Mobilnych płatności zbliżeniowych Visa można dokonywać w ponad 310 tys. terminali płatniczych, co stanowi 80% wszystkich terminali działających w Polsce. Trwają także prace nad wprowadzeniem funkcji zbliżeniowej wypłaty gotówki do sieci bankomatów. Kolejne banki członkowskie Visa Europe udostępnią mobilne płatności Visa jesienią tego roku.

Zobacz: Getin Bank udostępnił płatności HCE

Źródło tekstu: Visa     

Dodaj do:

Tagi: bzwbk | visa | hce

w sumie: 41
  • 0

    22. ~belciu  2015-09-30 18:39:01  host: n07-01-06.opera-mini.net

    #18
    Co przez to rozumieć, nawet jeśli mam zero na koncie mogę płacić tą wirtualną kartą na zasadzie debetu?

  • 0

    23.  2015-09-30 18:43:45

    wlo, jak będzie okazja to włączę na telefonie tryb samolotowy i zobaczę ale wiem napewno że wystarczyło włączyć NFC i nie musiałem odpalać żadnej aplikacji żeby zapłacić.

  • 0

    24.  2015-09-30 18:46:30

    Jakiś czass temu w aplikacji pojawiło mi się "szybka płatność" przy karcie. Także zakładam że to jest to.

  • 0

    25.  2015-09-30 18:53:46

    ok. pogooglowałem i mbank nie posiada JESZCZE hce ale mają zamiar wprowadzić.

  • 0

    26.  2015-09-30 18:54:00

    23 - ja mówię o specjalnej karcie SIM!! ;-) O oddzielnym portfelu dla tej karty!! ;-)

  • 0

    27.  2015-09-30 18:54:54

    No to czego używałeś? Piszesz - mam to w mbanku...

  • 0

    28. ~marcinp  2015-09-30 19:27:52  host: staticline-31-183-152-89.toya.net.pl

    Mam NFC i Androida 4.4.2 a aplikacja twierdzi, że nie wspiera...

  • 0

    29. ~22  2015-09-30 19:47:56  host: host-176-221-120-150.dynamic.mm.pl

    Nie jestem specjalistą w tym temacie, ale bywało i minus 150 zł na płatnościach zbliżeniowych, ta aplikacja tylko pomaga bo masz offline, więc nie ma jak sprawdzić Ci stanu konta.
    Jak "wjechać " na tzw. debet ( oczywiście nie gwarantuje nikomu skuteczności u Mnie działa) mając 10 złoty na rachunku płacę z pinem za picie i batona następnie zblizeniowo za paczkę papierosów i przechodzi bez tzw autoryzacji, działa jak chce raz tak raz nie.
    P.s Bank w przeciągu tygodnia kontaktuje się kiedy będzie uregulowana zaległość.
    Dzięki i pozdrawiam

  • 0

    30.  2015-09-30 20:02:30

    @up: no i nie działa to tak, bowiem to że transakcja jest offline z poziomu karty, to nie znaczy że nie jest weryfikowalna po stronie banku. W przypadku braku środków po prostu jest odrzucana. Przynajmniej to tak powinno działać ; nie wiem jaki masz bank i w jaki sposób płacisz. Również nie jestem specjalistą, ale karta ma swój "podpis" i jednak łączy się z bankiem.

  • 0

    31. ~ola  2015-09-30 20:12:35  host: ip-5-172-235-82.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @30. PLANET - używasz kart? off-line nie obchodzi stan konta, bo po to jest pewna kwota w umowie... on-line to co innego...

  • 0

    32. ~aw  2015-09-30 22:08:44  host: apn-31-1-218-170.dynamic.gprs.plus.pl

    Moment to że telefon jest offline nie ma znaczenia, autoryzacje realizuje terminal płatniczy a ten jest online co do zasady.

  • 0

    33. ~32  2015-09-30 22:11:40  host: host-176-221-120-150.dynamic.mm.pl

    Będziesz płacić kartą zerknij na terminal, raz masz autoryzacje i potem dopiero zaakceptowane a raz od razu po przyłożeniu z tzw wejścia zaakceptowane. I to jest ta różnica.

  • 0

    34. ~sil3ncio  2015-09-30 22:48:29  host: public-gprs359141.centertel.pl

    Bank ING, niby lider informatyki, a płatności HCE nie potrafi wdrożyć. mBank to samo, taka to ikona mobilności bez mobilnych płatności HCE. Niech się uczą: Pekao S.A., BZ WBK czy nawet Getin potrafili, a bankowi pozoranci innowacyjności mają te nowoczesne płatności głęboko w schowku. Podpieli się pod Orangowe SIM-owe rozwiązanie i udają, że są super duper nowocześni. Żenada.

  • 0

    35.  2015-10-01 08:17:46

    mBank przespał w sprawie HCE , szkoda, dla nie byłby to jeden z powodów dla których można by było zostać w mBanku , a tak w niedługim czasie żegnam się z mBankiem. Jeden klient mniej nie zrobi im różnicy :)

  • 0

    36.  2015-10-01 08:58:42

    35, eric88 - mBank jest jednym z partnerów Visa, więc pewnie i u nich pojawi się ta usługa - być może tej jesieni, zgodnie z zapowiedzią Visy.

  • 0

    37.  2015-10-01 12:06:44

    36. LuiN - ptaszki śpiewają że będzie to I kwartał 2016 r. , poczekamy zobaczymy.
    , jak na razie mBank u mnie pikuje w dół.

  • 0

    38.  2015-10-01 13:17:20

    Tak właściwie, to moglibyście dopisać, ze także karty Mastercard "działają" w tym systemie ;-) Zwłaszcza, że BZ WBK zakochał się w Mastercard od pewnego czasu i tylko takie karty płatnicze w zasadzie dają do rachunków ;-)

  • 0

    39. ~MichałB  2015-10-01 14:27:47  host: user-94-254-133-227.play-internet.pl

    Usługa działa bardzo dobrze, czekam z niecierpliwością na uruchomienie płatności NFC HCE w mBanku, oby jak najszybciej to nastąpiło, dla mnie mBank to świetny bank i tylko tego mi do szczęścia potrzeba. ;D

  • 0

    40.  2015-10-02 14:57:23

    @ 28 Mi niestety też nie działa. Aplikacja się zainstalowała, działa, ale autoryzacja transakcji nie przechodzi. :(

  • 0

    41.  2015-10-02 19:36:03

    28, 40 - a jakie to telefony są?

Dodaj swoją opinię