Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 26 mln zł dla PKP PLK na GSM-R

26 mln zł dla PKP PLK na GSM-R

LuiN 23 Grudnia 2014 22:20

7 0

Ponad 26 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko otrzyma spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na realizację pierwszej fazy projektu budowy infrastruktury systemu GSM-R na liniach kolejowych.

Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji lokalizacyjnych i pozwoleń na budowę dla obiektów radiokomunikacyjnych położonych wzdłuż linii kolejowych na terenie całego kraju, a także nabycie praw do gruntów, na jakich mają powstać urządzenia GSM-R.




Nowy system ma w perspektywie kilkunastu lat zastąpić przestarzały system radiołączności analogowej 150 MHz. Całkowita wartość projektu to prawie 38 mln zł. Zobacz: [Aktualizacja] PKP PLK straci 800 mln zł dofinansowania do GSM-R
Zobacz: PKP PLK poszerza infrastrukturę GSM-R

Źródło tekstu: CUPT     

Dodaj do:

Tagi: gsm-r | pkp plk

w sumie: 16
  • 0

    1. ~Jean  2014-12-23 22:34:12  host: eaf135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeden maszt już stoi:
    http://tlp.is/4wp

  • 0

    2. ~  2014-12-23 22:40:42  host: host-89-229-132-219.chelm.mm.pl

    Bład w tytule --PKP PKL??????

  • 0

    3.  2014-12-23 22:54:25

    2, o faktycznie, dziękuję!

  • 1

    4. ~Red  2014-12-24 00:39:17  host: staticline18294.toya.net.pl

    Inwestycja spóźniona o kilka dobrych lat i bez perspektywy na sukces. Sorry ale stawiając taka infrastrukturę trzeba jeszcze umiejętnie nią zarządzać a TK Telekom ze swoimi specjalistami nie da rady :)

  • 0

    5.  2014-12-24 01:05:40

    żadnych dofinansowań! Póki nie nauczą się szanować publicznych pieniędzy to zamiast dawać im cokolwiek, zabrać wszystko co mają i dać lepszemu gospodarzowi, a obecnych pognać pasem za marnotrawienie publicznych pieniędzy.

  • 1

    6. ~mirekb  2014-12-24 06:56:03  host: apn-5-60-39-187.dynamic.gprs.plus.pl

    jak odpala ten gsm-r na btlym pasmie sferii to podniose lampke szampana

  • 0

    7. ~.  2014-12-24 07:30:58  host: user-164-127-14-79.play-internet.pl

    Zasadnicze pytanie, czy te maszty (w sensie prawnym) będą gsm-r only? Czy inni operatorzy będą mogli się też podwieszać?

  • 0

    8. ~Red  2014-12-24 08:56:27  host: staticline18294.toya.net.pl

    @7 wszystko co idzie z dofinansowania przez okres minimum 5 lat służy wyłącznie PLK. Tak samo jest ze światłowodami wybudowanymi wzdłuż torów.

  • 0

    9.  2014-12-24 09:53:45

    Red

    Nic z tych rzeczy, ostanie lata pokazały znaczne zmiany w tej polityce. ED74 przypisane nad Ner były 3 lata, Wagony z projektu Przemyśl - Szczecin j

  • 0

    10.  2014-12-24 09:55:14

    Ucięło

    Wagony z projektu Przemyśl - Szczecin zamiast trasą wpisaną w projekt przez Katowice jadą przez Częstochowę Stradom. Jedynie jedna para się ostała na trasie z dofinansowaniem, podobnie wagony te jadą do Zamościa także. W wakacje nawiedzały Świnoujście. Zaskakuje mnie ta elastyczność.

  • 0

    11.  2014-12-24 09:57:58

    Przypominam także ED74 i wagony z POIS zostały kupione i zmodernizowane przez PKP Przewozy Regionalne a 01.12.2008 zostały przejęte w ramach OPM (Oddział Pociągów Międzywojewódzkich) przez PKP Intercity.

  • 0

    12.  2014-12-24 09:58:22

    I to w czasie trzech lat wyłączności (2007-10)

  • 0

    13.  2014-12-24 10:21:47

    zdrowych wesołych świat, dla całej redakcji TELEPOLIS.

  • 0

    14. ~Kamil  2014-12-24 15:45:47  host: dynamic-78-8-125-92.ssp.dialog.net.pl

    @10 Pociągi jadą przez Częstochowę po to, aby uzyskać atrakcyjny czas przejazdu na odcinku Wrocław-Kraków, który jest konkurencyjny z innymi środkami transportu.

  • 1

    15. ~tata  2014-12-25 08:11:10  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Nie wiem dlaczego ale kazde jakies dofinansowanie kojarzy mi się z przekrętem.

  • 0

    16.  2014-12-26 15:02:17

    @14

    Mi nie musisz tego tłumaczyć lata temu sam to proponowałem.

Dodaj swoją opinię