Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2 mln tabletów Prestigio

2 mln tabletów Prestigio

WitekT 2 Października 2013 11:41

1 1
Prestigio po 2,5 roku obecności w segmencie tabletów, sprzedała 2 mln tabletów. Ostatni milion sprzedano w 5 miesięcy.

Tablety Prestigio obecne są nie tylko w Polsce. Na przykład na rynek rosyjski trafiły w 2011 roku, a w marcu 2013 roku udziały marki wynosiły 10%. Obecnie jest to już 14%.

W 2012 roku analizy Gfk Polonia dawały nam 7% udział w tym wymagającym segmencie, a w 2013 celujemy w wyższe pokrycie - mówi Marcin Harasim, wiceprezes spółki Asbis, która jest właścicielem marki Prestigio.

Zobacz: Plany Prestigio: 3 proc. na rynku smartfonów i ponad 25 proc. tabletów.


Źródło tekstu: Prestigio, wł     

Dodaj do:

Tagi: asbis | prestigio

w sumie: 14
  • 0

    1. ~olo  2013-10-02 12:18:01  host: rogue3.ups.com

    polska z mentalnoscia ludzi ze wschodu chwyci wszystko ... goclevery, prestigo, manta ... a pozniej totlotek bo jednym dziala a drugim nie ... a servis np. goclevera to jakas pomylka ... albo tam nie maja ludzi, albo maja ale takich ktorzy sie nie znaja na rzeczy ... po kilka razy odsylaja nienaprawione urzedzenie ... ech

  • 0

    3. ~  2013-10-02 13:13:38  host: 195.26.22.215

    Prestigio i jej eksperci błysneli i totalnie olali Klientow...do poczytania na jednym forum o andku...poza tym, do tabletow stawaili plyty glowne innego producenta...ich serwis stwierdzil, ze nie mieli wlasciwego oprogramowania wiec zostawiali oryginlane z plyty glownej a ta byla od chinskiego yftecha...porazka

  • 0

    4. ~Buldog  2013-10-02 13:51:47  host: gyp74.internetdsl.tpnet.pl

    Milion sprzedano w ciągu ostatnich 5 miesięcy. hmm.. mniej więcej od 4 miesięcy jest oferta w T-Mobile z tymi tabletami :D

  • 0

    5. ~Muchaaaaa ;D  2013-10-02 14:07:48  host: 194.246.124.200

    w t-mobile sprzedaje te predtigio. idą jak świeże bułeczki ;D

  • 0

    6. ~Muchaaaaa ;D  2013-10-02 14:08:09  host: 194.246.124.200

    *prestigio! ;D

  • -2

    7.  2013-10-02 15:52:33

    @1 @2 @3 masakra. Nie lepiej kupić iPada? Raz a dobrze. Potem można odsprzedać bo ludzkiej cenie i kupić sobie nowego. Jak tablet może się zepsuć???

  • 1

    8. ~  2013-10-02 16:16:17  host: n14-05-04.opera-mini.net

    @7 "Jak tablet może się zepsuć" Takie to dziwne? Każdy sprzęt może się zepsuć, więć nie wiem czemu się tak dziwić? A np. ipad to się nie psuje, bateria to się nie złużywa?

  • 0

    9. ~Jan Meyn  2013-10-02 16:35:24  host: 206.190.158.72.static.midphase.com

    Toż pierwsze kumunie byli, prawda? To i przychodzy przyjeżdżały chmarami samochodów na blachach powiatowych pod elektromarkety. :P A jak zapytałem sprzedawcę-konsultanta w znanym sklepie, dlaczego taki mały wybór tabletów z wbudowanym modemem gsm/umts, to w odpowiedzi usłyszałem coś w tym guście: "... bo ludzie nawet wolą bez modemu." A ja na to - "ale przecież tablet to raczej rzecz dla poważnych ludzi, potrzebujących stałego kontaktu z informacją itp.". A pan sprzedawca - "skąże, do gier kupują, dla dzieci, a przecież teraz komunie..." Kurtyna! Ręce mi opadły. :P

  • 1

    10. ~r  2013-10-02 17:06:34  host: 89-74-12-26.dynamic.chello.pl

    #9: a co, dzieciak nie może się odstresować grając po męczącej komunii? Po co mu modem? Żeby starych naciągał na kasę? ;-)

  • 0

    11. ~Gość  2013-10-02 17:20:55  host: apn-95-40-189-178.dynamic.gprs.plus.pl

    applefan to jakiś nawiedzony gość , bo pod każdnym newsem wypisuje takie brednie że głowa mała . Najlepiej jakby nikt nie wdawał się w nim w dyskusję bo dla niego czarne to białe i tak już zostanie. Żadnej merytoryki tylko wybujałe fantazje.

  • 0

    12. ~Punk  2013-10-02 18:52:48  host: 176.100.195.85

    Widziałem może z 3 tablety na oczy tego producenta i baterie tam zakładane to wołają o pomstę do nieba. Jak można do 8 calowego tabletu dawać baterie 4600 mAh to jakiś żart jest. Przy takim ekranie to minimum trza z 8 tyś czy 10 tyś mAh żeby można było tego używać. Ostatnio czytałem chyba tutaj o tablecie Asus`a i tam przy 7 calach było aż 7000 mAh i myślę że to już jest akceptowalna pojemność do korzystania z takiego sprzętu. Choć dla mnie tablet powinien mięć minimum 15 cali i puki takiego nikt nie wypuści nie kupie tablet`u.

  • 1

    13. ~Gość  2013-10-02 20:10:27  host: apn-95-40-189-178.dynamic.gprs.plus.pl

    #12 Miałem 10 calowy markowy tablet może z 4 miesiące i według mnie nic ciekawego on nie wnosił do mojego życia, nie był ani praktyczny ani funkcjonalny i zmieniłem go z chęcią na ultrabooka z dyskiem SSD . 13 cali to to jest to , wygoda bez porównania , waga też niczego sobie nie wiele ponad kilogram a i bardziej praktyczny .

  • 0

    14. ~e  2013-10-03 12:47:48  host: host117.opteris.net

    13@ Dokładnie. Też zastanawiam się nad tym owczym pędem ku tabletom. Owszem, w autobusie/tramwaju gdy stoimy da się od biedy z tego skorzystać, ale w domu na kanapie, czy nawet w fotelu? Ręce bolą. Niepraktyczne... Laptopa się po prostu położy na udach , ekran ustawi pod odpowiednim kątem a i klawiatura sprzętowa nieporównywalna do tych ekranowych. Fajny sprzęcik ma HP. Szkoda, że reszta nie poszła tą drogą. Chodzi o HP EliteBook Revolve 810. Niby Dell i Lenovo mają coś podobnego, ale to już nie jest to. A szkoda, bo wygląd jak i sama funkcjonalność takiego sprzętu to bajka :) (posiadacz wiekowego już TX 2550)

  • 0

    15.  2013-12-05 11:51:13

    ad. 14. Dobrze mieć laptopa i tablet i smartfona. Ja mam to wszystko, bo jest to potrzebne w zależnosci od sytuacji. Mam 7" tablety Manty (dla wnuków), 7" tablet Prestigio dla siebie i smartfon Prestigio dla siebie. Wszystko z internetem Play i Aero2. Uważam sprzęt Prestigio za bez porównania lepszy od Manty. Problemem Prestigio jest brak forum, takiego jak ma Manta oraz zupełne olewanie posiadaczy ich sprzętu przez rzekomy serwis Prestigio, który nie odpowiada na e-maile. Również portal Prestigio jest tak skonstruowany, że trzeba wielu kombinacji, żeby dotrzeć do strony z kontaktem.

Dodaj swoją opinię