Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plany Prestigio: 3 proc. na rynku smartfonów i ponad 25 proc. tabletów

Plany Prestigio: 3 proc. na rynku smartfonów i ponad 25 proc. tabletów

WitekT 4 Lipca 2013 12:10

0 1

Prestigio chce w Polsce sprzedać co najmniej 100 tys. smartfonów i mieć 3-procentowy udział w rynku tych telefonów. W zeszłym, startując z ofertą od listopada, sprzedał 15 tys. Plany dotyczące tabletów są jeszcze bardziej ambitne.






W I półroczu Prestigio sprzedało 200 tys. tabletów. W II połroczu ma być ich nawet 2x więcej, co powinno dać sprzedaż na poziomie powyżej pół mln sztuk. 60% urządzeń trafi do klientów poprzez zakup u operatora komórkowego.

Przedstawiciele producenta w styczniu szacowali, że na polskim rynku nabywców może znaleźć około 1,7 mln tabletów. Teraz uważają, że może to być nawet powyżej 2 mln sztuk. Najpopularniejsze są tanie, 7-calowe modele, choć wypierane są stopniowo przez 8-calowe. 30% sprzedawanych przez Prestigio tabletów ma wbudowany modem 3G. Pod koniec roku powinien pojawić się model z LTE.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: prestigio

w sumie: 16
  • 0

    1. ~Najstarszy syn księdza proboszc  2013-07-04 12:15:24  host: ip-83-238-41-98.vccsystems.pl

    chce corce kupic na czwarte urodziny tableta. chcialbym aby dzialaly na tym gry i zeby moznabylo odtwarzac bajki z youtube i z plikow. czy ktorys model prestiżjo spelnia moje wymagania? jak z trwaloscia tych produktow?

  • 1

    2. ~tata  2013-07-04 12:38:58  host: apn-95-40-36-52.dynamic.gprs.plus.pl

    Zycze firmie powodzenia i dobrego serwisu gwarancyjnego.

  • 0

    3. ~loool  2013-07-04 12:46:07  host: ptcnat.t-mobile.pl

    1 - możesz w t-mobile kupić 2 tablety prestigio ultra duo z modemem i z netem za 59,9 miesięcznie. Bardzo fajna oferta. Tablety w tej półce cenowej to chyba najlepsze co można kupić. Jeżeli chcesz z wbudowanym modemem 3g to tab 2 od samsunga, w podobnej cenie co prestigio.

  • 0

    4. ~  2013-07-04 13:03:35  host: v29-07.opera-mini.net

    W dużej mierze to zasłua Oba Ma w Plusie.

  • 0

    5. ~banan1973  2013-07-04 13:16:56  host: public-gprs207.centertel.pl

    Do : "najsterszego" ... Ja swojemu synowi kupiłem jednak Samsunga. Myślę że oszczędziłem w ten sposób swój czas i nerwy.

  • 0

    6. ~Dema  2013-07-04 13:57:17  host: 178.183.135.136.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    A ja swojemu kupilem rower-zobaczymy ktory na tym lepiej wyjdzie.Ludzie opanujcie sie tablet dla 4-latka??A poźniej kaleki wyarstają..

  • 0

    7. ~kon  2013-07-04 14:09:38  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    @6 Polać mu! Takich rodziców nam trzeba, a nie całe familie w mcdonaldzie i potem chodzą takie kulki tłuszczu, do 50 i zawał.

  • 0

    9. ~robren  2013-07-04 18:51:13  host: host85.marbis.pl

    chinololo caly iphone jest montowany w chinach itp itd.... mam prestigio 4500t i powiem jedno ...bajka z gwarancja i nieduze pieniadze.....

  • 0

    10. ~Najstarszy syn księdza proboszc  2013-07-04 21:13:32  host: horiz0n.neozdrada.pl

    5: misiu moja 4letnia corka ma juz rower i od 7 miesiaca zycia chodzi co tydzien na basen. tablet ma sluzyc tez do nauki angielskiego. wiec skoncz mi tu ze swomi wywodami.

  • 0

    11. ~ibnalqw  2013-07-04 21:41:04  host: v10-12.opera-mini.net

    Może i rower ma ale tatuś nie za bardzo jej się udał _ przynajmniej gdy idzie o poziom kultury wypowiedzi.

  • 0

    12. ~  2013-07-05 07:00:32  host: apn-77-113-119-130.dynamic.gprs.plus.pl

    @9, iPhone jest zaprojektowany w USA, ma autorski system i pelen support. Prestigio to w 100% chiński chłam, gdzie na zamówienie polskiej firmy na gotowy wyrób jest nanoszone logo. Do klasy Premium mu daleko.

  • 0

    13. ~r  2013-07-05 07:47:06  host: public-gprs145719.centertel.pl

    Bo Chińczyk jest w stanie wam wszystko wyprodukować, zależy ile mu zapłacicie. Może to być hiper sprzęt, może być badziewie. Nie muszę chyba mówić do której kategorii ma bliżej prestigio.

  • 0

    14.  2013-07-05 08:40:57

    Od siedmiu miesięcy mam chińskiego Lenovo IdeaTab dual sim i nie żałuję wyboru - świetnie się spisuje. :-)

  • 0

    15. ~mga  2013-07-05 10:17:30  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    do "najstarszego" najpierw piszesz,że chcesz tableta,aby dziecko mogło grać i oglądac filmy na youtube,a później,że ma jej służyć do nauki.. Trochę się już chyba sam gubisz w tym co piszesz :D poza tym 4letnie dzieko już będzie uczyć się angielskiego? Szybko :D POZDRO!! :)

  • 0

    16. ~-Jaro  2013-07-05 12:04:14  host: user-31-174-172-232.play-internet.pl

    Tablety prestigio są bardzo awaryjne ! Lepiej kupić coś markowego

  • 0

    17.  2013-08-18 21:19:46

    Zamiast dowiedzieć się coś interesujacego o firmie czytam same bzdety. Apropo Prestigio mam tablet tej firmy i jestem zadowolony do tego stopnia że myślę o zakupie smartfona Prestigio PAP 3500 lub 3540. Myślę że sprzęt jest wart swej ceny.

Dodaj swoją opinię