Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Prima Aprilis] Fatalna awaria platformy aukcyjnej UKE - licytacja w escudos!

[Prima Aprilis] Fatalna awaria platformy aukcyjnej UKE - licytacja w escudos!

Piszemy o tym pierwsi WitekT 1 Kwietnia 2015 08:02

3 0

27. marca nastąpiła chwilowa awaria platformy aukcyjnej UKE. Choć trwała ona zaledwie kilkanaście minut, to była bardzo brzemienna w skutkach - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.



Po awarii, waluta w której licytowane są bloki częstotliwości w trwającej właśnie aukcji, zmieniła się z PLN na PTE, czyli... portugalskie escudos! Przypadek? Nie sądzimy! To właśnie z Portugalii pochodzi firma, która dostarczyła oprogramowanie-platformę.




Zobacz: UKE wybrał w końcu dostawcę platformy aukcyjnej.

Choć na 4. piętrze na ulicy Kasprzaka w Warszawie co i rusz słuchać słowo caramba, to operatorzy zacierają ręce z radości. Portugalska waluta była wymieniana w 2001 roku po kursie 200 za 1 euro. To znaczy, że zamiana złotówek na escudos obniżyła realną wartość bloków aż o 98%!

W dzisiejszych wydaniach największych portugalskich dzienników można znaleźć całostronicowe ogłoszenia skupu escudos. Operatorzy zachęcają mieszkańców do odkurzania klaserów i przekopywania ogródków. T-Mobile w ogłoszeniu oferuje dodatkowo możliwość wymiany, po korzystnym kursie, na wycofane w tym samym czasie marki, a P4 dorzuca nielimitowane LTE na pół roku każdemu, kto wymieni co najmniej 100 tys. jednostek waluty.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: uke | aukcja | lte

w sumie: 27
  • 1

    8. ~zyggi  2015-04-01 08:33:34  host: 178-37-230-77.adsl.inetia.pl

    jak mozna sie nabrac na news o walucie ktora nie istnieje od wielu lat? ;]

  • 1

    9.  2015-04-01 08:35:18

    Pora na kawe, bo cos mi pisanie nie idziecie

  • 1

    10. ~Jaca  2015-04-01 09:08:05  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    Dziś nie ma co przegladać telepolis bo same kłamstwa piszą :) Do widzenia do jutra.

  • -1

    11.  2015-04-01 09:12:45

    Jakie tam kłamstwa? Tylko jeden news jest wydumany, który i tak łatwo rozpoznać.

  • 0

    12. ~zulugula  2015-04-01 09:13:09  host: public-gprs516971.centertel.pl

    Sio forum naprawiać, a nie denne dowcipy pisać. I ogolić się.

  • -1

    13.  2015-04-01 09:15:39

    12). Po co się golić? Mniej promieniowania z monitora do brody dociera.

  • 2

    14. ~kaps  2015-04-01 09:18:37  host: 083143141028.warszawa.vectranet.pl

    Pewnie niektórzy pomyślą że to prima aprilis, ale to Polska, kraj istniejący teoretycznie, w którym istnieje Ministerstwo Cyfryzacji a głosy w najbliższych wyborach prezydenckich będą liczone ręcznie, więc jest duże prawdopodobieństwo że to prawda.

  • 1

    15.  2015-04-01 09:19:18

    12, Każdy nerd i geek brodę mieć powinien. Sorry, taki mamy klimat.

  • -1

    16.  2015-04-01 09:39:55

    Dobrze, że nie w Dolarach Zimbabwe.

  • 1

    17.  2015-04-01 09:41:38

    Prima aprilis. Cienko w tym roku wymyśliliście

  • 1

    18. ~Ktoś  2015-04-01 09:57:15  host: 89-74-38-80.dynamic.chello.pl

    Portugalczycy nie używają caramba (to po hiszp) tylko "o caralho"

  • 1

    19. ~Ktoś  2015-04-01 09:57:53  host: 89-74-38-80.dynamic.chello.pl

    Portugalczycy nie używają caramba (to po hiszp) tylko "o caralho"

  • 0

    20.  2015-04-01 10:20:19

    Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa.

  • 0

    21. ~mike  2015-04-01 10:40:56  host: google-proxy-66-249-81-242.google.com

    jak co roku telepolis wieksze suchary pisze niz Karol S.

  • 0

    22. ~medyk  2015-04-01 11:32:09  host: 217.192.239.99

    Witku, zapewne znasz odpowiedz na pytania:

    1. Czy swoim partnerom roamingowym w PL, Play placi ryczaltem za korzystanie z sieci w odniesieniu do glosowych czy za wolumen minut i jakiego rzedu sa to stawki?

    2. W Szwajcarii mamy obecnie za 25 CHF nielimitowane glosowe z UE. Dzwoniac godzine do Play - Play zarobi 60 x 4,29 groszy liczac to ze karta Play bedzie w zasiegu P4, w zakresie roamingu krajowego pewnie mniej, w zaleznoisci od Twojej odpowiedzi na pytanie 1.

    3. Jesli w Szwajcarii place w ramach submarki Yallo.ch 25 CHF za ryczalt i kazdego dnia rozmawiam 3 godziny z polska komorka czy to play czy inna - to jak powiedzmy zrobie w miesiacu 180 godzin rozmow czyli 180 x 60 x 4,29 groszy to.. wyjdzie tylko za sam interconnect MTR 463,32 PLN co daje okolo 115 Frankow szwajcarskich, wiec zakladajac tylko ze za Carrier i ruch kierowany i billingi i zasoby radiowe nie placa, to... dokladaja wtedy co najmniej 90 CHF do jednego klienta... Jak to sie bilansuje, a zwlaszcza ze MTR w Sywajcarii wynosi od 0,07 CHF do 0,085CHF za minute...

    Gdzie jest haczyk? Subskryboiwanie skosne czy jak ?

  • 1

    23. ~alf  2015-04-01 11:32:35  host: public-gprs515152.centertel.pl

    prima aprilis pełna gebą

  • 0

    24.  2015-04-01 12:33:59

    hahaha escudos są poza obiegiem od ponad 10 lat :)

  • 0

    25.  2015-04-01 12:47:39

    prima aprilis :)

  • -1

    26. ~oki  2015-04-01 14:26:28  host: 31.77.203.171

    postaraliscie by sie lepiej .

    np. aukcja dzisiaj sie zakonczyla

  • 1

    27. ~EU07  2015-04-01 21:45:46  host: 89-78-139-22.dynamic.chello.pl

    Napisaliby, że biedronka wygra licytacje LTE.....

Dodaj swoją opinię