Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wybrał w końcu dostawcę platformy aukcyjnej

UKE wybrał w końcu dostawcę platformy aukcyjnej

Piszemy o tym pierwsi WitekT 6 Listopada 2013 17:29

3 4
UKE wybrał ofertę portugalskiej firmy Operador do Mercado Iberico de Energia na dostarczenie platformy aukcyjnej dla częstotliwości 800/2600 MHz wraz z pakietem szkoleń i asystą techniczną.

Wartość kontraktu to 515 tys. zł. Wybór oferty nastąpił w drodze negocjacji, bo poprzednie dwa ogłoszenia publiczne zakończyły się fiaskiem.

Zobacz: UKE znów odwołuje zamówienie na system aukcyjny.


Źródło tekstu: wł     

w sumie: 14
  • 0

    1. ~ja pisalem o tym pierwszy :P  2013-11-06 17:32:42  host: 178.182.98.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    na TT

  • 1

    2.  2013-11-06 17:38:27

    tanio hehehe

  • 2

    3.  2013-11-06 17:47:03

    a nie prościej zaprosić Panów z W4 i zapytać kto da więcej? idiotyzm z tym systemem..

  • 2

    4. ~  2013-11-06 17:58:05  host: user-94-254-213-126.play-internet.pl

    Polskiej nie było???

  • 2

    5. ~  2013-11-06 18:10:43  host: 137-153-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    ja ten system bym im zrobił za 10 000 PLN szok, pół miliona za takie coś, ale nie mam siły przebicia, żeby mnie wybrali, cóż

  • 0

    6. ~me  2013-11-06 18:21:55  host: 110-180.echostar.pl

    Nie wystarczyłby excel?

  • 1

    7. ~bbb  2013-11-06 18:32:55  host: 89-67-23-139.dynamic.chello.pl

    @5 - to dlaczego nie stanąłeś do przetargu na platformę?

  • 1

    8.  2013-11-06 18:34:12

    Allegro wzięłoby pewnie ze 3% od ceny końcowej, więc jest taniej. Ale pół bańki i tak robi wrażenie , właściwie wydane nie wiadomo po co i to jeszcze nie w Polsce.

  • 1

    9. ~  2013-11-06 19:12:00  host: adab252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ile było firm? Bo ostatnio jedna ... z Indii.

  • -1

    10.  2013-11-06 19:36:15

    Właśnie, na allegro byłoby taniej, albo na ebayu to aukcja miałaby lepszy zasięg.

  • -1

    11. ~xiao  2013-11-06 20:11:44  host: 89-72-233-19.dynamic.chello.pl

    Nie mogli na Allegro?

  • 1

    12. ~Spec  2013-11-07 09:41:30  host: 193.227.131.123

    @6 @8 @10 @11 już widzę jak grupa docelowa - potencjalni wykonawcy korzystają z tego "szerokiego" zasięgu Excella, eBeya lub Allegro, a krytycy z uznali by takie rozwiązanie za wysoko profesjonalne przygotowanie do aukcji. Aukcja przy tej skali finansowej wymaga profesjonalnego przygotowania i dedykowanego narzędzia. Pzdr

  • 0

    13. ~Namakon  2013-11-08 13:52:43  host: 81.219.84.18

    Porażka, kto bronił zaprosić przedstawicieli operatorów do jakiej sali konferencyjnej i przeprowadzić najnormalniejszej licytacji? Koszt tak z 100tysięcy razy mniejszy...

  • 0

    14. ~  2013-11-08 14:17:35  host: 213-238-106-97.adsl.inetia.pl

    Pół miliona w błoto, no, ale to niczyje pieniądze przecież... Przecież i tak chętni na aukcję zgłaszają się wcześniej - wystarczyłoby, żeby przedstawiciele byli w jednym miejscu pod telefonem u decyzyjnych (choć i tak przy takiej aukcji z góry wiadomo kto ile gotów jest zapłacić) i niech się licytują. Można by zrobić regulamin typu prowadzący ustala minimalną kwwotę przebicia, po przebiciu jest np. z 10 minut konsultacji i kolejna runda... Po co te urzędasy tam siedzą, skoro takich banałów nie potrafią wymyślić, to ja nie wiem. Lepiej wydać pół miliona na nic.

Dodaj swoją opinię