Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Lumie 520 i 525 bez możliwości powrotu do Windows Phone 8.1

[Aktualizacja] Lumie 520 i 525 bez możliwości powrotu do Windows Phone 8.1

LuiN 17 Kwietnia 2015 14:27 Aktualizacja: 20 Kwietnia 2015 08:51

7 3

Microsoft przestał udostępniać aktualizację do Windows 10 Preview dla Lumii 520 i 525. Jeśli już ktoś zaktualizował system, nie powinien teraz próbować wracać do Windows Phone 8.1.



W wyniku bliżej nie zidentyfikowanego problemu, próby przywrócenia starszej wersji oprogramowania w w/w telefonach za pomocą Windows Phone Recover Tool kończą się uszkodzeniem oprogramowania telefonu. Microsoft nie podał póki co instrukcji "reanimowania" smartfonów, zapobiegawczo natomiast zablokował możliwość aktualizowania oprogramowania do Windows 10.

Dostępność próbnej wersji Windows 10 będzie przywrócona, gdy tylko Microsoft upora się z problemem. Na podobne kłopoty uskarżali się też niektórzy użytkownicy Lumii 920, w przypadku jednak Lumii 520, 525 i jej regionalnego wariantu 526 skala zjawiska była znacznie większa.




Warto pamiętać, że obecnie dostępna wersja Windowsa 10 nie jest finalną i użytkownicy muszą liczyć się z błędami czy nie do końca zoptymalizowanymi funkcjami.

Aktualizacja 20.04

Wygląda na to, że Microsoft znalazł przyczynę błędu i zaktualizował aplikację Windows Phone Recover Tool i można już przywrócić Windowsa do wersji 8.1 w Lumii 520. Operacja może potrwać nieco dłużej, ponieważ w celu uniknięcia kolejnych błędów, pliki są wysyłane do telefonu wolniej i w mniejszych blokach. Zmniejszono również prędkość ich zapisu.

Zobacz: Windows 10 już do pobrania na telefony

Źródło tekstu: Microsoft, wpworld, wł     

Dodaj do:

Tagi: lumia 520 | lumia 525 | microsoft | windows 10

w sumie: 26
  • 0

    7.  2015-04-17 15:14:09

    Lumia to dobry wybór i nikt nam nie narzuca ładowania się w win10 na chama, można pozostać przy 8.1 a jak faza testowa dobiegnie końca dopiero w ów czas zamienić ją na stabilne 10 i wszyscy będą mega zadowoleni. Na test się zgodziłem świadomie ponieważ mam telefon zastępczy a chciałem po prostu znaleźć się w czołówce osób, które chcą mieć jako pierwsze kontakt z nową odsłoną by móc przekazywać Wam radosną lub mniej czasem nowinę o stabilności systemu :)

  • 1

    8. ~jarko  2015-04-17 15:20:48  host: aeps213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja w piątek zainstalowałem 10 na Lumii 520. Telefon działał wolniej, lagi pojawiały się podczas wychodzenia z aplikacji oraz wchodzenia do aplikacji sms. Ogólnie wszystkie aplikacje działały, wizualnie też mi odpowiadał ale to jeszcze za wczesna wersja, dużo błędów, a czasem trzeba było zupełnie zresetować telefon, aby coś włączyć no i bateria słabiej trzymała. W sobotę na wyciszonym telefonie nie zadzwonił mi budzik ;) W niedzielę wróciłem do 8.1 i wszystko przebiegło bez żadnego problemu. Czekam na stabilną wersję. Na razie nie będę kombinował, chcę mieć gwarancję. 8.1 działa bardzo płynnie i przyjemnie na L520 :) Na razie wystarczy, będę cierpliwy.

  • 0

    9.  2015-04-17 15:24:27

    Dziwne...nikt z MS tego nie testował na tych telefonach przed udostępnieniem? Dokładnie jak pisze "m_m_m_ " w piątym komentarzu.

  • 0

    10.  2015-04-17 15:30:20

    Miałem w swoich rękach L520 z tym W10 i działa on tragicznie na tym telefonie, już pomijam sam soft, który wymaga jeszcze wielkiego wkładu. Ale na plus ustawienia, ktore wreszcie są pogrupowane, a nie wysyp całej długiej listy z różnymi nazwami.

  • 0

    11.  2015-04-17 15:43:00

    ale jeszcze nie do końca jest spolszczone to pole z ustawieniami

  • 0

    12. ~jarko  2015-04-17 16:12:10  host: aeps213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapomniałem o istotnym szczególe - L520 niesamowicie się grzał po instalacji W10

  • 0

    13. ~skalarek  2015-04-17 16:15:04  host: ip-5-172-247-232.free.aero2.net.pl

    Ja wróciłem 2 dni po instalacji poprzedniej wersji W10, teraz już nie mam ochoty na takie koszmarne eksperymenty.

  • -1

    14. ~pabloki  2015-04-17 17:09:52  host: user-46-113-53-95.play-internet.pl

    czy to korpo mikromiękki stosuje korpozasady w gwarancji(czyli olewa takich klientów z tym probleme) czy działa rozumnie i przywraca klientom soft poprzedni od ręki gdy klient odda telefon na gwarancję?

  • 2

    15. ~Nowakowski  2015-04-17 17:40:10  host: apn-46-76-61-205.dynamic.gprs.plus.pl

    14. Po co oddawać na gwarancję? podłączasz pod usb włączasz program czekasz 20min i masz przywrócony wraz ze wszystkimi ustawieniami programami i kontaktami i smsai.

  • 0

    16. ~pabloki  2015-04-17 17:46:03  host: user-46-113-53-95.play-internet.pl

    15 ale pisze że właśnie nie da sie przywrócić za pomoca tego progrmu i dlatego mikromiękki zablokował previev 10. bo nie da sie przywrócić.

  • 0

    17. ~~  2015-04-17 19:31:26  host: abv239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapraszam na forum windowsmania. Tam mają sposób na przywrócenie prawie martwej l520. Odziwo moja 520stka żyje. Nie wiedząc o śmierci przywróciłem Windows Phone Recover Tool i udało się. To było na początku tego samego dnia.

  • 1

    18. ~RR  2015-04-17 23:09:12  host: 89-74-186-119.dynamic.chello.pl

    Osoby które twierdzą tutaj, że MS leci po bandzie z wadliwym beta dziesiątki, niech się zastanowią. Przynajmniej tych z L520 i L525 nie zostawiają i próbują coś poprawić. Zostały zgłoszone problemy i od razu aktualizacja dla tych modeli została wstrzymana. HTC 8S dzięki tym beta testom może cieszyć się 8.1, choć HTC go pozostawiło na 8.0. Teraz też, kto chce, testuje, ale nikogo nikt nie zmusza. Wszędzie są informacje, że to testy i jeśli nie mamy potrzeby, lepiej zostać na 8.1 :p

  • -1

    19. ~?  2015-04-18 04:41:04  host: user-94-254-198-133.play-internet.pl

    Wyrwać chwasta nr9

  • 1

    20. ~q2q2q2  2015-04-18 10:32:02  host: acul67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wnikając w szczegóły linia lumia zaczyna się gubić w bliźniaczych modelach - tak jak samsung , tak jak pierwsza lumia 900 była niedopracowana ale w nosiła wiele nowego , tak potem wyraźny skok jakości to 920 , i jak do tej pory żadnego szoku , ani rewolucji nie było

  • 0

    21.  2015-04-18 13:45:06

    Microsoft zaaktualizował narzędzie "Windows Phone Recover Tool" i jest możliwe powrócenie do w8.1.

  • 0

    22.  2015-04-18 15:46:57

    Ktoś wie coś na temat jakiejś aktualizacji najbliższej? może ktoś coś doczytał na jakiejś stronie Microsoftu?

  • 0

    23. ~  2015-04-18 20:08:44  host: 89-74-186-119.dynamic.chello.pl

    Już jest podobno aktualizacja WPPT, która naprawia problemy z tym przywracaniem ;)

  • 0

    24. ~jamrozy88  2015-04-20 09:08:46  host: 213.158.221.131

    at 19) dokladnie trzeba tępić takie chwasty jak ten nr 9. tylko zaśmiecaja tu

  • 0

    25.  2015-04-20 10:28:15

    @7 -"Lumia to dobry wybór" po doświadczeniach z Lumią 920 i 820 nie mogę się zgodzić z tym twierdzeniem.

  • 0

    26. ~Darek  2015-04-20 16:01:03  host: 5.174.71.57

    Lumia to dobry wybór. Ja mam model 625 i nie narzekam. Ciekawe jest to, że skoro aktualizacja do Windows 10 jest możliwa na najtańsze modele NOKI to oznacza, że droższe tez ją dostaną . Super. Tylko nie ma co się spieszyć, trzeba poczekać na wersje pełną , skończoną oprogramowania.

Dodaj swoją opinię