DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53
 #926531  autor: Mila89
 18 maja 2017, 06:41
Witam

W poszukiwaniu informacji nt LG G6 postanowiłem wejsc na forum licząc ze znajde tam jakieś informacje. Wszedłem do zakładki LG a tam taki wydok... https://zapodaj.net/b0de798e91f60.jpg.html :shock: :shock: :shock:

Postanowilem "poszukać" dalej
w zakładce Honora bardzo podobny

https://zapodaj.net/5dbdec9ee1d8e.jpg.html

Oba tematy które sa OCZYWISTYM SPAMEM "leża" sobie na forum od MIESIĄCA nie sa jakoś specjalnie trudne do odnalezienia wystarczy kliknąć w zakładke:

Przyczyny tego stanu sa 2(obie bardzo niekozystne dla moderacji)

1)Nikt PRZEZ MIESIĄC z modów nie klikną w te zakładki(i tego nie zauwazył)
2)Ktoś z modów wszedł do tych zakładek zobaczył tematy ale je zignorował

Pamietam jak niedawno Morvius walczył dzielnie z Hydeparkiem a tymczasem tutaj jest daleko posunięta ignorancja

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #926736  autor: Sirmark
 18 maja 2017, 23:39
Tak w skrócie, to user został zbanowany. Ale też chyba ktoś kliknął zamknięcie zgłoszenia przez wyczyszczeniem i tak zostało :(

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #926747  autor: Kryniczanin
 19 maja 2017, 05:38
Na tym forum moderacja nie istnieje.
 #928122  autor: Morvius
 27 maja 2017, 09:33
Moderacja pracuje z doskoku, nie posiadamy umowy na całodobowe przeglądanie forum. Kiedyś się już o tym wyrażałem, jeśli widzisz coś co powinno być uporządkowane, zgłoś to do nas. Piątka ludzi, która jest tu dziennie może kilka godzin łącznie nie jest w stanie wszystkiego wyłapać.

Klasyczny obserwator wątku.
 #928401  autor: Mila89
 29 maja 2017, 13:25
Morvius pisze:Moderacja pracuje z doskoku, nie posiadamy umowy na całodobowe przeglądanie forum. Kiedyś się już o tym wyrażałem, jeśli widzisz coś co powinno być uporządkowane, zgłoś to do nas. Piątka ludzi, która jest tu dziennie może kilka godzin łącznie nie jest w stanie wszystkiego wyłapać.

Zamiast posypać głowe popiołem przyznać ze sie olało foruma konkretnie niektóre działy, zamiast napisać ze wolałeś szykac spamu w dziale Hyde Park niz zająć sie waznymi działami to wypisujesz jakies farmazony. Skoro piszesz ze jest was 5 i spędzacie tu "kilka godzin dziennie"(uznajmy ze kilka to np 5) to w skali miesiąca spedziliście łacznie na forum 150h. 150h i mimo to NIKT nie zauwazył tak oczywistego spamu gdzie naperawde nie trudno było go odnalesc wystarczyło kliknąc w zakładke LG i tyle

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #928426  autor: Morvius
 29 maja 2017, 16:55
Człowiek jest omylny, tego nie podważam. Nie wchodzę na wszystkie działy ponieważ średnio się znam na temat ofert technicznych w sieciach komórkowych i są odemnie lepsi co bardziej ogarniają co wywalić, co zostawić czy edytować. Raczej jestem aktywniejszy w miejscach związanych z urządzeniami z podkreśleniem na "raczej" bo bywa i tak, że wchodzę na 15 minut dziennie. Cóż, najpierw praca później Hobby. Nie mogę odpowiadać za resztę. Prubuję wykonywać swoje zadanie najlepiej jak potrafię, za które jak już wspomniałem nie pobieram opłat. Jeżeli uważasz, że sprawdzisz się lepiej bądź mógłbyś pomóc, zgłoś swoją kandydurę. Myślę, że dodatkowa para rąk mogłaby się przydać jednak wpływ na to ma SilmarK. Amen.

Klasyczny obserwator wątku.
 #940895  autor: Remington
 24 lip 2017, 13:19
Bez sensu div zamknął wątek http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 1&p=940883 bo owo "obrażanie" było już wyjaśnione jako pomyłka.

Dziwi mnie, że mod zamyka wątek o słabej moderacji zamiast wcześniej zająć się tym o czym tam dyskutowano - tematem, który tam zgłosiłem jako spam oraz słusznie wskazanymi w tamtym wątku kontami spamującymi forum.

Zajmijcie się nimi w końcu, bo gdyby moderacja obejmowała spamerów równie skutecznie jak ww. wątek, to nie byłoby całej tej dyskusji.

P.S. Do ww. dochodzi Specjalista_Plus, który wtyka zachęty do Plusa nawet wątkach gdzie Plus nie odpowiada na potrzebę pytającego.
 #940934  autor: Morvius
 24 lip 2017, 15:42
Rzucę na to okiem. Musicie mi wybaczyć słabą aktywność. Zmieniam mieszkanie, co nie jest takie proste i oczywiste i natłok prywatnych spraw zabiera mi wolny czas w jakim mógłbym się tym zająć. Swoją aktywność na pewno zwiększę po 1 sierpnia. Wypatrujcie mnie z niecierpliwością, wrócę z czymś fajnym. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #941626  autor: Niezgodna7
 27 lip 2017, 16:58
Remington, wanna nie jest w hyde parku? to niech se piszą o tej wannie.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #941642  autor: Remington
 27 lip 2017, 17:44
Co z tego, że jest, skoro zasady wklejania linków są inne. Ten syf dalej pokazuje się po kliknięciu w "Nowe posty".
 #941662  autor: goral2099
 27 lip 2017, 19:06
No morviusowa linkownia się nie sprawdziła. Niestety spamerzy jak na razie są niepokonani.
 #941746  autor: Morvius
 28 lip 2017, 08:52
goral2099 nie przypilnowałem ich, moja wina. Skończy się miesiąc to się nimi zajmę.

Klasyczny obserwator wątku.
 #941787  autor: Morvius
 28 lip 2017, 12:30
Remington, prawda jest taka, że zgłaszacie masowo dział, w którym jasno jest napisane: Hydepark-
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych. Uważam, że zaczynacie przesadzać z masowym podawaniem spamerów stamtąd. To miejsce zostało właśnie dla takich użytkowników stwożone. z resztą, niech się SirmarK wypowie co sam o tym sądzi. próbowałem zaleczyć wasze zapędy zakładając nowy dział ale i tak nie pomogło bo nie ma regulaminu działu. Tak więc postuluję aby raz na zawsze doprecyzować, nawet w kilkuzdaniowym opisie do czego służy Hyderpark, nie zgłaszać nagminnie reklam skoro i tak tam jest ich miejsce oraz brać większy udział w reszczie części forum. Bo częściej zgłaszane są posty w Hyder niż na innych działach. Nie wspomnę o masie nietkniętych wątków pozostawionych bez pomocy lub odpowiedzi przez tych z największą wiedzą użytkowników.

Klasyczny obserwator wątku.
 #942032  autor: Remington
 29 lip 2017, 14:20
Morvius, jakie nasze zapędy? No nie udawaj naiwnego, dobrze wiesz jak tutejsi spamerzy działają, a nawet wg jakiego schematu nazywają niektóre nicki. Zgłaszane są nowe konta, które tuż po rejestracji nic nieznaczącymi wpisami nabijają sobie posty, by później walnąć spam, znam to doskonale z innego forum gdzie sam jestem moderatorem. Tak samo jak ktoś nowy zadający pytanie kompletnie niezwiązane z tematyką Tp, czekający na odpowiedź spamera (np. wątek z kurierami).

Ja zgłaszam posty te, które widzę po kliknięciu "Nowe posty" gdzie co dzień widzę ten syf, gdy zobaczę spamera, to go zgłaszam. Wyłączcie Hydepark z searcha "Nowe posty" to nie będę zgłaszać.

Kolejny przykład takiego konta: http://www.telepolis.pl/forum/search.ph ... 4&sr=posts

Wskazani przez cyanoone w wątku http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 31#p940526 spamerzy też nieruszeni.

P.S. Zupełnie nie rozumiem przenoszenia spamerskich postów do kosza, gdzie linki dalej są widoczne dla wyszukiwarek i spełniają swoją rolę - zachęcając do dalszego spamowania. Te posty należy bezwględnie usuwać i dopiero takie konsekwentne działanie mogłoby wreszcie spam ograniczyć. Tu jest clue problemu.
 #942119  autor: goral2099
 30 lip 2017, 08:21
Morvius: Tak, Hydepark jest do pisania o wszystkim. Ale mają pisać UŻYTKOWNICY, a nie spam-boty. A tu jest ewidentna tablica ogłoszeń i nic wartościowego. Śmietnik. No ale skoro ten stan wam odpowiada - spoko, więcej zgłaszać nie będę.
 #942129  autor: forum_tg
 30 lip 2017, 09:35
To żeby było jasne dla Wszystkich: w Hydepark użytkownicy mogą spamować i dowolnie reklamować towary i usługi??
 #942307  autor: maniek89
 30 lip 2017, 21:45
Mila89 pisze:Zamiast posypać głowe popiołem przyznać ze sie olało foruma konkretnie niektóre działy, zamiast napisać ze wolałeś szykac spamu w dziale Hyde Park niz zająć sie waznymi działami to wypisujesz jakies farmazony. Skoro piszesz ze jest was 5 i spędzacie tu "kilka godzin dziennie"(uznajmy ze kilka to np 5) to w skali miesiąca spedziliście łacznie na forum 150h. 150h i mimo to NIKT nie zauwazył tak oczywistego spamu gdzie naperawde nie trudno było go odnalesc wystarczyło kliknąc w zakładke LG i tyle
Do oceny jakości pracy moderatora zobligowany jest administrator lub inna osoba, która uprawnienia przydzieliła. Zdecydowanie nie Tobie oceniać jakość pracy Morviusa. Nie w taki sposób. Nikt nikogo tutaj nie rozlicza z czasu pracy. Chcesz wyrazić opinię? Zrób to w sposób kulturalny tak, jak to zrobili koledzy niżej.

tomektg pisze:To żeby było jasne dla Wszystkich: w Hydepark użytkownicy mogą spamować i dowolnie reklamować towary i usługi??
goral2099 pisze:Morvius: Tak, Hydepark jest do pisania o wszystkim. Ale mają pisać UŻYTKOWNICY, a nie spam-boty. A tu jest ewidentna tablica ogłoszeń i nic wartościowego. Śmietnik. No ale skoro ten stan wam odpowiada - spoko, więcej zgłaszać nie będę.
Morvius w pojedynkę sobie ze wszystkim nie poradzi. Jeśli macie czas i chęci, tak, jak napisał, zgłoście swoją kandydaturę, a administracja na pewno się do takiego zgłoszenia odniesie. Moderacja forum jest zajęciem, jak by nie było, wykonywanym w wolnej chwili, z doskoku, non-profit. Jeśli nie masz umowy, że masz spędzać na forum tyle i tyle, pracujesz, kiedy masz na to czas i nie koliduje to z Twoimi prywatnymi zobowiązaniami. Świetnie, że los forum nie jest Wam obojętny, ale postawcie się też po drugiej stronie. Po to jest narzędzie zgłaszania, by moderatorom ułatwić pracę. Tyle z perspektywy użytkownika możecie zrobić. Jeśli widzicie któregoś z moderatorów online, można też napisać wiadomość prywatną.
  • Strona 1 z 53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53