DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

 #643449  autor: butterfly
 30 cze 2013, 09:47
Wygląda na to, że nie z poziomu użytkownika. Tylko admin może się tym zająć.

 #643501  autor: piotras
 30 cze 2013, 12:28
No to proponuje wprowadzić jednak taką opcję aby zachować jakąś namiastkę profesjonalizmu. Na początku roku była również mowa o modyfikacji/integracji forum z nowym serwisem. Może się czepiam, ale phpbb by przemo nie wygląda dobrze w największym serwisie telekomunikacyjnym w Polsce (nie wspominając o tym, że szablon zajmuje mi połowę szerokości monitora). Miała też być opcja wykupienia dłuższego abonamentu bez reklam niż miesiąc za 5zł. Wszystko strasznie tutaj długo trwa.

P.S. Jeżeli ktoś może mi zmienić ten email to będę wdzięczny za info na PW.

 #644567  autor: Sirmark
 04 lip 2013, 14:16
piotras, nie wiem za bardzo o co chodzi ci z tym profesjonalizmem.
Adres mailowy jest jednym z głównych parametrów identyfikujących konto i nie będzie możliwości, aby użytkownik sobie to dowolnie zmieniał. Nie ma też nic dziwnego w takim podejściu.
Oczywiście w szczególnych przypadkach jestem w stanie zmienić użytkownikowi maila, ale tu wtedy proszę o bezpośredni kontakt.

Tak, mówiliśmy o zmianach forum. Niestety trochę się wszystko opóźnia i ze względu na kwestie finansowe, jak i bardziej piorytetowe zadania. Też chciałbym zatrudnić dodatkowych parę osób, no ale się nie da.

Staramy się przygotować do włączenia cały pakiecik zmian, w tym także wydłużenie abonamentów.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #644814  autor: piotras
 05 lip 2013, 12:11
SirmarK pisze:piotras, nie wiem za bardzo o co chodzi ci z tym profesjonalizmem.
Adres mailowy jest jednym z głównych parametrów identyfikujących konto i nie będzie możliwości, aby użytkownik sobie to dowolnie zmieniał. Nie ma też nic dziwnego w takim podejściu.
Aha, czyli rozumiem, że jeśli ktoś zmienił maila i chce np. dostawać powiadomienia z forum to musi założyć nowe konto w serwisie (tracąc przy okazji swoją reputację/liczbę postów itp)? Dla mnie to jest bardzo dziwne podejście i powiem szczerze, że nigdzie indziej się z nim nie spotkałem (jeśli gdzieś funkcjonuje to poproszę o przykład). Adres email zawsze jest i był modyfikowalny, ludzie go zmieniają. Wartością unikalną jest nazwa użytkownika (którą się podaje podczas logowania) i to ona powinna być stała, to chyba oczywiste.

P.S. To normalne, że mam inne hasło do forum a inne do serwisu? Myślałem, że synchronizujecie te hasła.

 #645585  autor: Sirmark
 08 lip 2013, 16:18
piotras pisze: Aha, czyli rozumiem, że jeśli ktoś zmienił maila i chce np. dostawać powiadomienia z forum to musi założyć nowe konto w serwisie (tracąc przy okazji swoją reputację/liczbę postów itp)?
nie, zawsze może napisać do administracji.

Dla mnie to jest bardzo dziwne podejście i powiem szczerze, że nigdzie indziej się z nim nie spotkałem (jeśli gdzieś funkcjonuje to poproszę o przykład). Adres email zawsze jest i był modyfikowalny, ludzie go zmieniają. Wartością unikalną jest nazwa użytkownika (którą się podaje podczas logowania) i to ona powinna być stała, to chyba oczywiste.


To chyba używamy innego internetu. To co jest pozycją unikalną zależy od konstrukcji serwisu. Może to być login, a może to też być adres email, który bardzo często jest także loginem do serwisu.

piotras pisze: P.S. To normalne, że mam inne hasło do forum a inne do serwisu? Myślałem, że synchronizujecie te hasła.
[/quote]

Mogą być jedne, ale też użytkownik nie jest zmuszany i może sobie ustalić rożne.
Jak będziemy wymieniać mechanizm forum, to będziemy patrzeć, co ew. zintegrować i do czego ew. użytkownika zmusić. Za to wtedy będą na pewno lamenty na temat zmuszania.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #646467  autor: user_delete19
 12 lip 2013, 07:23
SirmarK pisze:To chyba używamy innego internetu. To co jest pozycją unikalną zależy od konstrukcji serwisu. Może to być login, a może to też być adres email, który bardzo często jest także loginem do serwisu.
Się wtrącę, ale faktycznie chyba używamy innego internetu i ilość serwisów gdzie nie można zmienić adresu e-mail a który do tego jest dodatkowo identyfikatorem mogę policzyć na palcach jednej ręki... w sumi to znam tylko jeden - ticketpro... na wszystkich innych serwisach można to zrobić bez problemu (przy czym nie mówię tu o gmailu na przykład, gdzie email jest rdzennym identyfikatorem)

 #646503  autor: butterfly
 12 lip 2013, 11:19
Też uważam, że to jakaś abstrakcja występująca tylko na telepolis... Pierwszy raz widzę taki serwis.

 #646698  autor: Blank
 13 lip 2013, 09:41
butterfly,
Ja także. Powiem więcej - w niektórych serwisach można zmienić nawet nazwę użytkownika (co prawda, możliwość taka jest zazwyczaj znacząco ograniczona, ale nadal kilka serwisów oferuje taką możliwość).
Rzadko kiedy, nie można zmienić adresu e-mail. I szczerze, nie pamiętam, by w jakimkolwiek serwisie nie było takiej możliwości, chyba, że e-mail był w nich loginem

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #646716  autor: orson_dzi
 13 lip 2013, 10:51
divhashmorex pisze: w niektórych serwisach można zmienić nawet nazwę użytkownika
To już za dużo.
I tak mam problem z zapamiętywaniem użytkowników odkąd wszyscy z awatarów rezygnują ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #646746  autor: ganc2
 13 lip 2013, 13:14
orson_dzi pisze:To już za dużo.
wcale nie. :P

Dobry przykład takiego forum, to forum.o2.pl (obecnie, gdyż jest bardzo dynamicznie modyfikowane).
Tematyka niezwiązana z forum, ale mają autorski skrypt, który akurat tam się sprawdza i chętnie zobaczyłbym go gdzie indziej.

Można się tam wypowiadać anonimowo (wpisuje się nazwę), anonimowe nicki mają kolor pomarańczowy, zarejestrowane niebieski - cos jak w komentarzach na telepolis, tylko że nie ma tyldy na początku, do tego anonimowi zawsze mają capthę, zarejestrowani - tylko gdy wstawiają jakiś link. Anonimowi nie mogą wpisać nazwy zajrestrowanej, chyba że ktoś "zwolni" (zmieni) nick.

Za naruszenie regulaminu (co zdarza się tam nagminnie, zwykle anonimowi prowokują zarejestrowanych) konto może zostać usunięte. Nadal możemy się na nie zalogować, nasze stare posty zostają niezmienione, ale licznik postów się zeruje, a nasz nick "przepada" i powiązany z nim mail też. Wystarczy wtedy wymyślić sobie nowy nick i go wpisać (nie wypowiemy się na forum, póki nie nadamy sobie nazwy po kasacji profilu).

Tam konto nie jest powiązane z nazwą, ani mailem, a z ID użytkownika, które zawsze jest to samo i nie można go zmienić. Uzytkownicy to podłapali i często tworzą sobie zabawne nicki które są kontynuacją ich dotychczasowego w stylu (uwaga, tag you, nie spinajcie się): [you]_na_koncu_wszechswiata, [you]_reaktywacja, [you] posiadacz nowego Galaxy, [you] trener Aerobiku, TheWinner[you], But [you] na waszym talerzu i tak dalej, i tak dalej. Wygląda to może i śmiesznie, dla was może nieprofesjonalnie, ale przynajmniej nie trzeba się prosić administracji.

Klikając na nick zarejestowanego usera, przechodzimy do jego profilu, który wyraża się w linku numerkiem ID.
Dzięki numerowi ID zachowuje sie ciaglosc wypowiedzi ,a my mozemy w dowolnej chwili zmienić sobie nick i nie wprowadza to bałaganu na forum.


Ja kiedyś miałem przymusową przerwę od telepolis, bo chciałem sobie zmienić w profilu maila, ale zrobiłem w nim literówkę i w rezultacie nie doszedł do mnie link aktywacyjny, a bez niego nie można było się zalogować nawet na starym mailu. Błędne, zamknięte koło.
Po bodajże pół roku, dopiero napisałem do administracji, ale uważam to za zbytek, każdy powinien sobie w swoim panelu załatwić podstawowe sprawy sam, bez kontaktu z administracją.

 #646751  autor: pawcio1978
 13 lip 2013, 13:38
ganc2: ale tu jest telepolis, i tu admini robia samowolke.
 #797477  autor: Rexus2015
 21 kwie 2015, 00:09
Głupota z tym E-mail'em, a tak się cieszyłem że chociaż zmienie sobie Email'a :(
Skoro nie można było usunąć konto to chociaż email powinien dać się zmienić.
 #797491  autor: babeo
 21 kwie 2015, 07:30
O co Ci chodzi?

Przecież napisałem Ci w innym temacie, że możesz usunąć poprzez profil, tzn. wchodzisz w panel do kliknięcia w prawym górnym rogu (obok zaloguj/wyloguj), zakładka Twoje dane i tam masz zmianę email.
 #797506  autor: Chemicalifornia
 21 kwie 2015, 09:31
Widocznie koledze chodzi o narzekanie dla narzekania, ot typ człowieka co musi znaleźć "nie da sie" ;)

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #804499  autor: Golarz Filip
 02 cze 2015, 10:27
Da się.


Na górnej belce klikasz


Obrazek


Następnie przechodzisz do zakładki TWOJE DANE i masz pole do zmiany adresu e mail

Obrazek