DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #108032  autor: NOWICJUSZ
 23 wrz 2006, 13:26
Witam wszystkich!

Odsprzedałem ostatnio mojego eryka k300i ze względu na słaby zasięg, gubienie sieci, problemy z joystikiem itd... ogólnie fima SE nie liczy się już dla mnie jako producent telefonów :)

I tu pojawia się moje pytanko - jaki telefon wybrać żeby nie było w/w problemów. Chciałbym jakiś model z klapką, aparatem (nie musi być 1mpix :P ), dzwonkami mp3, wygodną klawiaturą do smsowania - duże przyciski :D

Brałem pod uwagę:
*Samsunga x660
*Motorole V975 (podobno to następca V980 - jeśli nie prosze mnie wyprowadzić z błędu)
*Motorole L6 (mimo że nie ma klapki :P - tani telefon)
*Benq-Siemens S68 (też nie ma klapki - ale ma 262 tys kolorów i duży ekran)

Telefonu używam tylko do dzwonienia i smsowania. Od czasu do czasu (ale naprawde rzadko korzystam z funkcji robienia zdjęć)

Prosze doradzić mi jaki telefon wybrać, jaki model (może zupełnie inny od w/w), czy się kierować przy zakupie, gdzie najlepiej kupić (salon, Allegro, coś tam innego)

 #108035  autor: przemek910
 23 wrz 2006, 13:30
Tu nasuwa mi się Sony Ericsson K510i, mogę Cię w 100% zapewnić że jest bezawaryjny (szczególnie joystick), ma poprawiony zasięg - nie gubi go. Bardzo wygdnie trzyma się gow ręku i pisze SMSy. Ma świetną baterię, dzownki mp3, BlueTooth, 28 MB pamięci i do tego jets Tani. Naprawdę polecam.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #108036  autor: Forest
 23 wrz 2006, 13:36
Tez od razu wszedl mi na mysl Se K510i. Nie odnajdziesz tego fuj, tego ukrytego psie :D
Nie no, rowniez polecam ten telefon. Jest naprawde dobry i za ta cene sie oplaca. To kolejny udany telefon. I telefon jest ladny :wink:

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #108037  autor: Skarpyta
 23 wrz 2006, 13:36
K510i Będzie dobrym rozwiązaniem bawiłem sie nim kolega go ma i chwali go pod każdym względem :wink:

Obrazek
Obrazek

 #108038  autor: kamil1221
 23 wrz 2006, 13:51
Sagem my501C na allegro jest dostępny w cenach trochę powyżej 500 zł, lub Sagem my501X w zestawie z simplusa za 479 zł.
Telefony maja aparaty 1,3 mega, mp3, karty pamięci i Bluetooth.

 #108039  autor: WitekT
 23 wrz 2006, 14:03
Z proponowanych przez Ciebie telefonów nie wybrałbym Motoroli - ich menu jest takie trochę mało logiczne na pierwszy rzut oka i trzeba się do niego przyzwyczajać. Nie pamiętam czy Motka przestała już korzystać ze swojego sprawnego-inaczej słownika iTap i stosuje T9 - jeżeli nie, to masz kolejne "przeciw" Motoroli.

 #108040  autor: kamil1221
 23 wrz 2006, 14:05
Tak do tej pory stosuje słownik i-tap.
I-tap nie jest taki zły - trzeba się go nauczyć tak samo jak t9.

 #108044  autor: NOWICJUSZ
 23 wrz 2006, 14:12
a co powiecie o x660 ?? ten telefon najbardziej mi sie podoba :mrgreen: czarny... i tak klapka.... :mrgreen: troche tylko maly w reku :D ja lubie duze przyciski, wygodne

Ps. wszystkie sonyericsony odpadają - wystarczyl mi ten moj k300i.... na poczatku tez go chwalilem... potem ledwo sprzedalem :) wzialem 180zl :mrgreen:

 #108046  autor: przemek910
 23 wrz 2006, 14:16
NOWICJUSZ pisze:czarny... i tak klapka.... :mrgreen: troche tylko maly w reku :D ja lubie duze przyciski, wygodne
K510i również jest czarny ma WYGODNE przyciski, jak nie wierzysz przejdź się do jakiegoś salonu i poproś o pokazanie go -sam się przekonasz. Nie wspomnę że w X660 komuniakcja z komputerem lub innym telefonem jest utrudniona, brak BT i Irda Pasywna

Nowsze SE to nei o samo co K300 czy też T300.

p.S. To tak jakbyś powiedział że babka z rodziny Kowalskich była zrzędą tzn żę jej wnuczka będzie również zrzędą

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #108048  autor: Przemek
 23 wrz 2006, 14:16
NOWICJUSZ pisze:a co powiecie o x660 ?? ten telefon najbardziej mi sie podoba :mrgreen: czarny... i tak klapka.... :mrgreen: troche tylko maly w reku :D ja lubie duze przyciski, wygodne

Ps. wszystkie sonyericsony odpadają - wystarczyl mi ten moj k300i.... na poczatku tez go chwalilem... potem ledwo sprzedalem :) wzialem 180zl :mrgreen:
X660 taki sobie, nie ma zewn. wyświetlacza. W dodatku IrDA pasywna, czyli możesz przesyłać tylko wizytówki między telefonami i nic więcej.A może jego ulepszona wersja Samsung X680? Od października ma być w Orange teraz jest tylko w Plusie, ale simlocka można zdjąc w warunkach domowych, jest dużo lepszy niż X660, choćby ze względu na BT i zewn.wyświetlacz.

 #108051  autor: kamil1221
 23 wrz 2006, 14:24
Czy ja wiem... :P
Ten Samsung nie jest taki super - nie umywa się nawet do my501X, czy nawet do my501C.
Mniej pamięci wewnętrznej tylko 10 mega, z brakiem możliwości rozszerzenia.
Sagemy maja po 32 mega wbudowanej + karty pamięci.

Zastanów się na Sagemi ?


my501C my501X

 #108053  autor: Przemek
 23 wrz 2006, 14:25
Eee tam Sagemy, marna jakość wykonania i od razu wygrywa Samsung.
Poza tym są droższe niż 500 zł.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2006, 14:34 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #108056  autor: kamil1221
 23 wrz 2006, 14:31
A bawiłeś się tym Sagemem, że tak twierdzisz ?
To jest zupełnie nowa linia która odzwierciedla nowego Sagema.

 #108057  autor: Przemek
 23 wrz 2006, 14:33
Owszem. Coś tam się polepszyło od poprzednich modeli, ale nadal bez fajerwerków.

 #108126  autor: adiq1033
 23 wrz 2006, 17:38
I-tap nie jest taki zły - trzeba się go nauczyć tak samo jak t9.
Nie kupujcie motek z iTapem,ma strasznie ubogie słownictwo,zawiera mało słów.Na telefonie kolegi(kiedy jeszcze nie miałem U6),który ma nokie,pisalem przez T9 i nic sie uczyć nie musiałem,za pierwszym razem już dośc szybko pisałem(jak na pierwszy raz ,dobrze).iTap jest straszny,niepolecam.Jeszcze kiedy się ma taka klawiaturę jak w PEBL U6,mozna tylko podziękować za taki telefon i opuścić komis/salon :roll:

 #108254  autor: voltman31
 23 wrz 2006, 22:43
Motorole L6 (mimo że nie ma klapki - tani telefon)
Jezeli ma być wygodna do sms to odradzam Motke L6