DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #107936  autor: adiq1033
 23 wrz 2006, 09:09
Witam.Zastanawiam się od dłuższego czasu nad zmianą telefonu,co prawda Motorola U6,to mój pierwszy telefon w życiu,więc nie powinienem nim tutaj wybrzydzac.Jednak czegoś mi w brakuję.Patrzyłem na ceny motki,w sklepie internetowym www.allegro.pl
Tu:
http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1
znajduję się przedział tego telefonu,ceny postawione dość wysoko,po 600-800zł :smt004 W tej cenie moge miec znacznie lepszy telefon i tu proszę was o pomoc,w wybraniu czegoś multimedialnego,z dobrym aparatem,np 1.3,lub 2.0 megapikselowym,złączem kart pamięci,MP3,to by było chyba na tyle.W tym przedziale cenowym jedynie co mi się nasuneło na myśl to SonyEricsson K750i,Nokia 6600,6630.Od telefonu wymagam również dobrzego wyświetlacza,nie musi być 256 000 kolorów,ale dobra rozdzielczość jest mile widziana.Klawiatura musi być wygodna w pisaniu smsów,zdecydowanie więcej będę smsował,niż dzwonił do znajomych.Symbian to bardzo ciekawe rzecz,ostatnio dużo o tym czytam.Co według was jest lepiej kupić,nokię 6630(ze symbianem),czy SonegoEricssona K750i(z aparatem 2.0,256 000 kolorów i ewentualnie z softem od W800i) ?
Mile widziane inne,konkretne propozycje
Przypuszczam,ze za motorolę dostanę ok 650,700zł,ponieważ nie ma żadnych śladów użytkowania,jest w idealnym stanie.

 #107951  autor: tomico
 23 wrz 2006, 10:23
K750i ma lepszy wyświetlacz od tych nokii i aparat, ale niestety brak mu symbiana. Sądząc po twoim poście nigdy nie miałeś telefonu z symbianem, więc najbardziej ci polecam wziąć nokie 6630, ma aparat 1,3 mpx, ładny duzy wyswietlacz, najbardziej ci tą nokię polecam, na drugim miejscu k750i ze względu na funkcje. Nokia 6600 odpadaponieważ jest gorsza od 6630 i nie warto jej kupować. Ewentualnie zastanów się nad nokia 6230i. Jeśli też chodzi ci o wygląd to zastanów się nad motką V3i. Pozatym jakbyś się postarał lub trochę dołożył to mógłbyś kupić samsunga d600e za 750-850 zł, jest najlepszy z tych wymienionych telefonów, aparat 2 mpx, slider, wyświetlacz 320x240.

 #107964  autor: adiq1033
 23 wrz 2006, 10:37
Tak,tylko trzeba wspomniec,że:
Nokię 6600 dostanę w tej cenie bez simlocka,ma ona gorsze funkcje,a mi simlock na Orange,czy też Erę nie przeszkadza.Zawsze moge zmienic siec(teraz mam POPa,czyli Orange)
Nokię 6630 dostanę w tej cenie z simlockiem na polską siec.
K750i widziałem kiedys w komisie za 800zł z simlociem na Erę,telefon bardzo fajny.Czy ma ktos ten telefon z wgranym softem od W800i ? Chciałbym mu zadać kilka pytań,prosze o kontakt przez PW.
Nokia 6230i to telefon nie dla mnie,mały wyświetlacz z rozdzielczością 208x208 napewno powalająco wyglądać nie będzie,wolę juz 6630.
Nigdy nie miałem doczynienia z Samsungiem,wspomne,że Motorola PEBL U6 to mój pierwszy telefon,wcześniej mnie tak do tego nie ciągneło.D600e nie posiada chyba symbiana,co może być wielkim minusem telefonu,aparat 2.0,rozdzielczość 320x240 robi wrażenie.Czy ten Samsung jest mniejszy od 6630 ?
Teraz mam do wyboru 6630,K750i,D600e,według mnie to sa dość dobre telefony,za taka cene.Co poradzacie,prosiłbym o szczegółowe wypowiedzi :roll:

 #107980  autor: tomico
 23 wrz 2006, 11:10
Samsung d600e jest najlepszy z tej trójki, brakuje mu tylko UMTSu, ale inne funkcje to nadrabiają. K750i i 6630 nie dorastają do tego samsunga bierz go bo naprawde warto. D600e nie ma symbiana ale k750i też go nie ma. Tylko 6630 z tej trójki go posiada.

 #107987  autor: przemek910
 23 wrz 2006, 11:16
adiq1033 pisze:Czy ma ktos ten telefon z wgranym softem od W800i ? Chciałbym mu zadać kilka pytań,prosze o kontakt przez PW.
Użytkownik damiano http://telepolis.pl/forum/profile.php?m ... file&u=329

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #107991  autor: adiq1033
 23 wrz 2006, 11:20
Tylko kupując Samsunga nie będę miał na kartę 1GB,a taką moge miec za 97zł z dostawą pod dom i gwarancją.Czy ten Samsung ma większy wyświetlacz od 6630 ?
Czy ten Samsung będzie wytrzymalszy od Nokii? Nie chciałbym biegać z nim od komisu,do komisu.Czy przez to rozsuwanie sliderem,nie zacznie od przypatkiem "zbyt często się poruszać" ?
Czy na tym forum,jest osoba,która posiada D600e i mogłaby się ze mną podzielić wrażeniami z korzystania własnie tego telefonu? Prosze o kontakt przez PW.
Do Nokii 6630 chciałbym jeszcze kupić dodatkową obudowę,wydatek ok. 20zł(nieoryginalna).Zna ktoś może dobre forum o tym Samsungu,abym mógł jego posiadaczom zadać kilka pytań? Czekam na odpowiedzi,za wszystkie serdecznie dziękuję.

 #108068  autor: Przemek
 23 wrz 2006, 15:14
Skontaktuj się z Neutrine Ray - on ma ten telefon i generalnie siedzi w Samsungach. Co do forum -> http://samsung-mobile.pl/
Co do samego wyboru, moim zdaniem powinieneś wziąć Samsunga. Mechanizm jest dobry i nie słyszałem żeby ktoś na niego narzekał, w dodatku funkcjonalnie jest najlepszy z tych co wymieniłeś, chyba że zależy Ci na Symbianie, ale mimo to opłaca się kupić D600E.

 #108110  autor: adiq1033
 23 wrz 2006, 16:57
Narazie ustaliłem tak:
SonyEricsson,jest mniejszy od 6630,a zarazem równy wielkością co do D600e.Jedyny minus,to joy.Nokia posiada symbian,takie telefony podobno nigdy sie nie znudzą,ciekawi mnie ta kwestia,chciałbym ją osobiscie wypróbowac.Samsung jest mniejszy od 6630 i równy z K750i.Posiada wspaniały wyświetlacz,aparat 2.0,ma MP3,tylko jak one brzmią? Mając symbian mógłbym wgrać sobie program,który bez problemowo,mógłby konkurować z K750i(mam na mysli odtwarzacz MP3/MP4).Pieniędzmi nie szastam na lewo i prawo,więc kupienie telefonu za 800zł jest poza moimi mozliwościami.Nokię powinienem kupić w komisie w przedziale 600-700zł,własnie tyle powinienem dostać za motorolę.Sam już nie wiem.Zastanawiam się,czy by tak nie wziąśc narazie 6630,a gdyby mi się nie spodobała,sprzedać ją,a kupić Samsunga.Nokia raczej długo utrzyma się w tej cenie.D600e kupiłbym pod koniec stycznia,może stanieje.Co wy o tym sądzicie? Mi taki wybór się podoba,ale pozostawię zdanie bardziej ocykanym w tym ludziom :lol:

 #108143  autor: uśmiechnięty
 23 wrz 2006, 18:41
Bierz Nokię 6630 jeśli chcesz mieć Symbiana;
Samsunga D600 jeżeli zależy Ci na dobrym aparacie;
Samsunga X700 jeśli chcesz mieć po części wszystko dobre + radio.

Ja brałbym D600, jednak w przedziale cenowym 650-700 wątpię, żebyś znalazł konkretne propozycje... może to być model z pewną wadą bądź bardzo widocznymi śladami użytkowania.

K750i nie bierz ze względu na gorszy od rywali wyświetlacz, zacinający się dżojstik i taka jest prawda, że to jeden z najbardziej przereklamowanych modeli dostępnych na polskim rynku.
Aż się cieszę, że coś mnie tchnęło i go nie wziąłem. ;)

 #108226  autor: adiq1033
 23 wrz 2006, 21:47
Zastanawiam się,czy by tak nie wziąśc narazie 6630,a gdyby mi się nie spodobała,sprzedać ją,a kupić Samsunga.Nokia raczej długo utrzyma się w tej cenie.D600e kupiłbym pod koniec stycznia,może stanieje.Co wy o tym sądzicie?
Chyba postąpie według tego,co napisałem.
Przydałoby się jeszcze napisac test telefonu Motorola PEBL U6,jednak nie kręci mnie to,aż tak bardzo,bym na własna wolę chciał to zrobić.Więc Nokię 6630 kupie przy najbliższej okazji,w komisie oczywiście.Samsunga pod koniec sycznia,o ile znudzi mi się 6630 :-)