DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

 #691844  autor: Morvius
 20 sty 2014, 13:15
Czyli jednak pomysł się podoba użytkownikom, pytanie co zrobią z tym administratorzy. :wink: To nic złego dobrać sobie kogoś do pomocy. Nie musi nie wiadomo jaką składnią polską operować, ważne aby przekazał taki wstępny zarys, doznanie kolejnym użytkownikom po przetestowaniu potencjalnego sprzętu. Nie wierzę w to, że nie da się zorganizować jakiegoś sprytnego młodego człowieka, nawet z uczelni na stażu za free, który uczy się na dziennikarza/redaktora w tematyce nowości technicznych. Lepiej robić cokolwiek niż nie robić nic :wink:

Klasyczny obserwator wątku.

 #691965  autor: znawca
 20 sty 2014, 20:39
Morvius pisze:Nie musi nie wiadomo jaką składnią polską operować, ważne aby przekazał taki wstępny zarys, doznanie kolejnym użytkownikom po przetestowaniu potencjalnego sprzętu.
Myślę, że jednak powinien :) artykuł musi być przystępny w czytaniu, a błędy językowe czasem to utrudniają. Nie mam nic do potocznego języka, byleby tylko było bez błędów. No ale tutaj redakcja chyba potrafi ocenić, czy tekst jest poprawnie napisany, czy nie :)

A pomysł "testów po roku użytkowania" podoba mi się, bo byłby ukłonem w stronę wszystkich kupujących starsze modele na allegro. Takich osób przecież jest wiele.
No i w trakcie roku wiele się zmienia w smartfonie. Jedne potrafią zamulić, inne stracić wsparcie, a jeszcze inne z kolei dostają drugie życie :D Tego wszystkiego po prostu nie da się uwzględnić w pierwszym teście, przez co szybko staje się on przekłamany i nieaktualny.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #692005  autor: user_delete34
 20 sty 2014, 22:46
znawca pisze:A pomysł "testów po roku użytkowania" podoba mi się
A no mi też. Z resztą: jak mogłoby się nie podobać coś, co może dawać tylko korzyść?
znawca pisze:No i w trakcie roku wiele się zmienia w smartfonie. Jedne potrafią zamulić, inne stracić wsparcie, a jeszcze inne z kolei dostają drugie życie :D Tego wszystkiego po prostu nie da się uwzględnić w pierwszym teście, przez co szybko staje się on przekłamany i nieaktualny.
Dlatego masz GSMArenę, która CZASEM, dla wyjątkowo charakterystycznych modeli dodaje "wrażenia po aktualizacji" do testów lub robi recenzję samej wersji oprogramowania z nakładką na danym telefonie. Jak dobrze kojarzę, z testów po czasie widziałem tam tylko iPhone'y 4S kontra 5 jeśli chodzi o wygląd obudowy w czasie. Chyba nic więcej tam nie opisano i było to na blogu, nie na głównej.

tl;dr: to się nie uda, chyba, że ktoś z chętnych kupi telefony redaktorom...

 #692014  autor: orson_dzi
 20 sty 2014, 23:15
WitekT pisze:Telefony dostajemy z reguły na 2 tygodnie. Nikt nam ich nie zostawia...
Ale bywają wyjątki, albo zwyczajnie ktoś zapomina zabrać telefon. Rekordzista zbierał kurz na półce dobre pół roku ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #692035  autor: znawca
 20 sty 2014, 23:46
Markadiusz pisze: tl;dr: to się nie uda, chyba, że ktoś z chętnych kupi telefony redaktorom...
I teraz pytanie: Czy testowany telefon musi być egzemplarzem testowym, czy też może być to zwyczajnie prywatny telefon testującego? ;)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #692353  autor: orson_dzi
 21 sty 2014, 21:38
znawca pisze:zy też może być to zwyczajnie prywatny telefon testującego? ;)
Jeden test robiłem na prywatnym, ale fabrycznie nowym.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #692398  autor: znawca
 22 sty 2014, 00:13
orson_dzi pisze:
znawca pisze:zy też może być to zwyczajnie prywatny telefon testującego? ;)
Jeden test robiłem na prywatnym, ale fabrycznie nowym.
Szczerze mówiąc taki zamulony po roku dopiero dawałby faktyczny pogląd na działanie urządzenia w trudnych warunkach ;) dlatego właśnie cenie sobie takie testy.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #695019  autor: Sirmark
 31 sty 2014, 18:22
Nam jest ciężko wracać do jakichś starszych telefonów. A to co my mamy to też raczej szybko zostaje wymienione. Takie testy dodatkowe po czasie to by musieli robić użytkownicy, którzy mają taki zdecydowanie dłużej. Ale z zapałem to raczej tutaj będzie cieniutko. No chyba, żeby jakoś ich zmotywować. :)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #695030  autor: user_delete34
 31 sty 2014, 19:09
SirmarK pisze:Ale z zapałem to raczej tutaj będzie cieniutko.
Imho z tym nie będzie problemu i za darmo. Znajdą się osoby z lepszym czy gorszym modelem, co nie mają co robić, chętnie pochwalą się swoim nabytkiem i podzielą opinią z testu długodystansowego. Trudno to będzie zweryfikować na ile podane przez nich informacje są prawdziwe. Każdy chwali swoje i niejeden przymknie oko nawet na poważną wadę, bo się po prostu do niej przyzwyczaił - a komu innemu mogłaby taka bardzo przeszkadzać. Stąd lepiej niech test robią sprawdzone osoby. Jeżeli jednak te nie mają możliwości powrotu do jakiegoś urządzenia to trudno... i tyle.

 #695573  autor: znawca
 03 lut 2014, 00:36
SirmarK pisze:ale z zapałem to raczej tutaj będzie cieniutko. No chyba, żeby jakoś ich zmotywować. :)
Proszę bardzo:) Chętnie napiszę teścik Lumii 925, jeśli tylko redakcja zdecyduje się potem go zweryfikować i zamieścić na stronie:)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #695726  autor: WitekT
 03 lut 2014, 20:14
Testy najpierw prosimy pakować do odpowiedniego działu na tym forum - jak będzie fajny, to na pewno się odezwiemy, gwarantuję. :-)

 #695845  autor: Morvius
 04 lut 2014, 13:30
znawca zdaję się że masz angaż :D

Klasyczny obserwator wątku.