DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #470  autor: Jasiek
 25 sty 2005, 18:03
Mam pytanie!Cjciałbym korzystać z internetu na zwykłym PC przez GPRS! Czy gra warta jest świeczki?Wiem,ze potrzebny jest telefon,który służy jako modem GPRS i kabelek do kompa albo blutoot albo irda.Mieszkam w małej miejscowośći a tam TP nie oferuje niczego poza modemem.Bezczelnie z rachunkiem przysyłają ofertę na neostradę,której i tak nie mogą podłączyć :evil: :evil: !!! Era oferuje internet przez GPRS za 59 zł w godzinach 23.00 do 6 rano itp. Jak to pracuje i czy wogóle warto tym się interesować????
Dzięki i pozdrawiam,

 #471  autor: WitekT
 25 sty 2005, 18:08
Wiesz, rewelacyjnych transferów to Ty mieć nie będziesz - ale najważniejsze, że łącze będzie stałe. Do gg i pocztya w sam raz - strony www troche ślamazarnie chodzą.

A może warto rozejrzeć się za ofertą Licencja GPRS w Idei? :)
Nielimitowany, całodobowy dostęp za 49 zł netto.

 #472  autor: Jasiek
 25 sty 2005, 18:23
Dzięki @Witek.Wiem,ze prędkość nie będzie zniewalająca,ale czy będzie gorsza jak po modemie :? ??A co do oferty Idei to już szukam ,ale jak mozesz to podaj link do tej oferty.

 #474  autor: Sirmark
 25 sty 2005, 18:28
Jasiek pisze:Dzięki @Witek.Wiem,ze prędkość nie będzie zniewalająca,ale czy będzie gorsza jak po modemie :? ??A co do oferty Idei to już szukam ,ale jak mozesz to podaj link do tej oferty.
jak nie ma innej alternatywy to korzystanie z GPRSu jest lepsze niz podpinanie sie do gniazdka w scianie..

sprawdz tylko czy telefon polozony przy twoim komputerze ma
dobry zasieg. sprawdz erowy i ideowy, co by pozniej nie bylo niespodzianki.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #475  autor: Jasiek
 25 sty 2005, 18:38
Już znalazłem ofertę Idei.Jest OK.Tylko nie mam firmy i potrzeba wyłozyć parę złotych na laptopa albo palmtopa.Chyba jeszcze troche poczekam nie wiążąc się żadnymi długoterminowymi umowami.Kupię dobry telefonik i aktuwuje usługę u mojego operatora (ERA) i wypróbuję jak to pracuje.Zasięg mam b.dobry wszystkich sieci.Jest jeszcze alternatywa Go!Internet.Kanałał ,prze zktóry idą zamówienia to GPRS a odbiór przez satelite Astra ale to tez jest troche drogie.

 #478  autor: WitekT
 25 sty 2005, 19:50
Tu można kupić bez laptopa, ale nie wiem czy bez firmy... Nie masz jakiegoś znajomego? :)

 #493  autor: Irek
 26 sty 2005, 21:57
MI JAKOŚ OPCJA INTERNETU PRZEZ GPRS NIE ODPOWIADA, ZA WOLNE!

 #498  autor: Sirmark
 26 sty 2005, 22:04
jesito pisze:MI JAKOŚ OPCJA INTERNETU PRZEZ GPRS NIE ODPOWIADA, ZA WOLNE!
ba... ja tez jestem przyzwyczojony do osiagania wysokich transferow,
jednak jak nie ma innego wyjscia to trzeba sie lapac tego co jest dostepne..

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #499  autor: WitekT
 26 sty 2005, 22:30
Ty jesteś przyzwyczajony do wysokich transferów? To co ja mam powiedzeć? :-D

 #632  autor: Jasiek
 02 lut 2005, 09:47
No i podlaczyłem internet przez GPRS!Kupilem inny telefonik (T630) i kabelek USB do niego,kupiłem pakiet 20 Mgb w Erze,skonfigurowałem połączenie i chodzi....... bbbeeeeee!Chodzi gorzej jak po modemie i dalej jestem w punckie wyjścia.Co do promocji www.notbook.pl to nie jest zla,ale te transery.....!A może cos jeszcze powinieniem skonfigurować w opcjach modemu i połączeń????Może wtedy bedzie szybciej "chodzic"???

 #637  autor: WitekT
 02 lut 2005, 11:39
Nie, raczej musisz się liczyć z tym, że jest jak jest i lepiej nie będzie. Chyba, że u Ciebie w okolicach jest już EDGE, a Ty masz odpowiedni telefon. Tyle, że te 20 MB to wtedy na długo Ci nie starczy. :)))

 #669  autor: Jasiek
 02 lut 2005, 19:33
U mnie EDGE?? :wink: Ja mieszkam tam,gdzie wrony zawracają a na noc zaświecam światło,żeby wiedziały gdzie maja zawracać :D!!Narazie poczekam cierpliwie jeszcze troche to moze zainstaluje radiówke,bo taka szansa właśnie sie pojawiła.Dzięki za informcję i pozdrawiam.

 #718  autor: art
 04 lut 2005, 10:47
Bardzo ciekawa oferte internetu przez GPRS znajdziecie tutaj:

http://bezprzewodowyinternet.notebooki.pl/

Firma MTS Notebook wraz z siecia IDEA proponuje ciekawe rozwiazanie bezprzewodowego dostepu do internetu poprzez GPRS...

Mozna podlaczyc w zasadzie kazdy komputer, nie koniecznie laptop, poprostu kupuje sie modem na usb a nie karte PCMCIA do laptopa...
Maksymalna predkosc takiego internetu to 56 kbps (czyli cos takiego jak zwykly modem)... koszt modemu to kwota okolo 350 pln ... miesieczny abonament za taki internecik to 49 pln netto (nie ma juz zadnych innych oplat za minute czy ilosc przeslanych danych! jets to calkowity koszt za dostep do internetu 24 godziny na dobe:>) ... wydaje mi sie ze to dobra alternetywa dla zwyklego modemu no i swietne rozwiazanie dla tych ktorzy nie maja mozliwosci podpiecia sie pod neostrade czy jakiekolwiek inne stale lacze...

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #736  autor: Dragon
 04 lut 2005, 17:59
z tym ze to jest predkosc maksymalna i jak gosc rzeczywiscie mieszka w takiej wsi jak mowi to nie bedzie tam mial tak szybko tylko wlasnie tak jak ma, wiec nic mu sie nie zmieni

 #750  autor: art
 05 lut 2005, 11:10
No zgadza sie predkosci to napewno na tym nie zyska (w koncu 2 te metody opieraja sie o GPRS) ale chodzilo mi o koszty... moze bardziej oplaca sie zaplacic 49 pln i uzywac internetu 24h na dobe niz kupowac jakies pakiety po 20 MB... no moze sie myle bo nie znam cennika pakietow GPRS w erze... to poprostu jedna z kilku mozliwosci ktore mozna rozwazac w przypadku gdy nie ma sie innych mozliwosci podpiecia do sieci... :D

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #763  autor: Jasiek
 05 lut 2005, 15:15
O tej ofercie GPRS-u własnie pisalismy.Jest niezła cenowo,ale ten cyrograf na 2 lata troche powstrzymuje,bo 2 lata dla technologii teleinformatycznej to cała epoka i cos nowego napewno sie pojawi a ceny to juz napewno powędruja w dół.Narazie poczekam,nie mniej dzieki za zainteresowanie.

 #1071  autor: art
 20 lut 2005, 20:25
Zgadza sie umowa na 2 lata to dosc sporo... szkoda... druga wada to prędkość... 96 kbps to tez jak na dzisiejsze czasy troche malo jesli ktos chcialby sciagac z internetu muzyke czy filmy :>... no chyba ze do typowo biurowych zadań (email itp) to w zupełności wystarczy

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #1073  autor: WitekT
 20 lut 2005, 20:55
Eeee... Jakie 96kb/s?

 #1078  autor: Dragon
 20 lut 2005, 21:40
jak juz to 9,6 kb/s, ale z taka dokladnoscia to chyba nikt nie podaje :P

 #1080  autor: WitekT
 20 lut 2005, 21:47
Teoria - terminal Class 8 i wyżej - 4 sloty w downlinku po 13,4 kb/s, co daje 53,6 kb/s, czyli 6,7 kB/s.