DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #99030  autor: matikk
 26 sie 2006, 22:49
Dzisiaj przedstawie mam telefon marki BenQ-Siemens C81.Jest to nowo wytworzony telefon tego duetu.Mozna go narazie kupic w sieci orange.

W pudelku wraz z telefonem dostajemy zestaw sluchawkowy,ladowarke, instrukcje obslugi,plyte cd oraz oczywiscie:) karte pamieci 128mb.Dobre wrazenie na poczatek.Myśle że jest to dobry zestaw.

Pierwsze wrazenie:
Telefon sprawia wrazenie solidnie wykonanego z dobrych materialow.Jeden minus to tylna klapka poniewaz pozostaja na niej odciski palcow.

Obudowa:
Spasowanie elementow obudowy stoi na bardzo wysokim poziomie, nic nie skrzypi.Tylna klapka o dziwo sie nie rusza co podobno bylo problemem w Siemensach.

Klawiatura
Na pierwszy rzut oka klawisze wydaja sie dosc male jednak po dluższym czasie mozna sie przyzwyczjic.W telefonie nie ma joysticka, jest tylko 5-cio kierunkowy klawisz.Funkconuje to bardzo dobrze.Obok niego jest dostep do odtwarzacza muzyki i internetu.Początkowo problemy sprawia mala przestrzeń miedzy klawiszami-czasami sie wciska inny klawisz niż ten który sie zamierzało.

Wyświetlacz:
Naprawde bardzo udana konstrukcja.Rozmiar 132X176,1,5 cala jest wystarczajacy.Jeszcze gdy do tego dolozymy 262 tys kolorow i dobre odwzorowanie kolorow to wychodzi naprawde dobry produkt dorównujacy jak nie przewyzszajacy innye marki.Minusem jest bardzo szybkie wyłączanie sie podswietlenia.

Menu:
Telefon posiada tak znienawidzone przez niektorych orange menu.Jednak ja nie zauwazylem zadnych problemow z tym orange-menu.Po wylaczeniu blokady klawiszy na ekranie jest 6 małych ikon z podstawowymu funkcjami jak kontakty,ostatnie wykonywane polączenie,nieodebrane wiadomosci,terminarzem,aparatem i dostepem do orange-menu,
Gdy wcisniemy 5-cio funkcyjny klawisz na srodku ukaze sie nam pelne menu telefonu.Jest tam 12 ikon(3X4).Menu wyglada dosc ciekawie i jest latwe w obsludze.Szata graficzna jest bardzo ciekawa.

Aparat
Telefon jest wyposazony w aparat fotograficzny 1,3 mpx z 5 krotnym zoomem.Zdjecia wychodza bardzo ladne,moga byc one obrabiane w programe graficznym na telefonie.Mozna tez robic zdjecia z wieloma opcjami takimi jak sepia...
Jest tez samowyzwalacz, balans bieli.Jesli ktos lubi bawic sie opcjami to cos dla niego:)
Mozna tez krecic filmy w formacie 3gp.Filmy nie sa zle ale moglyby byc lepsze oczywiscie.

Odtwarzacz muzyczny
Telefon ma odtwarzacz muzyki.Mozna go uzywac jako przenosnego odtwarzacza mp3.Karta pamieci pozwala zapisac kilka godzin utworow,Pamiec mozna rozszerzyc wiec nie powinno byc problemow.Muzyka ma dobra jakosc, na dołączonych sluchawkach dobrze slychac basy.Mozna ustawic muzyke w tle i robic inne rzeczy telefonem.Kazdy plik muzyczny mozemy ustawic jako dzwiek do kazdego zdarzenia.Jednym minusem jest brak odczytu formatu wma.Kazdy utwor mozna przewijac oraz dodawac do wybranego kontaktu.Odtwarzacz jest bardzo mocną stroną tego telefonu.Myśle, że mozna go nazwac nawet telefonem muzycznym.

Łączność
Telefon obsluguje GPRS,WAP oraz EDGE!!!.Posiada takze bluetooth.Nie ma jednak IRDY-mysle, że to jest minus bo nie kazdy posiada bluetooth.Bluetooth dziala bezproblemowo.

Wiadomości.
Telefon obsługuje smsy, mmsy, emsy, oraz posiada klienta kont e-mail.
Pisanie jest wspomagane słownikiem T9-jednak trzeba go wyłączyć gdyż wprowadza samowolnie polskie znaki i przez to zmniejsza rozmiar sms-a do 50 znakow.Widoczne jest tutaj podobieństwo do Nokii.Mozna jednak ustawic język angielski i problem znika.

Inne:
Telefon obsluguje video.Mozna na nim oglądać tv.
Dodatkowo jest wyposażony w organizer, terminarz, zadania, notatki, nagrywanie dźwięków, strefy czasowe,budzik, kalkulator, konwerter, stoper, minutnik(dla jajek,warzyw itp.),kalkulator dat.Jest to bardzo rozbudowane.

Bateria:
Trzyma dobrze okolo 5 dni gdy lezy on na półce.Natomiast przy intensywneh zabawie okolo2-3 dni.Myśle, że nie jest to zly wynik, nawet dobry.

Podsumowanie
Ten telefon to bardzo dobry wybór dla kogos kto chce miec najnowsza technologie zamkniętą w małej gustownej obudowie.Moja ocena dla niego to 8,5?10(minus 0,5 za obudowe na ktorej widac palce,brak irdy i male odstepy miedzy klawiszami)

Dziękuje za przeczytanie tego testu.Czekam na uwagi i oceny.Mam nadzieje ze sie wam podobal.Nie umiescilem zdjec gdyz nie wiem gdzie mogę to zrobic.
Był to mój pierwszy test pierwszego w życiu BenQ-a-Siemens.Poprzednio mialem T610 i widze bardzo duze roznice miedzy tymi telefonami.Bądźcie wyrozumiali dla mnie:)Jeżeli czegos brakuje to dajcie znać:)

Napiszcie mi jak moge umiescic zdjęcia to to zrobię!!!
Ostatnio zmieniony 27 sie 2006, 08:37 przez matikk, łącznie zmieniany 4 razy.

 #99042  autor: RafalM
 26 sie 2006, 23:03
Test jak na amatora BDB. Brakuje mi w nim tylko zdjęć telefonu i fotek nim robionych. Ogólnie test OK

 #99043  autor: ywis
 26 sie 2006, 23:05
Uzupełnij test fotkami, bo tak jest bardzo słuchy, aczkolwiek treść którą zawarłeś może być.

 #100301  autor: Skarpyta
 30 sie 2006, 12:56
treść jest bogata,ale napisałes to tak szaro,mogłeś coś poróbić i dodać pare fotek było by całkiem lepiej

Moja ocena 6/10
p.s mój test będzie wyglądał podobie :mrgreen: ,zabieram się do napisania o 6020 ;)

Obrazek
Obrazek

 #100965  autor: Spaider
 31 sie 2006, 22:42
Odtwarzacz jest bardzo mocną stroną tego telefonu.Myśle, że mozna go nazwac nawet telefonem muzycznym.
Chyba sobie żartujesz, Mp3 w tym telefonie jest kiepskie. Niema porównania do takich telefonów jak np. SE K/D 750i.