DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 98

 #139567  autor: Pawrzes
 06 sty 2007, 17:19
zik, tak a co do Idei to pamiętam w cell info w stolicy: ...WAW... WAP IDEA - USLUGA DOSTEPNA POD ADRESEM WAP.IDEA.PL :D To podobno było związane z jakąś taryfą stąd w dużych miastach było ...KRA... czy ...GDA... a na pozostałym obszarze ...POLSKA...

Plus jak wprowadzał cell info to było ono w wielu miejsach ciekawe: były dokładne nazwy miejscowości pisane w niektórych regionach tylko dużymi literami a pierwsze nazwy były typu: WITAMY W LUBLINIE , SILESIA WITA , Opolskie Wita , BESKID WITA , Aglomeracja Warszawska (choć do wiosny 2001 r. wiele BTSów w promieniu ok. 80 km od W-wy było pozbawionych cell info) a z góry Jaworzyna Krynicka było POLSKA ;) (obecnie jest Malopolska) Cell info pojawilo się w Plusie w Warszawie w ostatnich dniach grudnia 1999 r. o treści "Do siego roku" :) , potem zmielili na "Witamy w Warszawie" a potem na WARSZAWA do dziś... Ech, to były czasy :)
BTS_lodz pisze:Natomiast w terenie cell info Ery trochę mnie bawi - ja wiem, że wpisywanie regionów geograficznych ma jakąś tam wartość edukacyjną, ale mimo wszystko uważam że lepiej byłoby po prostu wpisać nazwy miasteczek czy wiosek.
I właśnie w większości są to nazwy wsi, gmin i mniejszych miast a nazwa geograficzna i inna jest emitowana naprzemiennie - 99% BTSow Ery na każdej antenie emituje po 2 nazwy (w Nokii tego w Informacji o sieci nie zobaczysz - albo jedna albo druga) i np. w Suchedniowie zostało to dopasowane do odpowiednich kierunków:

Suchedniow / Swietokrzyskie
Suchedniow / Plaskowyz Suchedniowski
Suchedniow / Lasy Suchedniowskie
Suchedniow / okolice Skarzyska-Kamiennej

lub inaczej:

gm.Ilawa / Pojezierze Ilawskie
Ilawa / Pojezierze Ilawskie
Ilawa-Jez.Jeziorak / Pojezierze Ilawskie
gm.Ilawa-Droga 16 / Pojezierze Ilawskie


inne przyklady:

Janki / Mazowsze
Zalesie Gorne / Chojnowski Park Krajobrazowy
Katy / pow. piaseczynski
gm.Magnuszew / Dolina Srodkowej Wisly
gm.Wyszkow / Puszcza Kamieniecka
Wyszkow / Dolina Dolnej Narwi
gm.Rybczewice / Wynioslosc Gielczewska
gm.Lopiennik Gorny / Wyzyna Lubelska
Turobin / Roztocze
Gluchow / Rownina Warszawska
Czerwinsk nad Wisla / Kotlina Warszawska
Ozarow Mazowiecki / Rownina Lowicko-Blonska
Chodecz / Pojezierze Kujawskie
Rymanow / Kotlina Krosnienska
Iwonicz-Zdroj / Beskid Niski
Pruszcz Gdanski / Zulawy Wislane
Dzialdowo / Wzniesienie Mlawskie
Lipce Reymontowskie / Wzniesienia Lodzkie
gm.Grodziczno / Warminsko-Mazurskie
gm.Pszczolki / Kociewie
gm.Darlowo-Port / Pomorze Srodkowe
gm.Leczyce / Pradolina Leby i Redy
Olesnica / Dolny Slask
Ilza / Przedgorze Ilzeckie
Polana / Bieszczady
Lezajsk i okolice / Podkarpacie
Kamiensk / Wzgorza Radomszczanskie
Kuczkow-Wola Kuczkowska / Niecka Wloszczowska
Koscielisko / Tatry
gm.Poronin / Podhale
Rabka-Zdroj / Gorce
Balin / Ziemia Chrzanowska
Sucha Beskidzka-Centrum/S28 / Beskid Makowski
Kalwaria Zebrzydowska-Brody/E462 / Malopolska
Niedzica-granica / Spisz
Kamien / okolice Bialobrzegow
gm.Szepietowo / Wysoczyzna Wysokomazowiecka
Laski / Kampinoski Park Narodowy
Gizycko / Kraina Wielkich Jezior
Marki / Mazowsze

chyba wystarczy... ;)

Ale są też takie żadko spotykane wyjątki bez podanej miejscowości np.:

droga nr 1 / Niecka Wloszczowska
droga E67 / Mazowsze
rz.Wisla / Kotlina Torunska
woj.mazowieckie / Rownina Garwolinska
Wrzelowiecki Park Krajobrazowy / Wzniesienia Urzedowskie
Przedborski Park Krajobrazowy / Pasmo Przedborsko-Malogoskie
pow.nowosadecki / Malopolska
BTS_lodz pisze:Tu akurat najbardziej podoba mi się cell info Plusa - gdzie stoi BTS, tak jest wpisane cell info i już
Niestety takich BTSów jest mało w woj.mazowieckim, świętokrzyskim czy podkarpackim (w warmińsko-mazurskim to rzeczywiście są nawet najmniejszycjh miejscowości w których stoi BTS Plusa) gdzie większość emituje Mazowieckie , Swietokrzyskie czy Podkarpacie i to nawet w niektorych miastach np. w Łańcucie!
Chociaż np. na trasie E77 Warszawa - Białobrzegi w Plusie było tylko WARSZAWA > Raszyn > Mazowieckie > Bialobrzegi to od prawie 2 lat jest WARSZAWA > Raszyn > Janki > Lazy > Mazowieckie > Tarczyn > Grojec > Goszczyn > Mazowieckie > Bialobrzegi

[ Dodano: 2007-01-06, 17:28 ]
P.S. Pierwszym miastem w którym Era uruchomiła Cell Broadcast była Łódź :-)

Pozdrawiam

 #139592  autor: BTS_lodz
 06 sty 2007, 20:09
Jeszcze w temacie "dziwnych" cell broadcast: Jak wiadomo, w całej Łodzi w Plusie jest "Lodz". A tymczasem kilka miesięcy temu Plus odpalił nowego BTSiaka przy ul. Pabianickiej (między Prądzyńskiego a Dubois) i wpisali w CB: "Modrze". I nikt nie wie o co chodzi - ani to nazwa ulicy, ani dzielnicy, ani regionu, ani tym bardziej miasta.

[ Dodano: 2007-01-06, 20:11 ]
Pawrzes pisze:Pierwszym miastem w którym Era uruchomiła Cell Broadcast była Łódź
A to prawda, pamiętam te czasy. A tak wogóle w tym roku pod koniec kwietnia będę obchodził 10-lecie skomórkowania. Chyba jakąś bibkę trzeba będzie zwołać ;)

 #139598  autor: Pawrzes
 06 sty 2007, 20:28
BTS_lodz pisze:Jeszcze w temacie "dziwnych" cell broadcast: Jak wiadomo, w całej Łodzi w Plusie jest "Lodz". A tymczasem kilka miesięcy temu Plus odpalił nowego BTSiaka przy ul. Pabianickiej (między Prądzyńskiego a Dubois) i wpisali w CB: "Modrze". I nikt nie wie o co chodzi - ani to nazwa ulicy, ani dzielnicy, ani regionu, ani tym bardziej miasta.
Uuu... :shock:
Modrze – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Stęszew.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2007, 21:26 przez Pawrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam

 #139604  autor: BTS_lodz
 06 sty 2007, 20:53
Hmmm, może to po prostu pomyłka techników z centrali Plusa - może był podobny CID i pomylili CB? Trudno powiedzieć, w każdym razie dziwnie wygląda to "Modrze" w Łodzi ;)

 #139619  autor: Pawrzes
 06 sty 2007, 21:55
BTS_lodz, być może... No jakbym sam to bym zobaczyl to też bym się zdziwił ;)

Z silosa nieistniejących już Brawarów Warszawskich - Królewskie S.A. (browar w trakcie wyburzania, ta złodziejska prywatyzacja i oszczędności właściciela - przeniesienie produkcji do Warki) Plus nadawał wlaśnie na całą okolicę nazwę "Krolewskie" .

Najdziwniejsza nazwa w Plusie to chyba w miejscowości Grądkowo w woj.wielkopolskim: "ZM Duda & PKM DUDA SA"

Pozdrawiam

 #139626  autor: tymis
 06 sty 2007, 22:32
Pawrzes pisze:przeniesienie produkcji do Warki
O, to zaskoczenie bo jeśli się nie mylę to właściciel Królewskiego nie należał, w uproszczeniu, do Żywca...
Pawrzes pisze:złodziejska prywatyzacja i oszczędności właściciela
Rynek piwny jest u nas praktycznie podzielony między prywatnych właścicieli, obecnie mamy do czynienia z komasacją tego "co zostało" poprzez przejęcia czyli jednak ktoś kogoś przejął a nie ukradł. Chyba, że się mylę?

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #139627  autor: gm
 06 sty 2007, 22:33
zik: chwała Ci za to. Mam włączone cell info w Erze, ale jakoś mało zaglądam na wyświetlacz i nie zauważyłem tego. Jutro napewno to sprawdzę. Pozdrawiam.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #139655  autor: Pawrzes
 06 sty 2007, 23:58
tymis pisze:
Pawrzes pisze:przeniesienie produkcji do Warki
O, to zaskoczenie bo jeśli się nie mylę to właściciel Królewskiego nie należał, w uproszczeniu, do Żywca...
Pawrzes pisze:złodziejska prywatyzacja i oszczędności właściciela
Rynek piwny jest u nas praktycznie podzielony między prywatnych właścicieli, obecnie mamy do czynienia z komasacją tego "co zostało" poprzez przejęcia czyli jednak ktoś kogoś przejął a nie ukradł. Chyba, że się mylę?
W 2000r. Browary Warszawskie zostały spywatyzowane i przejęte przez austracki Brau Union A.G. a Brau Union został w 2004r. przejęty przez Heineken N.V. właściciela Grupy Żywiec. Pracę w Browarze Warszawskim straciło 250 osób. Browar przetrwał 150 lat... Niedawno Grupa żywiec zamknęła browar Kujawiak w Bydgoszczy...
Złodziejska prywatyzacja tak ogólnie po w większości nie przyniosło to pożytku...
Ale nie róbmy mega offtopa i wracamy do Cell info ;)

Pozdrawiam

 #139662  autor: przemek910
 07 sty 2007, 00:10
Pawrzes, ale Ty obeznany :-D

Co od Cell Info, tak jak pisał Pawrzes wyżej, na jednym BTSie można uzyskać rózne CB,m np 56883 to u mnie Pogórze Jasielskie
a 56881 to już gm.Skolyszyn!

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #139717  autor: Pawrzes
 07 sty 2007, 01:48
kin pisze:Pawrzes, ale Ty obeznany :-D

Co od Cell Info, tak jak pisał Pawrzes wyżej, na jednym BTSie można uzyskać rózne CB,m np 56883 to u mnie Pogórze Jasielskie
a 56881 to już gm.Skolyszyn!
:D

Tak np. BTS zlożony z 3 anten może emitować 3 rożne nazwy a ponieważ w Erze są 2 z jedej anteny to może być ich 6 różnych. Co więcej, jeśli BTS jest dualny to i na sektorach GSM 900 MHz np. 1 / 2 / 3 może być inna nazwa niż na sektorach DCS 1800 MHz np. 7 / 8 / 9 Przeważnie i tu i tu jest są te same nazwy ale znam kilka przypadków w Warszawie ze ten sam BTS ma odmienne nazwy w dwoch pasmach.

Jeśli mamy telefon który ma problem z wyswietleniem 2 nazw jakie emituje na każdej antenie 99% BTSów to możemy wejść na stronę http://www.eraomnix.pl/pl/find klikamy przy Znajdź blisko na Znajdź > logujemy się do systemu > wpisujemy jednorazowe hasło > i po zalogowaniu klikamy na Gdzie jestem? Zobaczymy mapkę i 2 nazwy jakie emituje sektor BTSa w którego jesteśmy zasięgu w trakcie lokalizacji i orientacyjne współrzędne. Jeśli będą więcej niż 2 nazwy to pierwsza będzie dopisana tylko w tej usłudze - najczęściej powiat w mniejszych miejscowościach lub inne infermacje a w dużych miastach najczęściej są dopisane inne ulice, budynki, obiekty, osiedla itp. W samej usłudze Radar nazwy podane są w odwrotnej kolejności.
Wiecej na stronie http://www.eraomnix.pl/pl/find/find-www-new-startzbgj

Pozdrawiam

 #139726  autor: gm
 07 sty 2007, 09:12
kin pisze:Pawrzes, ale Ty obeznany :-D

Co od Cell Info, tak jak pisał Pawrzes wyżej, na jednym BTSie można uzyskać rózne CB,m np 56883 to u mnie Pogórze Jasielskie
a 56881 to już gm.Skolyszyn!
Pogórze Jasielskie i Skołyszyn też sprawdzę, ale dopiero w czwartek.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #140079  autor: zik
 08 sty 2007, 11:57
A czy inne sieci w świecie też nadają cell info i czy jest ono dokładne jak w Erze?
Ja wiem że T-Mobile Sk nadaje cell info ale jest ono tylko w miastach w stylu Stare Mesto/Kosice, Bardejov, Bardejov a okolie, Spisska Bela itp, a poza miastami brak cell info. Na Węgrzech cell info ma tylko PANNON GSM i co ciekawe nadaje nawet w cell info ichniejsze "ogonki" i "ptaszki" nad literkami takimi jak a,e itp. Nadają oczywiście tylko nazwy miast np. Miskolc. W Niemczech jakaś sieć nadaje cyferki (chyba nr kierunkowe), tak samo jakaś sieć w Holandii. A w innych krajach jak jest?



troche historii co do Plusa:

http://www.plusgsm.pl/magazyn/99_20/baterie.shtml
Informacja sieciowa

Plus GSM uruchomił usługę Informacja sieciowa (tzw. cell info). Umożliwia ona odbieranie krótkich informacji (do 20 znaków) wysyłanych okazjonalnie przez miejscowe stacje bazowe i wyświetlanych na ekranie telefonu.
W większości telefonów komórkowych konieczne jest włączenie tej usługi w menu telefonu.
Regionalne informacje sieciowe wysyłane są na kanale 50. Podanie tego parametru może być konieczne dla uruchomienia informacji sieciowej w Państwa telefonie. Jeżeli nic nie pojawi się na wyświetlaczu, oznacza to, że akurat żadna wiadomość nie jest nadawana przez najbliższe stacje bazowe.
Na pewno warto zadać sobie trud i uruchomić tę bezpłatną usługę, aby mieć możliwość otrzymywania komunikatów regionalnych.
Już wkrótce będzie można odczytać na wyświetlaczu aparatu, gdzie są korki, jaka jest przewidywana pogoda, lub uzyskać inne ważne informacje dotyczące danego regionu.
Jeżeli nie wiedzą Państwo, jak uruchomić usługę Informacja sieciowa w swoim telefonie, wskazówki na ten temat znaleźć można w instrukcji jego obsługi (każdy model wymaga innego postępowania) lub pod bezpłatnym numerem telefonu 26 01 (dla dzwoniących z sieci Plus GSM).


Jak na razie inne kanały poza 50 wykorzystuje tylko Era, ale do przesyłania jakiegoś badziewia tzn. różne w stylu "poznam zmyslowa 30 tke w okolicach poznania " itp

 #140133  autor: D@rio
 08 sty 2007, 15:13
zik pisze:Jak na razie inne kanały poza 50 wykorzystuje tylko Era, ale do przesyłania jakiegoś badziewia tzn. różne w stylu "poznam zmyslowa 30 tke w okolicach poznania " itp
w Erze nazywa się to usługa "Tu i Teraz", która wykorzystuje komunikację na kanałach CB. Jest to rozbudowana usługa gdzie są dostępne różnego rodzaju ciekawe serwisy, także matrymonialno-erotyczne ;)
zik pisze:W Niemczech jakaś sieć nadaje cyferki (chyba nr kierunkowe), tak samo jakaś sieć w Holandii. A w innych krajach jak jest?
Jak korzystałem z roamingu w Niemczech, w sieci o2 to nie przypominam sobie żadnego cell info na telefonie. Podobnie było w Holandii, w sieci Orange podczas moich wizyt. Nie wiem jak jest wśród innych operatorów. Ale dodam, iż na Ukrainie sieć UMC zastosowała jako CB numery kierunkowe dla danego regionu w którym się znajdujemy. Znowu słyszałem, że chyba w UK jakaś sieć jako cell info wysyła numery kodów pocztowych, odpowiednich dla danego terenu... ;)

Obrazek

 #140206  autor: gm
 08 sty 2007, 20:49
zik: przejeżdżałem dzisiaj kilka razy w tamtych okolicach i wyświetla al. Jana Pawla II, os. - troche dziwnie.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2007, 22:45 przez gm, łącznie zmieniany 1 raz.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #140277  autor: zik
 08 sty 2007, 23:38
gm pisze:zik: przejeżdżałem dzisiaj kilka razy w tamtych okolicach i wyświetla al. Jana Pawla II, os. - troche dziwnie.
Wyświetla się "al.Jana Pawla II, os.Jasna, os.Zielone" na przemian z "Tarnow". Zależy jaką masz komórkę, być może nie wyświetla Ci całego długiego cell info, tylko jego początek... Mi się cała nazwa przewija na wyświetlaczu (N6610i). Tak samo przewija się np. ".Tarnowiec-Tarnow Zachodni" z Marcinki, choć czasem przewija się tylko ".Tarnowiec-Tarnow Za" bez końcówki "chodni" Nie wiem dlaczego...

 #140332  autor: Pawrzes
 09 sty 2007, 03:04
zik pisze:Wyświetla się "al.Jana Pawla II, os.Jasna, os.Zielone" na przemian z "Tarnow".
Rozumiem że na jednym sektorze jest "al.Jana Pawla II" na drugim "os.Jasna" a na 3 "os.Zielone" + "Tarnow" z każdego z nich...

Byłem przedwczoraj na warszawkich Jelonkach Północnych i dotąd u kolegi było Cell info "Jelonki Polnocne" a od kilku tygodni jest on w zasięgu nowego BTSa na Straży Pożarnej któremu przypisali nazwę "Jelonki Pln." No to teraz ma na wyświetlaczu i "Jelonki Polnocne" i "Jelonki Pln." + oczywiście "Warszawa" ;)

[ Dodano: 2007-01-09, 03:09 ]
zik, w Twoim mieście przy ul.Zakladowej 6 jest w budowie nowy BTS - ciekawe czy po odpaleniu będziesz zadowolony z jego cell info? ;) I jeszcze jest planowany: Zaklady Azotowe im.Mościckiego - Budynek F-61 Wydziału Kwasu Stężonego :)
Ostatnio zmieniony 09 sty 2007, 18:28 przez Pawrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam

 #140344  autor: zik
 09 sty 2007, 08:51
Pawrzes pisze:
zik pisze:Wyświetla się "al.Jana Pawla II, os.Jasna, os.Zielone" na przemian z "Tarnow".
Rozumiem że na jednym sektorze jest "al.Jana Pawla II" na drugim "os.Jasna" a na 3 "os.Zielone" + "Tarnow" z każdego z nich...

Na jednym sektorze jest "al.Jana Pawla II, os. Jasna, os. Zielone" na drugim "os. Westerplatte" a na trzecim ".Wola Rzedzinska" na przemian z "Tarnow"
Byłem przedwczoraj na warszawkich Jelonkach Połudnowych i dotąd u kolegi było Cell info "Jelonki Poludniowe" a od kilku tygodni jest on w zasięgu nowego BTSa na Straży Pożarnej któremu przypisali nazwę "Jelonki Pln." No to teraz ma na wyświetlaczu i "Jelonki Poludniowe" i "Jelonki Pln." + oczywiście "Warszawa" ;)
Tzn ma chyba albo Jelonki Poludniowe albo polnocne, no bo przecież nie oba naraz?
[ Dodano: 2007-01-09, 03:09 ]
zik, w Twoim mieście przy ul.Zakladowej 6 jest w budowie nowy BTS - ciekawe czy po odpaleniu będziesz zadowolony z jego cell info? ;) I jeszcze jest planowany: Zaklady Azotowe im.Mościckiego - Budynek F-61 Wydziału Kwasu Stężonego :)
Na zakładowej nowy bts z antenami stoi już od ok. dwóch miesięcy, ale jeszcze nie jest odpalony, co do tego na Zakłądach Azotowych to jadą ostatnio przez Mościce zauważyłem nowe cell info "Azoty" którego wcześniej nie było, ale nie wiem czy to z nowego btsa czy zmiana cell info z jakiegoś starego...

 #140398  autor: Pawrzes
 09 sty 2007, 18:35
zik pisze:Na jednym sektorze jest "al.Jana Pawla II, os. Jasna, os. Zielone" na drugim "os. Westerplatte" a na trzecim ".Wola Rzedzinska" na przemian z "Tarnow"
:shock: To jestem zaskoczony bo przecinek widziałem tylko raz w nazwie CI w Wieliczce "Os.Kosciuszki, Os.Przyszlosc" a dziwne że wprowadzili 3 różne nazwy. No to rzeczywiście długa nazwa. Do tej pory spotykałem się z dwiema oddzielonymi myślnikiem/kreską...

[ Dodano: 2007-01-09, 18:38 ]
zik pisze:Tzn ma chyba albo Jelonki Poludniowe albo polnocne, no bo przecież nie oba naraz?
Tak, albo jedno albo drugie ;) Poprawiłem swój post bo z powodu gorączki pomieszałem nazwy... :|

[ Dodano: 2007-01-09, 18:51 ]
Spotkałem się w Erze z takim nietypowym schematem: Garwolin / gm.Garwolin lub gm.Sochaczew / Sochaczew oraz gm.Tarnogrod / okolice Tarnogrodu lub gm.Wysokie / okolice Wysokiego

Pozdrawiam

 #140459  autor: zik
 09 sty 2007, 22:45
Pawrzes pisze:To jestem zaskoczony bo przecinek widziałem tylko raz w nazwie CI w Wieliczce "Os.Kosciuszki, Os.Przyszlosc" a dziwne że wprowadzili 3 różne nazwy. No to rzeczywiście długa nazwa. Do tej pory spotykałem się z dwiema oddzielonymi myślnikiem/kreską...
Od niedawna chyba dają przecinki, ostatni zmienili w Tarnowie CI z D.H. Zenit "Rzedzin" na "Sloneczna, os.Jasna" gdzie też jest przecinek, a inne dawne łączone cell info są z myślnikami np. "Lwowska-Orkana", ".Tarnowiec-Tarnow Zachodni" itp.



Pawrzes pisze:Spotkałem się w Erze z takim nietypowym schematem: Garwolin / gm.Garwolin lub gm.Sochaczew / Sochaczew oraz gm.Tarnogrod / okolice Tarnogrodu lub gm.Wysokie / okolice Wysokiego
ale chyba "Wysokie" na przemian z "okolice Wysokiego" itd a nie "Wysokie/okolice Wysokiego" ?




A tak z innej beczki, jest jeszcze sens emitowania kropeczki przed cell info np. ".gm.Tuchow", ".okolice Tarnowa" , ".Zbylitowska Gora" itp?

 #140464  autor: D@rio
 09 sty 2007, 22:59
zik pisze:A tak z innej beczki, jest jeszcze sens emitowania kropeczki przed cell info np. ".gm.Tuchow", ".okolice Tarnowa" , ".Zbylitowska Gora" itp?
tak, dla posiadaczy starych taryf z aktywną usługą "Moja Gmina".

Obrazek
  • Strona 2 z 98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 98