DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 98
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 98

 #209226  autor: INTRO
 03 sie 2007, 19:19
A więc tak BTS w pobliżu mojej babci znajduje się w miejscowości która nazywa się Berkanowo, miejscowość ta znajduje się w województwie zachodniopomorskim, powiecie Świdwińskim, w gminie Świdwin.

 #209253  autor: Gadulski
 03 sie 2007, 20:31
Przypuszczam, że taka sytuacja ma miejsce, ponieważ ten BTS jest właśnie nieopodal miejsca zamieszkania Twojej babci :) W miejscach położonych niedaleko BTSów mogą występować takie sytuacje. Sam dzisiaj znalazłem we Wrocławiu BTSa Ery na wieży Kościoła i nieopodal niego widniały naprzemiennie trzy różne nazwy ulic... Jednak prawdą jest że nazwa na wyświetlaczu Twojego telefonu powinna być:
"gm.Swidwin"/"Pomorze Zachodnie".
Pozdrawiam.

Obrazek

 #209842  autor: D@rio
 06 sie 2007, 15:09
Era w miejscowości Olbięcin (woj. lubelskie) wysyła błędne CELL INFO. Owym błędem jest literówka bo zamiast ".Olbiecin" jest wysyłane ".Olblecin" . Warto byłoby to zmienić.

Obrazek

 #209846  autor: przemek910
 06 sie 2007, 15:13
D@rio pisze:Era w miejscowości Olbięcin (woj. lubelskie) wysyła błędne CELL INFO. Owym błędem jest literówka bo zamiast ".Olbiecin" jest wysyłane ".Olblecin" . Warto byłoby to zmienić.
Ludzie wysyłali do BOA prośbę o zmianę błędnego CI i Era zmieniała ;)

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #210446  autor: Pawrzes
 08 sie 2007, 13:38
D@rio pisze:Era w miejscowości Olbięcin (woj. lubelskie) wysyła błędne CELL INFO. Owym błędem jest literówka bo zamiast ".Olbiecin" jest wysyłane ".Olblecin" . Warto byłoby to zmienić.
A wiec napisz do BOA , podaj LAC , CID , SEKTOR tej stacji i wtedy beda mogli to poprawic :) Mozesz napisac anonimowo.

Pozdrawiam

 #211230  autor: 121167
 11 sie 2007, 00:59
A w Nowym Targu od 10 lat jest cell info "Podhale", zamiast nazwy miejscowosci (miasto ok 35 tys. mieszkancow, nie jakas wies). Napisalem do Plusa w tej sprawie i dostalem odpowiedz...
Odpowiedź (Sławomir Guzowski)
Uprzejmie Pana informuję, że informacja o lokalizacji nadawana przez poszczególne stacje bazowe sieci nie jest usługą komercyjną i może nie być aktualna lub poprawna.
Czy pan Guzowski w ogole przeczytal moje pytanie?? Jaka usluga komercyjna???

 #211235  autor: Szalony
 11 sie 2007, 01:23
Niestety Plus ma takie numery z kanałem 50 :/ ludzi co zgłaszają im uwagi traktują jak przyglupow :/ Ja w moim Aleksandrowie Łódzkim sobie Odpuściłem zgłaszanie Plusowi uwag bo wiem że mnie "spławi"- przez 7 lat miałem dobra pełną nazwę miasta aż od 2 lat jakiś "mądry" urwał 2 człon i został sam Aleksandrow !!! A w Pl Aleksandrowow jest z 10 w tym tylko jeden łódzki. I nazwa ta wcale nie jest za długa bo bliźniaczy Aleksandrow Kujawski Plus wyświetla pełną nazwą.

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #211238  autor: 121167
 11 sie 2007, 01:37
Ciekawe, czy zeby zmienic cell info musi przyjechac ekipa na miejsce, czy da sie z centrali... Nowy Targ podalem jako przyklad, takich miejsc jest wiecej (Szczawnica, Rabka). Ale sa tez wyjatki - np. Poronin, Lubien czyli wsie. Moze to monterzy decyduja co wpisac, a moze burmistrz nie dal w lape. Trudno powiedziec.
PS. Ciekawe czy mozne "wykupic" sobie cell info np. w celach reklamowych? Np. w zamian za udostepnienie miejsca pod nadajnik. Widzialem cos takiego w Geancie w Jankach k. Warszawy kilka lat temu, na wyswietlaczu bylo C. H. Janki

 #211264  autor: prezeswk
 11 sie 2007, 09:43
121167 pisze:Ciekawe, czy zeby zmienic cell info musi przyjechac ekipa na miejsce, czy da sie z centrali... Nowy Targ podalem jako przyklad, takich miejsc jest wiecej (Szczawnica, Rabka). Ale sa tez wyjatki - np. Poronin, Lubien czyli wsie. Moze to monterzy decyduja co wpisac, a moze burmistrz nie dal w lape. Trudno powiedziec.
PS. Ciekawe czy mozne "wykupic" sobie cell info np. w celach reklamowych? Np. w zamian za udostepnienie miejsca pod nadajnik. Widzialem cos takiego w Geancie w Jankach k. Warszawy kilka lat temu, na wyswietlaczu bylo C. H. Janki
na 99,9% mogą to zrobic zdalnie, ale po co? Plus ma nieziemski burdel z Cell Info. Sprawa dotyczy calego kraju. Na niektorych stacjach CI jest dobre, na innych jest błędne, na jeszcze innych nie ma nic - nawet w duzych miastach. Są też stacje (jedna w Swarzędzu - Nowej Wsi - 1 km od granicy Poznania), która pokazuje CI Wielkopolska. Co ciekawe stacja w większej odległosci od Poznania pokazuje Swarzędz. Paranoja. Wniosek - technicy wpisuja co im się podoba, nikt nad tym nie panuje.

 #211271  autor: D@rio
 11 sie 2007, 10:19
121167, pan Guzowski pitoli niestworzone rzeczy...

Obrazek

 #211401  autor: Pawrzes
 11 sie 2007, 16:25
121167 pisze:A w Nowym Targu od 10 lat jest cell info "Podhale", zamiast nazwy miejscowosci (miasto ok 35 tys. mieszkancow, nie jakas wies).

No cóż, kolejne miasto bez swojej nazwy w Cell Info w Plusie... :wink: Np. w Łańcucie jest "Podkarpacie", w Piwnicznej-Zdrój - "Malopolska" ...
BOK Plus pisze:Uprzejmie Pana informuję, że informacja o lokalizacji nadawana przez poszczególne stacje bazowe sieci nie jest usługą komercyjną i może nie być aktualna lub poprawna.
Czemu mnie to nie dziwi? To kolejna odpowiedź tego typu... Plus uważa, że ponieważ CI darmowe nie musi być poprawne, aktualne i w ogóle nie musi być :|
121167 pisze:Widzialem cos takiego w Geancie w Jankach k. Warszawy kilka lat temu, na wyswietlaczu bylo C. H. Janki

No Plus lubi komercyjne nazwy np. w Warszawie emituje w biurowcach czy centach handlowych nazwy: "WOLA PARK" , "Auchan" , "Blue City" , "C.H.FortWola" , "Millennium Plaza" , "C.H.ARKADIA" , "WARTA TOWER" itp. Jest też "PalacKultury" (bez odstępu między wyrazami) :)
prezeswk pisze:Plus ma nieziemski burdel z Cell Info. Sprawa dotyczy calego kraju. Na niektorych stacjach CI jest dobre, na innych jest błędne, na jeszcze innych nie ma nic - nawet w duzych miastach.

Dokładnie. Na stacjach uruchomionych w 2006 r. w Warszawie do dziś nie ma CI, wyjątek to "Zlote Tarasy".
Najlepsze Cell Info ma Plus m.in. w warmińsko-mazurskim bo BTSy emitują dokładne nazwy gdzie stoją ale też są dziwnie poskracane np. "C.Dabrowa" czy "Przezdziek M".

Pozdrawiam

 #211408  autor: zik
 11 sie 2007, 16:48
Kilka dni temu wracałem z nad morza do Tarnowa, popatrując od czasu do czasu na wyświetlacz mojej Nokii. Era ma rewelacyjne cell info. Dokładne nazwy małych nawet wiosek/miasteczek na przemian z różnymi kotlinami, wysoczyznami, drogami nr 1, równinami, okolicami czegoś itp. Nad samym morzem też bardzo dokładnie: Debki, Karwia, Jastrzebia Gora, Cetniewo-Chlapowo itp na przemian z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, Pomorzem Kaszubskim, gm.Krokowa itp, (nie udało mi się zaobserwować CI Morze Baltyckie), w Orange tylko WLADYSLAWOWO, KROKOWA
Tak że Era cell info rewelacja!
 #213812  autor: Gadulski
 19 sie 2007, 21:23
No cóż... Era ma najlepsze Cell Broadcast w Polsce- niezaperzeczalnie ;) Trzeba przyznać że ludzie do dziś bardzo się starają aby te informacje były najdokładniejsze. No cóż... Plus i ORANGE to nieporozumienie... Dwójka leniuchów... Brawo dla Ery, pozostali do kosza!! Pozdrawiam.

Obrazek

 #213873  autor: dejo
 20 sie 2007, 01:27
Nad morzem cell info Plusa jest równie lakonicznie jak wszędzie, wszędobylskie 'NAD MORZEM' pojawia się na zmianę z nazwami miejscowości.

Co mnie najbardziej śmieszy w CI Ery to te ich czasem naprawdę długie nazwy :D np. w Szczecinie spotkałem się z 'Obotrycka-Boguminska', które zajęło 2 całe górne linijki ekranu :D

Motorola T180 -> Siemens C35i -> Nokia 5510 -> SonyEricsson T610 -> Nokia 3650 -> SonyEricsson K500i -> Nokia 3660 -> Motorola E398 -> SonyEricsson K750i -> SonyEricsson W850i -> LG Viewty -> Nokia E51

 #213888  autor: zik
 20 sie 2007, 09:02
dejo pisze:
Co mnie najbardziej śmieszy w CI Ery to te ich czasem naprawdę długie nazwy :D np. w Szczecinie spotkałem się z 'Obotrycka-Boguminska', które zajęło 2 całe górne linijki ekranu :D
Eee to jeszcze nic, w Tarnowie jest "Al.Jana Pawla II, os.Zielone, os.Jasna" na przemian z "Tarnow" :)
 #214059  autor: Gadulski
 20 sie 2007, 17:42
Hmmm :lol: Cell Broadcast ma faktycznie długie nazwy, ale przez to bardzo dokładne :D Na przykład we Wrocławiu jest skrzyżowanie "H.Sienkiewicza-S.Wyszynskiego" :) A w okolicach Góry Św.Anny jest "Park Krajobr.Gora Sw.Anny" :P
Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2007-08-20, 17:48 ]
Do Nowiciusza :roll: Aż tak długa nazwa w Cell Broadcast Ery?? Jestem pod wrażeniem... :) Poważnie na wyświetlaczu pojawia Ci się "Al.Jana Pawla II, os.Zielone, os.Jasna" na przemian z "Tarnowem'' No, no :D A mozesy podac przzkladz innzch nazw?? Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 21 sie 2007, 11:31 przez Gadulski, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #214455  autor: zik
 21 sie 2007, 19:57
Gadulski pisze:
[ Dodano: 2007-08-20, 17:48 ]
Do Nowiciusza :roll: Aż tak długa nazwa w Cell Broadcast Ery?? Jestem pod wrażeniem... :) Poważnie na wyświetlaczu pojawia Ci się "Al.Jana Pawla II, os.Zielone, os.Jasna" na przemian z "Tarnowem'' No, no :D A mozesy podac przzkladz innzch nazw?? Pozdrawiam :D
No nie, na wyświetlaczu pojawia się tylko "Al.Jana Pawla II, os" bo tyle się mieści, reszta się przewija. Przykłady innnych mogę, ale nie są już tak długachne :)
 #214493  autor: Gadulski
 21 sie 2007, 21:24
Jak możesz podaj kilka nazw :)
Pozdrawiam, Gadulski :)

Obrazek

 #214619  autor: Animatter
 22 sie 2007, 10:50
U mnie niedawno stawiali nowy bts jakieś 3, 4km ode mnie. Od jakiegoś miesiąca mam z niego nowe (i co należy przyznać bardo dokładne) cell info. Co do tej długiej nazwy to jest: Al. Wojska Polskiego - Zaganska, na przemian z Ziemia Lubuska i Zary. U mnie w domu wyświetla Al. Wojska Polskiego, natomiast 3ci sektor ustawiony w lasy wyświetla już nazwe jakiejś wioski. Jest jescze stary BTS w innej części miasta ale on od lat pokazuje tylko .gm.Zary/Ziemia Lubuska - ciekawe, czy możnaby było przeprowadzić testy z netmonitorem i mapą i "nazwać" każdy sektor na nowo.
 #214729  autor: zik
 22 sie 2007, 16:20
Gadulski pisze:Jak możesz podaj kilka nazw :)
Pozdrawiam, Gadulski :)
".Tarnowiec- Tarnow Zachodni" "Sloneczna, os.Jasna" ".Ladna, Skrzyszow" "Krzyz" "Klikowska" "Lwowska-Orkana" "os.Westerplatte" "Srodmiescie" "Centrum" "Szkotnik" "Piaskowka" ".Klikowa" "Kwiatkowskiego" "Azoty" "Czerwona" "os.XXV lecia" "Rzedzin" "Nowodabrowska" "al.Tarnowskich" i wiele wiele innych w Tarnowie

Animatter pisze:ciekawe, czy możnaby było przeprowadzić testy z netmonitorem i mapą i "nazwać" każdy sektor na nowo.
Zawsze możesz napisać maile do boa z prośbą o zmianę/udoskonalenie/poprawienie literówek cell info
  • Strona 5 z 98
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 98
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 98