DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #99701  autor: gudcezar
 28 sie 2006, 21:28
Dziś dostałem smsa przyznam dość dziwnego... rzekomo od heyah oto jego treść:

"Promocja w Heyah! Tylko do 1 września! Aby otrzymać 50zł ekstra wyślij kod z kuponu20zł na numer serwisowy:
0048662535502
www.heyah.pl"

A zapomniał bym dodać, że sms był wysłany nie z numeru. Jako nadawca w moim telefonie widniało "heyah@pl"
a temat to heyah, tak że nie wiem kto mi to wysłał...(bo nie mogę zadzwonić do heyah@pl)
A oto moje pytanie CZY to heyah czy ktoś chce sobie nabić kasę??
numer 662535502 należy do ery (sprawdziłem)
(O podobnej treści "zapytanie" wysłałem do heyah także może coś mi jutro powiedzą).

 #99702  autor: przemek910
 28 sie 2006, 21:31
To sciema - nie ma takiego nr :| sa dwa sygnaly a potem komunikat ze nie ma takiego nr.
Zresztą kto Ci da w dzisiejszych czasach 50zł?

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #99703  autor: gudcezar
 28 sie 2006, 21:32
To jednak ściema.

 #99706  autor: GregPepe
 28 sie 2006, 21:41
kin pisze:To sciema - nie ma takiego nr :| sa dwa sygnaly a potem komunikat ze nie ma takiego nr.
Zresztą kto Ci da w dzisiejszych czasach 50zł?
No pewnie na bank oszustwo ale jak komuś wysłać smsa zeby nadawca był hey@h ?? czy to standardowo przy wysyłce z bramki czy co ??

 #99708  autor: przemek910
 28 sie 2006, 21:43
Zreszta nawini wyślą kod pod ten nr przeddoladowaniem swojego konta no i po dwóch dychach 8)

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #99764  autor: Kaczy
 28 sie 2006, 23:13
Absolutna ściema.
Poza tym był już poruszany temat odnośnie tego, że można tak zrobić, że zamiast Twojego numeru jako nadawcy wiadomości pojawi się dowolny tekst.
Ktoś wpisał w pole nadawcy: heyah@pl. Poza tym numer wydaje się podejrzany. Przeważnie kody czy jakieś inne cuda wysyla się na numery skrócone typu 800, 112 itd.

...::: Made for loneliness :::...

 #99771  autor: Rokko30
 28 sie 2006, 23:51
przecież ten numer telefonu pod który trzeba wysłać kod to jest normalny prywatny numer a nie żaden serwisowy, zresztą Ja też bez problemu potrafie wysłać taki sms, nie dajcie się nabierać, a jeśli nie jesteśmy pewni co to jest najlepiej zadzwonić do operatora i zapytać czy jest taka promocja..

 #100051  autor: Atlan
 29 sie 2006, 18:29
Wystarczy, że 3 osoby się złapią i taki koleś znowu się za 3 miesiące zabawi w oszusta :?
 #102883  autor: berloo
 06 wrz 2006, 18:39
gudcezar pisze:Dziś dostałem smsa przyznam dość dziwnego... rzekomo od heyah oto jego treść:

"Promocja w Heyah! Tylko do 1 września! Aby otrzymać 50zł ekstra wyślij kod z kuponu20zł na numer serwisowy:
0048662535502
www.heyah.pl"
Dostałem sms o identycznej treść. Nadawcą "był" Heyah@pl. Nie nabrałem się, ale zgłosiłem sprawę do Ery (e-mailem). Dostałem odpowiedź, że zajmą się tym i wyciagną konsekwencje wobec żartownisia. Może też zgłosisz swój przypadek? Przy odrobinie szczęścia jakiś gówniarz będzie mieć nauczkę... 8)

 #102948  autor: gudcezar
 06 wrz 2006, 20:13
Ja to zgłosiłem już dawno do bok heyah, odpowiedzieli mi że bardzo dziękują za tą informacje i takie tam…

 #102973  autor: Irek
 06 wrz 2006, 21:17
Chyba ktoś nie jest tak głupi, żeby podawać swoje dane i potem korzystać w taki sposob z tej karty. Zgłoszenia o popełnieniu przestępstawa pewnie nie będzie, ale zawsze można liczyć na to, że deaktywują takiemu klientowi numer.
A w sumie co tego jak starter kosztuje 5 pln. Takie maile od opa to tylko mydlenie oczu.

"And one more thing..."

 #102976  autor: D@rio
 06 wrz 2006, 21:21
ja nie wiem....że niektórzy ludzie są tak naiwni :?

Obrazek

 #102993  autor: berloo
 06 wrz 2006, 21:43
BOK Heyah nie chciał przyjac zgłoszenie bo to nie ich numer, kazali mi zgłaszać do Ery. Era reaguje na coś takiego w ten sposób:
W nawiązaniu do uzyskanych od Pana informacji wyjaśniam, że zgłoszenie dotyczące nadużycia ze strony osób trzecich, zostało przekazane do specjalnej jednostki organizacyjnej zajmującej się tego typu sprawami. Nadmieniam również, że wobec nieuczciwych osób zostaną wyciągnięte konsekwencje, które nie są podawane do publicznej wiadomości.
Być może ściamniają, ale IMO i tak trzeba zgłaszać wszelkie takie próby.

 #102994  autor: Irek
 06 wrz 2006, 21:46
Masz rację, że coś takiego trzeba zgłaszać. Jesli nikt nie będzie na to reagował to ten proceder będzie się szerzył. A tego chyba nie chcemy. Swiadomość naszego społeczeństwa jest czasmi ograniczona. Dla wielu z nas to jest śmieszne jak zobaczy takie podpuszki w formie sms, ale wielu sie na to naciągnie.

"And one more thing..."