DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #99164  autor: slonecko
 27 sie 2006, 13:42
Witam!
Mam zamiar kupic sobie telefon w mixie tylko nie wiem czy orange na wystarczajaco dobra oferte lub na abonament w erze. miesieczne zobowiazanie nie chce zeby bylo wyzsze niz 25 zl...
jak myslicie ktora siec ma lepsza oferte ?
 #99183  autor: ywis
 27 sie 2006, 14:17
slonecko pisze:Witam!
Mam zamiar kupic sobie telefon w mixie tylko nie wiem czy orange na wystarczajaco dobra oferte lub na abonament w erze. miesieczne zobowiazanie nie chce zeby bylo wyzsze niz 25 zl...
jak myslicie ktora siec ma lepsza oferte ?
To zależy gdzie więcej wykonujesz połączeń oraz wysyłasz sms?

 #99186  autor: slonecko
 27 sie 2006, 14:21
No i tu wlasnie jest problem bo wiecej znajomuch mam w orange, ale... ale 'do ery' tez czesto pisze/dzwonie dlatego nie moge sie zdecydowac... a nie da sie ukryc ze w orange sa calkiem fajne promocje sms za grosz i tanie polaczenia a w erze sie za bardzo nie orientuje...

 #99187  autor: ywis
 27 sie 2006, 14:25
slonecko pisze:No i tu wlasnie jest problem bo wiecej znajomuch mam w orange, ale... ale 'do ery' tez czesto pisze/dzwonie dlatego nie moge sie zdecydowac... a nie da sie ukryc ze w orange sa calkiem fajne promocje sms za grosz i tanie polaczenia a w erze sie za bardzo nie orientuje...
Skoro większośc znajomych masz w Orange, to wybierz Orange, Twoja kwota deklarowana to 25 zł w mixie jak mówisz, a więc masz 25 zł do wygadania przez miesiąc. Reasumując, wykupisz sobie powiedzmy pakiet na sms, który wynosi 6 zł za 600 sms i reszta powiedzmy zostanie Ci na połączenia do Ery, druga sprawa to masz naliczanie sekundowe, co jest korzystne lub połączenia do Orange z wybranymi nr za 15gr/min. Nie widzę żadnego problemu.

 #99190  autor: slonecko
 27 sie 2006, 14:31
Hmm... w sumie masz racje ale czy w erze nia ma jakis lepszych ofert ? jeszcze zostaje sprawa telefonu :> bo wymyslilam sobie ze fajnie by bylo jakby mial aparat i radio :P a takie sa powyrzej 200zł i nie wiem czy warto kupowac tel za tyle gdy placi sie do tego abonament?:>

 #99192  autor: ywis
 27 sie 2006, 14:35
slonecko pisze:Hmm... w sumie masz racje ale czy w erze nia ma jakis lepszych ofert ? jeszcze zostaje sprawa telefonu :> bo wymyslilam sobie ze fajnie by bylo jakby mial aparat i radio :P a takie sa powyrzej 200zł i nie wiem czy warto kupowac tel za tyle gdy placi sie do tego abonament?:>
W erze raczej lepszej oferty nie znajdziesz, przynajmniej ja takiej nie znajduje na ten moment, bo siedzę na stronie i nic poza Era Nowy Komfort przy zobowiązaniu 30 zł miesięcznie, dostajesz 40 minut do wszystkich i na stacjonarne lub zamienne na sms, to jednak w Orange ta oferta mixa wydaje mi się o wiele lepsza. Natomiast kwestia telefonu, to będzie ciężko aby dostać taki, łatwiej będzie dostać albo z aparatem albo z radiem, zależy też na jaki konkretny model się zapatrujesz. Zawsze można też parę groszy ponad te 200 zł dołożyć, aby mieć to i to.

 #99201  autor: slonecko
 27 sie 2006, 14:50
hmm.. po glebrzej analizie i paru rozmowach sadze ze moge zrezygnowac z radia ktore najprawopodobniej nie odbieraloby najlepiej ze wzgledu na slaba antene... teraz chyba bedzie mi latwiej znalesc cos z dobrym aparaem prawda? :) jakies propozycje? tylko musze przyznac ze niechetnie wydalabym na niego wiecej niz 100zł :P

 #99206  autor: ywis
 27 sie 2006, 14:58
slonecko pisze:hmm.. po glebrzej analizie i paru rozmowach sadze ze moge zrezygnowac z radia ktore najprawopodobniej nie odbieraloby najlepiej ze wzgledu na slaba antene... teraz chyba bedzie mi latwiej znalesc cos z dobrym aparaem prawda? :) jakies propozycje? tylko musze przyznac ze niechetnie wydalabym na niego wiecej niz 100zł :P
Może N6020? Bardzo dobry telefonik, ma irde, aparat, ładny wyświetlacz (65 tys. kolorów), design też jest ok. To jest mój typ.

 #99219  autor: slonecko
 27 sie 2006, 15:19
prezentuje sie niezle tylko ze ma wielka wade w orange mix za 25 zł jest w cenie 449 to troszke za duzo :(

 #99224  autor: ywis
 27 sie 2006, 15:26
slonecko pisze:prezentuje sie niezle tylko ze ma wielka wade w orange mix za 25 zł jest w cenie 449 to troszke za duzo :(
No drogo, jeszcze tak w miarę by było przy deklarowanej kwocie na 50 zł i umowa na 30 miesięcy, wtedy cena to 49 zł, ale to się już zaczyna nieopłacać w tym momencie, bo już w wolnej sprzedaży ten telefonik nowy można kupić za 350 - 380 zł na Allegro.

 #99225  autor: slonecko
 27 sie 2006, 15:29
tez mi sie tak wydaje... w orange maja dosc skromna oferte sensownych telefonow. Ale z tego co czytam to zblizaja sie ich urodziny to moze cos tam drgnie... albo i nie

 #99245  autor: Pawrzes
 27 sie 2006, 16:12
Dodam że w Orange Twój Mix nie ma 600 SMSów za 6 zł dla nowych klientów, jest tylko pakiet 100 SMSów lub 50 MMSów za 5 zł do Orange (pierwszy promocyjny za 1 zł)

W Erze jest abonament za 25 zł miesięcznie w tym 40 minut do wszystkich sieci + darmowy pakiet 600 min. do wykorzystania w sieci, do Heyah i na stacjonarne przez 2 miesiące, szczegóły są TUTAJ


Może lepszym rozwiązaniem będzie ERA FUN ? W tej ofercie w umowie na 24 miesiące wystarczy utrzymać konto na połączenia wychodzące czyli mozna np. doładowywać konto co miesiąc 25 PLN lub z góry doładować konto 4 x 50 PLN a połączenia wychodzące będziesz miała przez 12 miesięcy bo ważność doladowań sumuje się właśnie do 12 miesięcy. Standartowa cena za 1 min. to 70 gr a za SMS 20 gr , jest też możliwość zakupu pakietów 25 minut lub 100 SMSów do sieci i na stacjonarne za 7,32 zł czyli minuta wychodzi 29 gr a SMS 7 gr.

Jesli chodzi o telefony to w umowie na 24 miesiące jest np. Nokia 6020 za 199zł, 6030 (z radiem ale bez aparatu) za 99zł, BenQ-Siemens za 199 zł, całkiem fajny Sagem my400X za 139zł , więcej informacji jest TUTAJ

Pozdrawiam

 #99258  autor: ywis
 27 sie 2006, 17:06
Pawrzes pisze:Dodam że w Orange Twój Mix nie ma 600 SMSów za 6 zł dla nowych klientów, jest tylko pakiet 100 SMSów lub 50 MMSów za 5 zł do Orange (pierwszy promocyjny za 1 zł)
Właśnie zauważyłem teraz, ale ja bym postulował za Orange, w końcu tam ma najwięcej kontaktów, a reszta jaka zostanie na koncie może wykorzystać na Ere...

 #99422  autor: slonecko
 27 sie 2006, 23:33
hmm... wolalabym orange bo wczesniej mialam tam tel na karte ale nie ma w czym wybierac jesli chodzi o telefony i to jest najgorsze, era ma troche lepsza oferte telefonow ale tez nie jest za ciekawie... juz sie ograniczam do ladnego wygladu i dobrego aparatu ale to chyba tez za duzo :P

 #99426  autor: D@rio
 27 sie 2006, 23:44
Sądzę żę ten dobry aparat to trochę za dużo. Po pierwsze że komórka z dobrym aparatem napawdę sporo kosztuje, jakiejś dobrej klasy. Wszędzie są standardowe VGA teraz gdzie z jakością wiadomo jak jest - kiepsko. Generalnie prędzejby było można wykombinować coś z radiem niż z dobrym aparatem ;-) ja osobiście radziłbym Ci zrezygnować z aparatu i wziąść np. Nokię 6030 która ma za to radio. A aparat..cyfraka, sobie kup oddzielnie. Wierz mi że tak będzie o wiele lepiej ;-)

Obrazek

 #99573  autor: Irek
 28 sie 2006, 15:33
slonecko pisze:hmm... wolalabym orange bo wczesniej mialam tam tel na karte ale nie ma w czym wybierac jesli chodzi o telefony i to jest najgorsze, era ma troche lepsza oferte telefonow ale tez nie jest za ciekawie... juz sie ograniczam do ladnego wygladu i dobrego aparatu ale to chyba tez za duzo :P
Jeśli chodzi o ofertę mix w Orange to jest w czy wybierać tylko jest jedno ale. Telefony w promocji, że tak powiem są drogie. Według mnie najlepiej skorzystać z oferty Plusa.

"And one more thing..."

 #99575  autor: cienki
 28 sie 2006, 15:49
A może Zetafonik 8)

 #99586  autor: slonecko
 28 sie 2006, 16:30
W zetafonie to juz w ogole nie ma w czym wybierac:P a jesli chodzi o plusa to w ich ofercie w ogole nie jestem zorietowana i nie biore go pod uwage bo nie znam nikogo z plusa wiec to sie chyba za bardzo nie oplaca:> Ale ja stwarzam.... a nokia 6030? jestem do niej uprzedona :P

 #99619  autor: D@rio
 28 sie 2006, 17:28
heh, kurcze jak to kobietom ciężko dogodzić 8) Niestety, ale przy takich rachunkach a wymaganiach to trzeba zejść na ziemię. Nic lepszego się już nie wykombinuje. Albo dajesz więcej za telefon wtedy i masz to co chcesz albo zwiększasz tzw. kwotę deklarowaną (rachunek)i dostajesz telefon taniej. Innego wyjścia nie widze już - wyjścia realnego ;-)

Obrazek

 #99622  autor: slonecko
 28 sie 2006, 17:38
pomarzyc fajna rzecz :P hmm... szkoda ze w zadnej ofercie nie ma noki 5140i bo mi sie spodobala:P taka niby sportowa:P