DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #1122  autor: luty1981
 23 lut 2005, 19:59
Witam! Czy ktos moze mi pomoc? 2 miesiace temu zalalam siememsa mojej kolezanki. Po jakims czasie zaczal sie wylaczac, przestal dzialac przycisk C i 3. Najpierw w salonie mowili ze cala seria jest wadliwa a pozniej ze znalezli ciecz na klawiaturze. W salonie licza sobie za naprawe niezle pieniadze:( Czy jest jakis inny sposob aby telefon byl nadal sprawny? Prosze o pomoc. :(

luty
 #1128  autor: Sirmark
 23 lut 2005, 21:43
luty1981 pisze:Witam! Czy ktos moze mi pomoc? 2 miesiace temu zalalam siememsa mojej kolezanki. Po jakims czasie zaczal sie wylaczac, przestal dzialac przycisk C i 3. Najpierw w salonie mowili ze cala seria jest wadliwa a pozniej ze znalezli ciecz na klawiaturze. W salonie licza sobie za naprawe niezle pieniadze:( Czy jest jakis inny sposob aby telefon byl nadal sprawny? Prosze o pomoc. :(
zawsze mozna sprobowac jeszcze poczyscic...
ale niestety jesli telefon zostal zalany i nie zostal od razu odpowiednio wyczyszczony to mysle ze powoli mozna go skazac na strate..
bedzie dzialal ale ciagle cos moze sie pojawiac szwankujacego.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #1129  autor: luty1981
 23 lut 2005, 21:47
Telefon zostal tylko wysuszony:( jakby dwie baby wziely sie za rozkrecanie i czyszczenie to by nic nie zostalo z tego telefonu. Moze jak sie juz zaplaci w salonie (i to niemale pieniadze) to dadza jakas gwarancje ze bedzie sprawny?:(

luty

 #1130  autor: WitekT
 23 lut 2005, 21:57
Spróbuj odwiedzić jakiś nieautoryzowany serwis GSM - nie wiem gdzie mieszkasz, ale pełno ich nawet w małych miasteczkach. :)

 #1155  autor: Dragon
 24 lut 2005, 18:06
a jaki to siemens> Moze nawet tania naprawa bedzie przewyzszaal wartosc telefonu 8)

 #1163  autor: luty1981
 24 lut 2005, 20:45
TO JEST SIEMENS C65:)Czy jest sposob aby byl jeszcze sprawny?

luty

 #1170  autor: Dragon
 25 lut 2005, 19:21
moze nie jestem serwisantem, ale wydaje mi sie ze raczej nie, albo zostaniesz z tym telefonem w takim stanie w jakim jest, albo go wymien (moze sprobuj wsadzic nowa baterie, jesli go mocno zalalas to mogla sie tylko bateria zepsu,c ale watpie w to)

 #1199  autor: xlord
 26 lut 2005, 13:52
Moim zdaniem (moge sie oczywiscie mylic) powszechnym jest fakt, ze jesli zanosimy telefon do serwisu, odpowiadaja nam, ze telefon zostal zalany itd., a chyba nie zawsze konieczna jest wymiana calych bebechow. Troche ci nasi serwisanci sa niedouczeniu pod katem elektroniki i czesto nawet nie wiedza jak sie zabrac do poszukiwania uszkodzenia w telefonie. Najprostszym sposobem naprawy jest wymienic plyte glowna i skasowac od klienta prawie rownowartosc nowego aparatu lub po prostu sprzedac mu nowy. Zdarzaja sie oczywiscie wsrod serwisantow pasjonaci, ktorzy swietnie sie orientuja o co pod plstikowym pokrowcem biega, ale trafic na takiego to jak 5 w totka.

Pozdrawiam

 #1200  autor: WitekT
 26 lut 2005, 14:09
To niekoniecznie wynika ze znajomości fachu - takie są wytyczne od producenta i tyle. Muszą się trzymać ich i ISO.

 #1203  autor: Sirmark
 26 lut 2005, 15:48
WitekT pisze:To niekoniecznie wynika ze znajomości fachu - takie są wytyczne od producenta i tyle. Muszą się trzymać ich i ISO.
no jednak w naszej szeczywistosci to lepiej powiedziec ze jest zalany i anulowac gwarancje. bo wtedy nie trzeba naprawiac i problem z glowy..

Rozumiem ze moze byc zalany, znam przypadki ze osoba sie przysiegala ze telefon nie byl zalany...
a co z przypadkami skraplania sie pary przy roznicy temperatur.. telefon przeciez nie jest wodoszczelny (przewaznie)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #1206  autor: luty1981
 26 lut 2005, 18:33
Chlopaki dzieki za wszystkie info:) hihh Telefon naprawde zostal zalany:( Niestety:( nie dziala tylko przycisk C (moze przez to po jakims czasie zaczal sie wylaczac) i 3 wiec moze to tylko wina zalanej klawiaturki?:(

luty

 #1208  autor: Dragon
 26 lut 2005, 19:07
skoro tylko przycisk C nie dziala to moze powiedz serwisantwi zeby wyczyscli tylko styki klawiatury (o ile to mozliwe)