DAJ CYNK

ZTE: transfer 965 Mb/s w sieci komórkowej

06.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 23

Ważne 4

1

Pobieranie z prędkością 965 Mb/s to nowy rekord transferu w sieci komórkowej ustanowiony przez ZTE i japońskiego operatora SoftBank.Pobieranie z prędkością 965 Mb/s to nowy rekord transferu w sieci komórkowej ustanowiony przez ZTE i japońskiego operatora SoftBank.

W przeprowadzonym teście wydajnościowym do sieci podłączono jednocześnie 24 urządzenia działające w paśmie 20 MHz. Dzięki zastosowaniu technologii TDD Massive MIMO 2.0 wszystkie z nich pobierały dane z serwerów FTP ze średnią prędkością aż 965 Mb/s. Był to pierwszy tego typu test przeprowadzony w udostępnionej komercyjnie użytkownikom sieci komórkowej, a nie w warunkach laboratoryjnych. Osiągnięte rezultaty niewiele odbiegają od wcześniejszych testów przeprowadzonych w zamkniętej sieci w chińskim Shenzhen. Wówczas osiągnięto prędkość transmisji dochodzącą aż do 1,1 Gb/s.

Rozwiązania opracowane i zbudowane przez ZTE znacznie przewyższają pod względem wydajności i przepustowości obecne sieci LTE. Już dziś są gotowe na lawinowy przyrost ruchu sieciowego dając, zarówno użytkownikom, jak i operatorom, możliwość łatwego i wygodnego przejścia na technologię 5G. Warto przypomnieć, że według szacunków, w roku 2017 za aż 75% ruchu wygenerowanego w Internecie odpowiadać będą urządzenia mobilne, a w ciągu zaledwie jednej sekundy w sieci przybywa 30GB nowych danych.

Źródło tekstu: ZTE

Komentarze
Zaloguj się