DAJ CYNK

ZTE prosi amerykański Departament Handlu o zniesienie zakazu

07.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3777

Ważne 3

1

Władze USA ustanowiły siedmioletni zakaz sprzedaży amerykańskich produktów firmie ZTE. Ta się jednak nie poddaje i prosi amerykańskie władze o cofnięcie sankcji.Władze USA ustanowiły siedmioletni zakaz sprzedaży amerykańskich produktów firmie ZTE. Ta się jednak nie poddaje i prosi amerykańskie władze o cofnięcie sankcji.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy amerykańskim rządem i ZTE, chińska firma miała ukarać 35 pracowników odpowiedzialnych za naruszenie embarga handlowego nałożonego na Iran i Koreę Północną. ZTE jednak się do tego nie zastosował, dlatego Departament Handlu USA podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu sprzedaży tej firmie produktów wytworzonych w Stanach Zjednoczonych. Sankcja obejmuje między innymi kluczowe elementy smartfonów chińskiego producenta, chipsety Qualcommu oraz licencję na system Android.

Sytuacja jest dla ZTE bardzo niekorzystna i może nawet doprowadzić firmę do bankructwa. Z tego powodu, jak informuje Reuters, chiński producent dostarczył do Biura Przemysłu i Bezpieczeństwa Departamentu Handlu dodatkowe materiały, których celem jest zniesienie zakazu. Agencja informacyjna nie precyzuje jednak, jakiego rodzaju dokumenty się znajdują wśród tych materiałów. W ubiegłym tygodniu chińscy negocjatorzy prowadzący rozmowy handlowe z amerykańskimi odpowiednikami w Pekinie poprosili Stany Zjednoczone o wysłuchanie apelu ZTE oraz wzięcie pod uwagę wysiłków firmy, które ta podjęła w celu naprawy popełnionych przez siebie błędów.

Amerykańscy urzędnicy stwierdzili, że zakaz wprowadzony wobec firmy ZTE jest sprawą incydentalną i nie ma związku z powiązaniami handlowymi istniejącymi pomiędzy gospodarkami Chin i USA. Jednak analitycy uważają inaczej.

Jeśli negocjacje się nie powiodą i zakaz nie zostanie uchylony, raczej nie zobaczymy smartfonów Axon 9 i Axon 9 Pro, które miały wkrótce zostać zaprezentowane.

Zobacz: Axon 9 - przyszły flagowiec ZTE
Zobacz: W obawie przed sankcjami USA... Huawei tworzy nowy system operacyjny
Zobacz: Bezramkowe projekty ZTE jako remedium na kryzys?
Zobacz: Kryzys w ZTE Corp. Czy zakaz sprzedaży podzespołów z USA doprowadzi do bankructwa chińskiego producenta? Zobacz: ZTE może stracić Androida
Zobacz: ZTE ma zakaz otrzymywania amerykańskiego eksportu

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
4. ~marrcus
0

2018-05-08 15:23:39

popaprane amerykance beda mowic co wolno komu sprzedawać

Odpowiedz

3. ~
2

2018-05-08 12:08:07

1, Usa to japońskie miasto - jaki ma związek z rynkiem amerykańskim?

Odpowiedz

2. ~shadow_82
0

2018-05-08 11:55:26

ZTE zbankrutuje, dobre sobie. To jest firma taka jak Nokia, ktorej biznes komorkowy wynosi kilka procent. ZTE produkuje systemy transmisji xWDM, LTE, strukturalne WiFi, R&S IP, GPON, rozwiązania smart cities (inteligentne oswietelnie, parkingi).

Odpowiedz

1. ~Marek Czekaj
-1

2018-05-08 11:23:51

Usa to przeciez bankrut. 16 bilionow dlugu maja. Nie warto sie interesowac nawet takim rynkiem jak amerykanski

Odpowiedz