DAJ CYNK

ZTE: 1,7 terabitów na sekundę, z użyciem standardowego światłowodu

16.03.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2500

Ważne 0

0

Chiński koncern ZTE postanowił zaprezentować swoją gotowość do przejścia ze standardu 100G na 200G. Podczas demonstracji łącza 8x216,4Gb firma przesyłała dane na odległość 1750 km ze średnią prędkością 1,7 terabitów.

Chiński koncern ZTE postanowił zaprezentować swoją gotowość do przejścia ze standardu 100G na 200G. Podczas demonstracji łącza 8x216,4Gb firma przesyłała dane na odległość 1750 km ze średnią prędkością 1,7 terabitów.

Na potrzeby prezentacji wykorzystane zostało standardowe włókno światłowodowe, zgodne ze standardem 100G. Zastosowana przez ZTE technologia pozwoliła na uzyskanie 25-procentowego wzrostu wydajności widma, co przełożyło się na rekordową przepustowość.

Warto przy tym dodać, że w warunkach laboratoryjnych chińskiej firmie jako pierwszej na świecie udało się też z powodzeniem ukończyć test jednokanałowej transmisji optycznej o prędkości 11,2Tbit.

Źródło tekstu: ZTE

Komentarze
Zaloguj się
9. ~Adam
0

2012-03-19 10:33:35

To info jest chyba od jednego z 2200 oficerów Ludowej Armii Chińskiej zatrudnionych w ZTE. :)))

Odpowiedz

8. ~Ado
0

2012-03-19 01:04:05

może trochę profesjonalizmu i rzetelności standardem 100G dla włókna??!?! ITU G.652? może 655 a może 656 , jakie a.b.c.d ??? no i dalej "pierwszej na świecie(...)test jednokanałowej transmisji optycznej o prędkości 11,2Tbit" to znaczy, że co to było ?!?!?!? jedno włókno i jenda lambda?!?!? jak to się ma do patentów już istniejących systemów Alcatel-Lucent czy Huawei, skąd wy macie takie dane, może od vendora ??? hihi

Odpowiedz

7. ~Jaaa
0

2012-03-17 21:46:34

A czy wartość prędkości nie jest wyrażana w jakimś czasie? :) 1,7 terabitów na 365,25 dnia? :)

Odpowiedz

6. ~
0

2012-03-16 18:01:26

Chinowie nie znają granic, doprawdy! Teraz już prędkości są niesamowite, a oni jeszcze, jeszcze!

Odpowiedz

5. ~predacja_uruquai
0

2012-03-16 15:40:19

1,7 Talibów na sekundę. Brzmi koszmarnie.

Odpowiedz

4. ~
0

2012-03-16 12:28:41

*3 - A wszystko w technologii HSPA+ do 42mbit/s, realnego 1mbit/s :D

Odpowiedz

3. ~ala
0

2012-03-16 12:24:32

@ w Play miało być 400% przyspieszenia - do 4Mb/s, a tu nadal 1Mb/s...

Odpowiedz

2. McCm
3

2012-03-16 11:04:41

Gruszka postanowił zaprezentować swoją gotowość do przejścia ze standardu 4G do 400G. Na potrzeby prezentacji wykorzystane zostało marketingowe kłamstwo, zgodne ze standardem 400G i kompatybilne z 4G.

Odpowiedz

1. Zakrza
0

2012-03-16 10:57:18

Chcę taki do domu.

Odpowiedz