DAJ CYNK

Znamy już maksymalne ceny połączeń w roamingu w UE

02.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4766

Ważne 0

0

Znamy już nowe, maksymalne ceny połączeń w roamingu w krajach Unii Europejskiej. Od 1. lipca wiele się, niestety, nie zmieni - a to ze względu na wahania naszej waluty względem euro, które były spore w ciągu ostatnich 2 lat.

Znamy już nowe, maksymalne ceny połączeń w roamingu w krajach Unii Europejskiej. Od 1. lipca wiele się, niestety, nie zmieni - a to ze względu na wahania naszej waluty względem euro, które były spore w ciągu ostatnich 2 lat.

W zeszłym roku, pomimo spadek cen w euro, maksymalne ceny w roamingu wyrażone w złotówkach wzrosły, co wynikało z faktu, że 2 lata temu euro było wyraźnie tańśze. Żaden operator - oprócz PTC w prepaidzie - nie odważył się podnieść stawek w roamingu, gdyż skutkować by to mogło możliwością wypowiedzenia umów przez klientów bez obowiązku zapłaty kary.

Od 1. lipca maksymalna cena połączenia wychodzącego będzie wynosiła 1,94 zł (taktowanie sekundowe po pierwszych 30 sekundach), przychodzącego 0,74 zł (taktowanie sekundowe), a SMS-a - 0,54 zł.

Operatorzy będą musieli dostosować niektóre swoje ceny do nowych maksimów:
Centertel i Polkomtel - wychodzące mogą pozostać na aktualnym poziomie (aktualnie 1,79 zł), przychodzące muszą spaść o co najmniej 0,11 zł (aktualnie 0,85 zł), SMS-y będą musiały spaść o co najmniej 0,03 zł (aktualnie 0,57 zł),
PTC - wychodzące mogą pozostać na aktualnym poziomie (aktualnie 1,81 zł), przychodzące muszą spaść o co najmniej 0,12 zł (aktualnie 0,86 zł), SMS-y będą musiały spaść o co najmniej 0,03 zł (aktualnie 0,57 zł). Trochę mniejsze spadki będą w prepaidach tego operatora, bo tam wychodzące rozmowy są tańsze o grosz (przychodzące) i 2 grosze (wychodzące).
P4 - wychodzące mogą pozostać na aktualnym poziomie (aktualnie 1,60 zł), przychodzące będą musiały spać o co najmniej 0,01 zł (aktualnie 0,75 zł), SMS-y będą musiały spaść o co najmniej 0,03 zł (aktualnie 0,57 zł).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~Adam
0

2010-06-08 14:33:41

Czy powyższa zmiana jest podstawą do rozwiązania umowy z operatorem bez ponoszenia kar ? Jaka jest Wasza opinia ?

Odpowiedz

23. ~
0

2010-06-07 12:12:53

Chyba nie ma co narzekać, ważne , że coś się dzieje. Operatorzy chyba bardziej skupili się na wprowadzeniu nowych ofert czy telefonów. U pomarańczowych widać dużo zmian , najpierw taryfy zwierzęce, potem nowości telefoniczne w ofertach dla firm. Może niebawem zmieni się też coś w roamingu..?

Odpowiedz

22. ukefake
0

2010-06-02 23:28:27

w orange ceny połączeń wycodzących w strefie UE to 0,39euro+vat, przychodzących 0,15euro+va, sms bez zmian 0,11euro+vat. tak dobrze widac - ceny w euro :/. przelicznik na plny wg stawki z 01/06/2010 europejskiego banku centralnego

Odpowiedz

21. ~pkw
0

2010-06-02 15:54:24

Po przeliczeniu powinno być odpowiednio: 1,94 0,74 0,54

Odpowiedz

20. ~pkw
0

2010-06-02 15:50:38

Kwoty się nie zgadzają. Oficjalny przelicznik opublikowany wczoraj w Dz.U. to 4,0791

Odpowiedz

19. ~GG
0

2010-06-02 11:56:17

Ja też dostałem pismo od PLAY o zmianach w roamingu.

Odpowiedz

18. jojo
0

2010-06-02 11:44:45

ukefake (17) - Ja przecież żartowałem. ;-)

Odpowiedz

17. ukefake
0

2010-06-02 11:44:07

@13: nie mam tego pisma teraz pod ręką ale wieczorem wrzuce obrazek. sam byłem zaskoczony tym listem.

Odpowiedz

16. ~andiw
0

2010-06-02 11:40:55

Stawki ustala przecież KE. Prawda jest taka, że to słaby kurs złotego decyduję o wszystkim

Odpowiedz

15. jojo
0

2010-06-02 11:39:55

DamieneKSW (14) - To o czym piszesz, to połączenia międzynarodowe, czyli z Polski do innego, obcego kraju. Ten rodzaj połączeń rozliczany jest niestety inaczej.

Odpowiedz

14. ~DamieneKSW
0

2010-06-02 11:33:32

(12) No tak tylko że Polska też jest w Unii więc powinno być chyba tak samo? Chyba że się mylę

Odpowiedz

13. jojo
0

2010-06-02 11:26:11

ukefake (9) - Naprawdę?! Puść w obieg skan na forum! ;-D

Odpowiedz

12. jojo
0

2010-06-02 11:24:54

DamienekKSW (10) - Wiemy tylko, że to jest news o aktualnych stawkach ROAMINGOWYCH.

Odpowiedz

11. jojo
0

2010-06-02 11:23:04

A moim zdaniem akceptowalna, powtarzam akceptowalna stawka w UE, to 50 gr za minutę wychodzącego i 20 gr za minutę odebranego połączenia.

Odpowiedz

10. ~DamieneKSW
0

2010-06-02 10:45:40

Ceny połączenia wychodzącego z Polski do Unii w Play kosztuję 2zł ale jeżeli dzwonisz z Unii do Polski Lub z Unii do Unii kosztuje faktycznie 1.6zł Sprawdźcie dokładnie cennik!!!

Odpowiedz