DAJ CYNK

Zmiany w muzycznym sklepie Nokii - oficjalnie

16.09.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3019

Ważne 0

0

OVI Muzyka to nowa odsłona internetowego sklepu Nokii z muzyką - do tej pory zwanego Nokia Music Store. W nowej platformie m.in. usunięto zabezpieczenia DRM z plików i zaoferowane format MP3.

OVI Muzyka to nowa odsłona internetowego sklepu Nokii z muzyką - do tej pory zwanego Nokia Music Store. W nowej platformie m.in. usunięto zabezpieczenia DRM z plików i zaoferowane format MP3.

Od teraz pliki dostępne są w formacie MP3, a muzyka zapisana jest w jeszcze wyższej niż do tej pory jakości - 256 kbps. Pliki nie są już zabezpieczone systemem DRM, co pozwoli odtwarzać pobraną muzykę na różnych urządzeniach takich jak komputer, nowy telefon komórkowy czy inne muzyczne urządzenie przenośne różnych producentów.

Dostęp do muzyki został uproszczony. Do zalogowania się do sklepu można użyć dowolnej przeglądarki. Ovi Muzyka nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania i może być dostępna zarówno z poziomu telefonu komórkowego jak i komputera PC lub Mac.

Nokia Ovi Muzyka oferuje bibliotekę ponad 6 milionów utworów artystów polskich i zagranicznych z każdego gatunku muzycznego, dostarczonych zarówno przez największe, globalne, jak i niezależne wytwórnie muzyczne. W sklepie wprowadzone zostały nowe kategorie cenowe zarówno dla pojedynczych piosenek, jak i całych albumów. Od teraz jeden utwór można kupić już za 2,49 zł, a cały album za 24,99 zł. Pozostałe kategorie cenowe to 2,99 i 3,49 za utwór oraz 29,99 i 34,99 za cały album. Użytkownik przed podjęciem decyzji o zakupie ma możliwość przesłuchania 30-sekundowego fragmentu każdego utworu. Muzyka w Ovi może być zakupiona za pomocą kart kredytowych. Dla chętnych, którzy chcą wypróbować serwis, przygotowano niespodziankę - ekskluzywną wersję albumu Davida Guetty "One Love’ można pobrać za darmo!

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się