DAJ CYNK

Zmiana polityki moderacji komentarzy

27.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7278

Ważne 0

0

Ostatnio w komentarzach pojawiało się coraz więcej wpisów nie dotyczących tematu wiadomości bądź niepotrzebnie podnoszących temperaturę dyskusji. Zmusza nas to do wprowadzenia bardziej zdecydowanej polityki moderacji.

Ostatnio w komentarzach pojawiało się coraz więcej wpisów nie dotyczących tematu wiadomości bądź niepotrzebnie podnoszących temperaturę dyskusji. Zmusza nas to do wprowadzenia bardziej zdecydowanej polityki moderacji.

Zdecydowana większość czytelników nie odczuje żadnej zmiany, jednak z żalem stwierdzamy, że od pewnego czasu mała grupa osób zachowuje się zbyt swobodnie. Należy pamiętać, że wolność każdego kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego.

Usuwane będą komentarze, szczególnie te następującego typu:
bez merytorycznej wartości, typu: Pierwszy!, Brawo, popieram!, Operator XYZ jest najlepszy bo tak,
choćby w części schodzące na wycieczki osobiste, obrażające dyskutujących i zbaczające z merytorycznej rozmowy,
zbyt mocno odbiegające od tematu wiadomości (a już szczególnie w kierunku polityki),
pytania w stylu czemu usunęliście mój komentarz albo czemu nie napisaliście o ABC?.

Każdy ma prawno wyrazić swoją merytoryczną opinię na dany temat i nikomu tego prawa nie odbieramy, jednak musi istnieć pewien porządek w serwisie:
jeżeli ktoś chce porozmawiać o rzeczach, o których w serwisie nie piszemy, ma od tego nasze forum - a tam dział Hydepark, w którym można rozmawiać na każdy temat niezwiązany z telekomunikacją,
jeżeli ktoś chce poinformować nas o jakimś ciekawym fakcie związanym z telekomunikacją, może założyć odpowiedni wątek na forum bądź użyć formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy i podziękujemy za "cynk",
jeżeli ktoś ma jakieś uwagi dotyczące pracy i działania naszego serwisu, może założyć odpowiedni wątek na forum w dziale TELEPOLIS.PL.

Liczymy na zrozumienie naszych intencji. Mamy nadzieję, że porządek w komentarzach zachęci więcej osób do zabierania w nich głosu. Zachęcamy także do korzystania z przycisku zgłaszania komentarza do moderacji, co pomoże nam utrzymać wysoki poziom dyskusji pod wiadomościami.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
167. yolly3
0

2010-07-06 18:05:50

Nareszcie ktos porzadek zaprowadzi na tej stronie. ciesze sie ze ludzie nie majacy nic ciekawego do powiedzenia na dany temat nie beda bzdur wypisywac. POZDRAWIAM!

Odpowiedz

166. ~Poll
0

2010-07-06 13:35:40

@165 No popatrz, a jakoś bezkrytycznie podchodzisz do wyzwisk w komentarzu #150, ba nawet +y gość dostaje za obrażanie miliona użytkowników Onet.

Odpowiedz

2010-07-06 13:16:49

Wreszcie. Denerwowały mnie te wyzwiska i dziecinne odzywki.

Odpowiedz

164. ~Mariusz Mix Kolanko
0

2010-06-30 00:13:21

U mnie ... (nie , nie w Aleksandrowie Łodzkim :P) w Texasie , gdzie teraz przebywam za naruszenie czyjeś posiadłości i nieprzestrzeganie zasad właściciela farmy legalnie mozna zastrzelic intruza bez ostrzeżenia . Nawet Marines i Barack Obama muszą tego przestrzegać. Wiec wy obywatele Telepolis ,Polska , nie narzekajcie.

Odpowiedz

163. ~Poll
0

2010-06-29 16:22:53

Fajnie tylko ja wciąż nie wiem jakiego słowa mogę użyć a jakiego nie. O ile jasne jest dla mnie nie stosowanie osobistych wycieczek w kierunku adwersarza o tyle w kwestii słownictwa nie mam bladego pojęcia co zrobi.

Odpowiedz

162. ~ZICO
0

2010-06-29 14:46:25

A ja uważam, że Telepolis idzie z duchem czasu i naprawdę nie ma się co sprzeczać. Teraz trendy jest być merytorycznym, co widać choćby na przykładzie Jarka czy Bronka i śmiem twierdzić, że Telepolis uległ wlaśnie temu trendowi. Jak już jednak będzie po wszystkim (czytaj po 4 lipca) trendy będzie znów to co zawsze czyli być kłótliwym i zacietrzewionym, a więc może i tu znowu wrócą stare zasady? :-)(to tak ku pokrzepieniu serc tych, którzy się nie zgadzają z moderacją):-)

Odpowiedz

161. Szymon9904
0

2010-06-29 09:51:17

Ocenię to tak: będzie lepiej i przejrzyjściej na Telepolis-ie, dzięki tym zmianom. Koniec z głupimi i nic nie wnoszącymi do tematu komentarzami.

Odpowiedz

160. ~shootem
0

2010-06-29 01:25:33

Opinia 159 nadaje się do skasowania. A ja uważam, że piszący pod 156 ma absolutną rację: Telepolis to nie miejsce dla partyzantów poprawiających swoje samopoczucie atakami na innych użytkowników. Z trollami należy walczyć - i niech każdy, kto ma zdanie przeciwne, zda sobie sprawę, że jest trollem. Bardzo dobrze, że wymoderowane opinie zostają oznaczone - nie pogubimy się w dalszej dyskusji. Choć nasunęło mi się tu skojarzenie z międzywojenną polską cenzurą: w ówczesnych gazetach po usuniętych artykułach pozostawały białe plamy (ale na tym podobieństwo się kończy). A zdanie z newsa o wolności pochodzi z myśli Woltera.

Odpowiedz

158. WitekT
0

2010-06-28 19:45:37

157: zrobię wyjątek i odpowiem Ci, bo to doskonały przykład komentarza, jaki powinien zostać skasowany, bo jest niezwiązany z tematem. Czy to jest news dotyczący zmian w serwisie? Chyba nie... Od tego jest forum, a dokładniej dział TELEPOLIS.PL. Prawda?

Odpowiedz

157. ~
0

2010-06-28 19:40:10

nie rozumiem dlaczego zostal usuniety moj wpis dotyczacy by zrobic tez mobilne forum? co w tym jest zlego? admini w samej tresci odsylacie do forum, ale z telefonu nie kazdy wchodzi na zwykla strone. tak jak napisalem pewnie nie jednemu mnie taka opcja by sie spodobala.

Odpowiedz

156. ~Moha
1

2010-06-28 16:55:36

Moderacja jest potrzebna, popieram w 100%. Zaglądam tutaj szukając informacji. Od komentarzy oczekuje także dodatkowych informacji, porównań lub nawiązań, wskazówek i ostrzeżeń. A wszystko to pisane zwięźle i konkretnie. Jak widzę przepychanki przez 100 postów to wychodzę nie czytając takiego szajsu. Hydepark ludzie nerwowi, tylko hydepark.

Odpowiedz

155. ~
1

2010-06-28 15:00:00

Każdy portal specjalistyczny prowadzony profesjonalnie, a za taki Telepolis można od dłuższego czasu uważać, musi kłaść nacisk na czytelność i ścisłe trzymanie się dziedziny, jaką się zajmuje. Moderacja i to zdecydowana, jest konieczna, jeżeli portal ma się dalej rozwijać jako opiniotwórczy i profesjonalny.

Odpowiedz

154. ~
0

2010-06-28 11:24:32

A mariusz9a w temacie "telefon na kartę" napisał, że normalny to ten co doładowuje za 30zł - wypada to tak? (pół godziny temu)

Odpowiedz

153. ukefake
0

2010-06-28 09:35:36

jeden news a tyle emocji i od razu usunięte posty. Szkoda, że doszło do tego na tym portalu; dobrze, że redakcja zaczyna porządki. będzie trochę krzyku ale wątpię żeby ktoś z niechętnych tym zmianom pociągnął wątek na forum i wymyślił coś więcej niż straszenie cenzurą. Uważam, że pomysł ma więcej plusów niż minusów. A może pod newsami porządkowymi WYŁĄCZYĆ możliwość bezopśrednio wpisywania komentarzy? może takie dyskusje prowadzić tylko na forum?

Odpowiedz

152. ~
1

2010-06-28 08:07:41

Prawidłowa decyzja ;) Trollom na telepolis mówimy stanowcze "nie!". Niech spamują na śledziku, albo demotywatorach :)

Odpowiedz