DAJ CYNK

Zika: w T-Mobile przypada 60 MB miesięcznie na terminal

24.12.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5154

Ważne 0

0

Liczba przesyłanych danych wzrosła w tym roku w naszej sieci o 60%. Rośnie liczba smartfonów i wolumen przesyłanych przez nie danych (między innymi z powodu wykorzystywania smartfonu w charakterze mobilnego hotspota). W ciągu roku ten wolumen się podwoił się, wynosząc statystycznie 60 MB miesięcznie na terminal. Rośnie też liczba osób korzystających z usług transmisji danych - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Milan Zika, członek zarządu PTC odpowiedzialny za technikę.

Liczba przesyłanych danych wzrosła w tym roku w naszej sieci o 60%. Rośnie liczba smartfonów i wolumen przesyłanych przez nie danych (między innymi z powodu wykorzystywania smartfonu w charakterze mobilnego hotspota). W ciągu roku ten wolumen się podwoił się, wynosząc statystycznie 60 MB miesięcznie na terminal. Rośnie też liczba osób korzystających z usług transmisji danych - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Milan Zika, członek zarządu PTC odpowiedzialny za technikę.

Jak dodaje, najszybciej rośnie ruch z różnego typu aplikacji wideo, w tym serwisów VOD. To jest największe wyzwaniem przed mobilnymi sieciami, choć nowe techniki kompresji ograniczają w pewnym stopniu problem.

Nie wiemy dokładnie, jak w Polsce rozkłada się ruch data ze smartfonów pomiędzy mobilną sieć a hotspoty, ale widziałem dane dla jednego z krajów Europy Zachodniej, gdzie te proporcje wynosiły od 40 do 60%. Myślę, że w Polsce więcej ruchu transferuje sieć mobilna, bo hotspotów jest mniej - mówi Zika.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
25. ~Dema
0

2013-01-08 13:03:08

Lysy a konkretnie bo mnie sie wydaje ze pakiety sa zmieniane a nawet jestem pewnie-bo powiedziec ze nie i koniec to kazdy potrafi

Odpowiedz

24. ~
0

2012-12-29 10:49:01

Też nie narzekam, mam pakiety w Heyah, a zatem ta sama infrastruktura. 1,2 GB spokojnie mi wystarcza w telefonie.

Odpowiedz

23. ~czuba35
0

2012-12-27 20:22:41

Korzystam często z internetu aero2, ale i zdarza się, kupić pakiet w T-Mobile. Powiem szczeże, że internet śmiga naprawdę bardzo dobrze, a jak połączy się z nadajnikiem 3 G to do downloadzie wyciąga 4-5 MB/s Jak dla mnie rewelka - tym bardziej, że mieszkam na Podkarpaciu w nie tak bardzo zaludnionej okolicy

Odpowiedz

22. ~Lysy
0

2012-12-27 16:03:04

W t-mobile sa najgorsze pakiety danych, nie zmieniane od kilku lat.

Odpowiedz

21. ~wolny
0

2012-12-26 12:55:52

ALE DO TEJ PORY TZN JESZCZE W ZESZLE WAKACJE WSZYSTKO BYLO OK? MYSLALEM ZE TO WINA TELEFONU, ALE PO WYMIANIE JEST JESZCZE GORZEJ..CZY WIE MOZE KTOS JAKA SIEC WYBRAC W LUBLINIE?

Odpowiedz

20. ~Tomasz
0

2012-12-26 11:48:30

Bo T-Mobile to najgorsza sieć w PL pod względem oferty i jakości. Każdy kto miał w tej sieci internet pewnie wie jakie są transfery superszybkiego internetu w T-Mobile i do tego ich rwanie połączeń. T-Mobile tylko ładnie wygląda na ulotkach i reklamach w TV

Odpowiedz

19. ~wolny
0

2012-12-26 09:28:38

BARDZO FAJNIE. SZKODA TYLKO ZE SIEC T-MOBILE PRAKTYCZNIE NIE DZIALA W LUBLINIE, OD JAKIEKOG POL ROKU TO JAKAS MASAKRA!!

Odpowiedz

18. ~majka
0

2012-12-26 08:57:14

z tą jakością sieci jaką oferuje T Mobile to 60Mb na miesiąc to i tak dużo.

Odpowiedz

17. toms
3

2012-12-25 17:41:06

Do tych statystyk nie pasuje żaden z kilku numerów tak tak czy heyah, którymi się opiekuję. Po prostu bojkotuję konsekwentnie korzystanie z transmisji danych u tego operatora. A teraz pytanie do Pana M. Ziki : dlaczego T-Mobile z uporem osła, nieprzejednanie uniemożliwia swoim klientom sprawdzanie ilości transferowanych danych? Kiedy wreszcie nastąpi przełom i zmiana stanowiska? Potraficie pięknie podawać statystyki, a uniemożliwiacie skorzystanie z najbardziej podstawowej usługi, jaką jest odpowiednik w Plusie *121#, czy *108# w Play. Oświadczam, że równie nieprzejednanie robię wam czarny PR wśród wszystkich moich znajomych, którzy korzystają z waszej sieci, przestrzegając przed całkowitym brakiem kontroli nad transferem. I będę to czynił, do czasu zmiany sytuacji. To moja prywatna nominacja do Głuchego Telefonu.

Odpowiedz

16. ~toto26
0

2012-12-25 16:33:30

Też chciałbym cos dorzucic od siebie w sieci mobilnej transmituje każdej nocy co 5 GB juz logowałem sie na konto patrze transfer danych 130 GB nie (MB)choc mam łancze stacjonarne to jak jestem u rodziny to dodatkowy internet sie przydaje(Mobilny) :) zobaczymy czy w przyszłym roku siec play uruchomi LTE :)Wesołych Swiąt

Odpowiedz

15. ~mirekb
0

2012-12-25 12:43:10

ciekawe bardzo..mam nadzieje ze bedzie w ptc/orange wiecej modemow hspa dc/lte 0,8;1,8;2,6 i oferty na net typu 50zl 30gb nocki bez limitu za 9,08.jak odpalą w 2013 lte/hspa+ to sie zastanowie nad zmiana obecnego dostawcy lte

Odpowiedz

14. ~
0

2012-12-25 12:14:01

@9 takie sytuacje są wtedy jak jesteś na 2G. na 3G to nie występuje

Odpowiedz

13. muchakk
0

2012-12-24 23:49:21

Ja tam mam 2,5GB miesiecznie dla samego smartfona i ledwo co mi wystarczy... hehe

Odpowiedz

11. ~
0

2012-12-24 18:01:44

to coś mało, ja wykorzystuje w telefonie prawie 2GB i to tylko poza domem bo w domu mam wifi. Czasami się zdarza że nawet mój takie 2GB nie starcza i nie robię hotspota z telefonu :-P

Odpowiedz

10. pacman
2

2012-12-24 16:29:07

"T-mobile: Liczba przesyłanych danych wzrosła w tym roku w naszej sieci o 60%. Rośnie liczba smartfonów i wolumen przesyłanych przez nie danych (między innymi z powodu wykorzystywania smartfonu w charakterze mobilnego hotspota). W ciągu roku ten wolumen się podwoił się" - Dlatego T-mobiel obciął przy przedłużeniu wielkość paczki internetowej ?!

Odpowiedz