DAJ CYNK

Zgłoś UKE brak telefonu lub Internetu

09.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2886

Ważne 0

0

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął aktualizację ogólnokrajowych map popytu na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego Internetu oraz na samorządowe hot-spoty z dostępem do Internetu w miejscach publicznych. Nowe mapy popytu będą opracowane po uzyskaniu od użytkowników zgłoszeń zapotrzebowania na te usługi.

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął aktualizację ogólnokrajowych map popytu na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego Internetu oraz na samorządowe hot-spoty z dostępem do Internetu w miejscach publicznych. Nowe mapy popytu będą opracowane po uzyskaniu od użytkowników zgłoszeń zapotrzebowania na te usługi.

Przekazane przez użytkowników zgłoszenia przyczynią się do uzyskania pełniejszego obrazu obecnego poziomu zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne. Pozwolą także na lepsze zidentyfikowanie istotnych z punktu widzenia użytkowników miejsc/lokalizacji/obszarów, gdzie istnieje niezaspokojony popyt na wymienione w ankietach usługi.

Zgłoszenia dokonać można poprzez ankiety na stronach UKE, za pośrednictwem infolinii 801 900 853 lub listownie. Więcej informacji, jak i same ankiety znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: UKE

Tagi: uke
Komentarze
Zaloguj się
11. ~
0

2012-10-09 21:54:31

I nie wiem czy w terenach gorskich maja racje bytu stacje extended range- jesli tylko, to dlaczego ich nie stosowac ? Bo z GSM 450 nie mamy sie co wyglupiac- juz zajete ( chyba taka siec istnieje tylko w afryce )

Odpowiedz

10. ~
0

2012-10-09 21:51:04

Wystarczajaca zacheta, mogla by byc np umozliwienie budowania wspolne stacji ( chodzi o same konstrukcje ) jak i wspoldzielenie infrastruktury- a''la networks -tyle ze jeden zestaw antenowy, jeden kontener.. a nie jak dotac widuje- po 3-4 kontenery i zestawy antenowe-marnotrastwo!. Mysle, ze koszty byly by o 3/4 mniejsze a operator moglby swiadczyc uslugi tam, gdzie dotad bardzo mu sie nie oplacalo. Dzieki temu mozna by pokrywac internetowe biale plamy ( bo poza GSM 900 mogly by dzialc na tych stacjach UMTS900) WLasciwie to tylko takie stacje maja racje bytu na takich terenach.

Odpowiedz

9. ~Alig
0

2012-10-09 21:41:44

Podstawą do wybudowania infrastruktury telekom. w miejscu X jest pozytywny wynik biznes planu. Nikt nie będzie inwestował w tereny, na których nie ma szans na zwrot poniesionych nakładów. Przykre, ale takie są realia. Dopóki UKE nie znajdzie sposobu na zachęcenie operatorów do inwestowania w takie tereny (np. przez złagodzenie polityki regulacyjnej), będziemy mieli taką sytuację jaką mamy obecnie.

Odpowiedz

8. ~
0

2012-10-09 20:37:31

Dla mnie , to te zglaszanie brakow jest o kant d8py rozbic. Robimy cos za urzednikow, a to powinna byc ich dzialka- badanie zasiegow! Tymczasem oni sobie siedza w warsiawie, robia jakies statystyki i nic sie nie zmienia. Ludziom zglaszajacym nikt za to nie placi.

Odpowiedz

7. ~
0

2012-10-09 20:34:13

Tyle , ze jest to teren przygraniczny- znowu ta poprawnosc polityczna, zeby kogos nie interferowac ? w tym wypadku slowakow ? a Oni bezczenie swieca swoimi BTSami w glab polski- zasieg lapie 30 km od granicy ! U nich nasz zasieg nie siegnal dalej niz 2-3 km. Za to chwale nasze polackie podejscie do rzeczy !

Odpowiedz

6. ~
0

2012-10-09 20:28:56

Tyle, ze zglaszalem do UKE listownie ze zdjeciami na cd braki w zasiegu- wystarczylo by zmienic lokalizacje stacji gdzie stoi trzech opow- na szczyt gory a zasieg mialo by kilkanascie km2 wiecej i kilka wsi- no ale cisza. BTS stoi pod gorka na wys. 450 mnpm, na przeleczy i dwa sektory skierowane sa na las i gore ( gdzie nikt nie mieszka ! ). Szczyt jest na wys 650m. Calkowicie nonsensowna lokalizacja. Jednak nikt nie zareagowal, a UKE nie ma srodkow prawnych zeby to zmienic- chocby przymusem administracyjnym.

Odpowiedz

5. ~ttt
0

2012-10-09 20:02:15

UKE musi się wykazać, że coś próbuje robić. Niestety, wszystko pod publiczkę. W rzeczywistości UKE nie robi nic. Megaustawa okazała się megaporażką. Taki urząd w takiej formie jest de facto do likwidacji.

Odpowiedz

4. ~hotełossa
-2

2012-10-09 15:30:33

Ja już wiem o tym od dawna, i nie raz zgłaszałem brak zasiegu 3G/4G. Teraz piszę z Play Offline, zasięg -110 dBm pomimo zastosowania panelu 17dBi w Ossie.

Odpowiedz

3. ~Kamil
0

2012-10-09 14:11:44

Głupota. Już raz to było i co? W podlaskim moja gmina była 3 w kolejności zgłoszeń braku internetu i nic z tym nie zrobiono inwestycji żadnych więc nie wiem po co to robić.

Odpowiedz

2. ~Wulo
0

2012-10-09 14:07:06

W końcu może ktoś się przejmie tym, że na wsi Internet to jak loteria fantowa ...

Odpowiedz

1. thonka
0

2012-10-09 13:24:59

z tym brak hotspotu to bylbym ostrozny... nagle sie okaze, ze ponad pol Polski takowego nie ma i jest na nie popyt, tylko finansowac nie ma tego komu ;)

Odpowiedz