DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu - 8-14 czerwca

14.06.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2767

Ważne 0

0

Ruszyła oferta Fakt Mobile, nowa marka działająca w ramach P4. Fakt Mobile to płaska taryfa 15 gr i pakiety nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci.

Ruszyła oferta Fakt Mobile, nowa marka działająca w ramach P4. Fakt Mobile to płaska taryfa 15 gr i pakiety nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci. Informacja o rozpoczęciu świadczenia usług przez nowego operatora MVNO na polskim rynku była zdecydowanie najchętniej czytana w mijającym tygodniu na łamach TELEPOLIS.PL.

Podstawowa stawka za minutę połączenia do wszystkich krajowych sieci wynosi 0,15 zł, tyle samo zapłacimy za pojedynczą wiadomość SMS. Doładowanie od 5 zł przedłuża o rok ważność konta dla połączeń wychodzących.

Zobacz: Wystartował Fakt Mobile

Właściciel P4 chce przejąć firmę pożyczkową, prawdopodobnie skandynawską, by na własną rękę rozpocząć sprzedaż usług bankowych - czytamy w Pulsie Biznesu. Kilka miesięcy temu P4 przejął domenę playbank.pl - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Play przymierza się do zakupu firmy pożyczkowej

Nieznany haker twierdzi, że przez kilka tygodni miał dostęp do serwerów Plus Banku i wykradł wrażliwe dane. Do piątku oczekuje za nie 200 tys. zł okupu.
Włamania dokonano na początku roku, a haker podpisujący się jako Razor, szukał pomocy w mediacjach w serwisie Niebezpiecznik.pl. Początkowo nie było wiadomo o jaki bank chodzi, jednak w dalszej korespondencji stało się pewne, że to Plus Bank. Sprawca twierdzi, że ma kopię całego serwera Plus Banku oraz dużej bazy klientów, w tym historię transakcji wraz tytułami, numerami kont i kwotami, a do tego do około 15 tys. kont login i hasło.

Zobacz: Haker chce okupu od Plus Banku

Wyjeżdżasz za granicę? Chcesz być w kontakcie z partnerami biznesowymi i bliskimi osobami, a boisz się wysokich rachunków za telefon w roamingu? W Witek nadaje kilka porad, jak uniknąć wysokich opłat.

Zobacz: Witek nadaje #7: o wakacyjnym poradniku roamingowym
Zobacz: Wakacyjny poradnik roamingowy

Czytnik linii papilarnych to nie koniec telefonicznej biometrii - nadchodzi Lumia 940XL ze skanerem tęczówki. Źródłem tego doniesienia, wydawać by się mogło, że czerpiącego z filmów SF, jest Evan Blass. To autor setek sprawdzonych przecieków na jego twitterowym koncie @evleaks.

Zobacz: Lumia 940XL ze skanerem tęczówki?

Orange Polska i TVN podpisały rozwiązanie długoterminowej umowy o współpracy dotyczące wzajemnego oferowania produktów oraz współtworzenia usług. W komunikacie podanym przez obie spółki pojawiła się informacja, że Umowa rozwiązująca wchodzi w życie w dniu podpisania ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2012 roku.

Zobacz: Orange Polska i TVN rozwiązały umowę o współpracy

Po roku od startu usług, T-Mobile pochwalić może się 75% pokryciem zasięgiem LTE populacji kraju. Jest konkurs z tej okazji. Sieć T-Mobile świętuje pokonanie kolejnego kroku w rozbudowie zasięgu sieci LTE konkursem na Twitterze.

Zobacz: T-Mobile: 75% populacji kraju w zasięgu sieci LTE

Zazwyczaj niezawodny @evleaks odnalazł w sieci zdjęcia smartwatcha Nokii o kodowej nazwie Moonraker.
Nad inteligentnym zegarkiem Nokia pracowała jeszcze przed przejęciem działu mobilnego firmy przez Microsoft. Prototyp urządzenia był prezentowany na zamkniętych pokazach podczas targów Mobile World Congress, a jego premiera miała zbiec się z premierą Lumii 930.

Zobacz: Nokia Moonraker - smartwatch uśmiercony przez Microsoft

Cały czas trwa aukcja LTE. Za nami już 65 dni licytacji, w której łączna pula zadeklarowanych kwot przekroczyła już 4 mld zł.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 65. dniu

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
11. wlo
0

2015-06-14 23:18:42

10 - dla Ciebie być może ;-) Czyli mówisz, że zwykły człowiek sobie nie poczyta?

Odpowiedz

10. ~TOrowisko
1

2015-06-14 22:04:30

@3 wydarzeniem tygodnia jest umieszczenie kopii serwera plus banku oraz danych 500 firm (na początek) na forum ToRepublic. Haker jak powiedział tak zrobił, a imię jego Polsilver vel Razor. Jak nie umiecie znaleźć sobie tego w necie to wpiszcie w Google ToRepublic github i tam jest link do forum, zaczyna się od nco5ra .... .onion a wejść tam można przez Torbundle. Żeby sciągnąć dane trzeba się zarejestrować i umieć posługiwać się Bitcoinem.

Odpowiedz

9. ~Wi
0

2015-06-14 16:21:38

Koniec chyba z dn. 1 stycznia 2016 a nie 2012:)

Odpowiedz

7. ~
2

2015-06-14 14:37:20

Fakt Mobile jest najwiekszym wydarzeniem a drugim udany atak na Plus Bank. Ujawnienie danych niesie powazne konsekwencje zarowno dla hakera jak i banku. No i wyciag z konta Tobiasa Solorza, ktory trzyma drobne 3mln na koncie :)

Odpowiedz

3. wlo
1

2015-06-14 13:52:40

Wydarzeniem jest niewątpliwie Fakt Mobile. Z ciekawą, nieco inną niż wszędzie i co najważniejsze, bardzo elastyczną poprzez te pakiety, tanią ofertą.Poboczną w serwisie o telekomunikacji jest informacja o włamaniu do banku... Co to serwis finansowy? Swoją drogą chętnie bym zobaczył te salda rachunków... Ale widać wszyscy wiedzą, tylko nie chcą powiedzieć ;-)W kwestii roamingu wakacyjnego brakowało mi informacji o możliwościach (cenach) poza Europą. Turcja, Egipt... No to Europa prawie ;-) Biorąc pod uwagę ciekawe oferty roamingu "internetowego", mnie osobiście zainteresowała sprawa kosztów VoIP. Szkoda, ze oferowanych pakietów nie "przeliczyliście" na minuty. Pytam, ale widać mało kto wie.

Odpowiedz

2. wlo
-1

2015-06-14 13:44:50

1 - gdzie? Poczytałbym sobie...

Odpowiedz

2015-06-14 12:56:59

Ciągnąc wątek hakerski; w piątek w godzinach nocnych została upubliczniona pierwsza paczka skradzionych danych.

Odpowiedz