DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu - 7-13 marca

13.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2943

Ważne 3

0

Mijający tydzień obfitował w ważne wydarzenia telekomunikacyjne. Najwięcej zamieszania wywołało "4G LTE Ultra" sieci Play.

Mijający tydzień obfitował w ważne wydarzenia telekomunikacyjne. Najwięcej zamieszania wywołało "4G LTE Ultra" sieci Play.

Za sprawą wdrożenia nowych rozwiązań Huaweia i uruchomienia nadajników LTE-A, sieć Play ogłosiła komercyjne wprowadzenie sieci "4G LTE Ultra". Jej teoretyczna maksymalna przepustowość to 262 Mb/s. Już w chwili startu oferty, zasięg nowej technologii dostępny jest dla 31% populacji kraju. Podobnie jak miało to miejsce przy nazywaniu HSPA siecią 4G, nowe nazewnictwo wzbudziło mieszane uczucia naszych Czytelników.

Zobacz: Play startuje z siecią 4G LTE Ultra
Zobacz: Play - lista modeli obsługujących LTE Ultra

Chociaż operatorzy jeden za drugim ogłaszają stopniowe wdrażanie LTE-A, wciąż tematem otwartym jest finał aukcji LTE. Szefowa UKE straszy, że T-Mobile może nie być dopuszczony do przyszłej aukcji częstotliwości 700 MHz, jeśli nie odbierze wylicytowanego, drugiego bloku 800 MHz.

Zobacz: Gaj: jeżeli T-Mobile nie weźmie 800 MHz, to nie będzie mógł startować po 700 MHz

Niezależnie od UKE i zamieszania wokół aukcji... T-Mobile szaleje. W nowej kampanii reklamowej T-Mobile chwali się, że ma najlepszą w Polsce sieć, a potwierdzać mają to badania ośrodka P3 Communications. Niezależne badanie UKE przyniosło nieco inne wnioski.

Zobacz: Najlepsza jakość sieci - rusza nowa kampania reklamowa T-Mobile

Do kompletu sieć zaproponowała swoim klientom abonamentowym za darmo pakiet 1 TB (promocja obowiązuje od 15 marca). Tak to nie błąd - 1024 GB. Aby skorzystać z tej propozycji, wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści NET na numer 80008 lub zarejestrować się na stronie www.najlepszasiec.pl, gdzie znajdują się szczegóły oferty.

Zobacz: 1 TB w prezencie od T-Mobile

Z kolei sieć Orange wyjaśniła zeszłotygodniową aferę kradzieżową. Policja zjawiła się w domu jednego z klientów sieci. Z dokumentów prokuratury wynikało, że zakupiona przez niego w Orange Xperia M4 Aqua jest kradziona. Jak poinformował na swoim blogu rzecznik Orange Wojciech Jabczyński, winę ponosi producent. Podczas pakowania smartfonów do pudełek, przed wysłaniem ich do operatora, trafiły one do złych opakowań.

Zobacz: Orange wyjaśnia sprawę sprzedaży "kradzionego" smartfonu

Swoją aferę kradzieżową miał też Play. W jego przypadku sprawa dotyczyła oszustw i kradzieży bankowych realizowanych za pośrednictwem usługi TelePlay. Jeden z poszkodowanych stracił w jedną noc 169 tys. zł.

Zobacz: Oszustwa i kradzieże powodem wyłączenia usługi TelePlay?
Zobacz: Play skomentował sprawę wykorzystania usługi do kradzieży

Bardzo ciekawe pakiety no-limit zaprezentował lajt mobile, jedna z wielu polskich sieci MVNO. Natomiast z szefową lidera na polskim rynku MVNO, sieci Virgin Mobile przeprowadziliśmy rozmowę na temat podsumowania 2015 roku i planów na ten rok.

Zobacz: Nowe pakiety w lajt mobile
Zobacz: Witek nadaje #23: podsumowanie 2015 roku w Virgin Mobile z Grażyną Piotrowską-Oliwą

W minionym tygodniu rozpoczęto też sprzedaż nowych flagowców Samsunga - Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Udało nam się zdobyć przedpremierowo Galaxy S7 i jeszcze przed rozpoczęciem światowej sprzedaży opublikowaliśmy najważniejsze informacje na temat tego telefonu.

Zobacz: Wszystko co musisz wiedzieć o Samsung Galaxy S7

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
5. ~
0

2016-03-14 17:43:48

T mobile dokręca śrubę i dobrze że chwali się dobrym internetem bo mają faktycznie dobra jakość co warto wykorzystać w obecnych czasach

Odpowiedz

4. ~Mexille
0

2016-03-14 12:43:02

Buub: Licytował, ale nie wylicytował Tauer, a inny podmiot. Dlatego pytanie.

Odpowiedz

3. ~Buub
0

2016-03-14 10:24:18

1, Jaki spadek? Nie licytował tego niby?, 2, czyta się j na końcu i tak odmienia.

Odpowiedz

2. ~Twitterowicz
0

2016-03-14 08:53:33

O ile już to Firmy Huawei , nie logiczne brzmi za sprawą Huaweia ;)

Odpowiedz

1. ~Mexille
0

2016-03-14 08:36:13

Mam pytanie "szefowa UKE straszy, żeT-Mobile może nie być dopuszczony do przyszłej aukcji częstotliwości 700 MHz, jeśli nie odbierze wylicytowanego, drugiego bloku 800 MHz" - wylicytowanego, czy otrzymanego w "spadku" po kimś kto zrezygnował?

Odpowiedz