DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu - 6 - 12. października

11.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2625

Ważne 2

0

UKE ogłosił start aukcji na częstotliwości 800 i 2600 MHz. Dokumenty należy składać do 24. listopada - to najważniejsze wydarzenie mijającego tygodnia.

UKE ogłosił start aukcji na częstotliwości 800 i 2600 MHz. Dokumenty należy składać do 24. listopada - to najważniejsze wydarzenie mijającego tygodnia.

Do wzięcia jest 5 bloków po 5 MHz w paśmie 800 MHz oraz 14 bloków po 5 MHz w paśmie 2600 MHz. Wadium za każdy blok niższej częstotliwości to 6 mln zł (można się ubiegać maksymalnie o 2), a wyższej - 2 mln zł (można się ubiegać maksymalnie o 4). Ceny wywoławcze to odpowiednio 250 mln zł oraz 25 mln zł za jeden blok.

Zobacz: Startuje aukcja LTE!
Zobacz: Magdalena Gaj na temat aukcji na częstotliwości LTE

Orange rozpoczął wycofywanie doładowań w kwocie 25 zł. Zastąpią je doładowania kwotą 30 zł. Proces ograniczenia dostępności kart zdrapek rozpoczął się 15 września. Jedynym kanałem sprzedaży doładowań za 25 zł będzie strona doladowania.orange.pl. Od nowego roku doładowania za kwotę 25 zł będą dostępne wyłącznie w salonach Orange. Powszechnie dostępne będą doładowania kwotą 30 zł.

Zobacz: Orange wycofuje doładowania za 25 zł

Mniej nadajników, mniej białych plam, dłuższy czas pracy telefonów i lepsza jakość zasięgu w całym kraju - aż tyle przynieść może Polsce podwyższenie norm promieniowania elektromagnetycznego rozsiewanego przez nadajniki. Za zmianami są operatorzy, MAiC, UKE oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, decyzję podejmie Ministerstwo Środowiska.

Zobacz: Jest szansa na lepszy zasięg polskich sieci i rzadsze ładowanie telefonów

W instytucjach unijnych trwają prace nad nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Najwięcej kontrowersji budzi prawo do bycia zapomnianym. Już teraz na podstawie werdyktu luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości możliwe jest zgłaszanie wniosków do firmy Google o usunięcie linków z wyników wyszukiwania. Regulacje unijne mogą ułatwić egzekwowanie tego prawa.

Zobacz: Już niedługo będzie można zniknąc z Internetu

Wchodzi w życie rozporządzenie MAiC nakładające na dostawców publicznie dostępnych usług telefonicznych obowiązek świadczenia udogodnień dla osób niepełnosprawnych. 10. października zaczyna obowiązywać rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 marca 2014 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących świadczenia udogodnień dla osób niepełnosprawnych przez dostawców publicznie dostępnych usług telefonicznych, wydane na podstawie art. 79c ust. 3 Pt.

W związku z tym operatorzy już rozpoczęli przygotowania do lepszej obsługi osób niepełnosprawnych. Ruszyły szkolenia dla pracowników, zmiany w salonach i uruchamiane zostają nowe procedury obsługi.

Zobacz: Udogodnienia telekomunikacyjne dla osób niepełnosprawnych

HTC oficjalnie zaprezentował nowego smartfona z rodziny Desire - Desire Eye. HTC zachwala swój nowy telefon jako idealne rozwiązanie dla miłośników fotografii mobilnej, amatorów kręcenia filmów smartfonem, a także fanów popularnych zdjęć selfie. Zarówno z tyłu jak i z przodu zamontowano aparat o rozdzielczości 13 Mpix.

Wraz z prezentacją nowego telefonu, HTC zaprezentował również małą, ręczną kamerkę - RE. Producent chce umożliwić użytkownikowi wyjście zza aparatu i znaleźć się w centrum fotografowanych wydarzeń.

Zobacz: HTC Desire Eye oficjalnie zaprezentowany
Zobacz: RE, czyli mini kamerka od HTC.

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
1. ~Wójt Sztubawski
0

2014-10-13 07:17:05

"HTC oficjalnie zaprezentował nowego smartfona HTC"Zdziwiłbym sie gdyby zaprezentowali Samsunga.

Odpowiedz