DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu: 6 - 12 kwietnia

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4960

Zdecydowanie największym zainteresowaniem Czytelników TELEPOLIS.PL cieszyła się w mijającym tygodniu wiadomość o przejęciu części pracowników i obsługi IT sieci T-Mobile przez indyjską firmę Wipro.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem Czytelników TELEPOLIS.PL cieszyła się w mijającym tygodniu wiadomość o przejęciu części pracowników i obsługi IT sieci T-Mobile przez indyjską firmę Wipro.

Wipro zatrudnia na całym świecie około 156 tys. pracowników, a zawarta przez T-Mobile umowa jest największym kontraktem outsourcingowym w historii sieci. T-Mobile będzie płacił za usługi Wipro rocznie około 200 mln zł - umowa podpisana została na 5 lat.

Zobacz: T-Mobile: kolejne oszczędności - indyjska firma przejmie pracowników i obsługę IT

Nie mogło też zabraknąć kolejnego zamieszania ze (re)startującą w Polsce siecią Vectone Mobile. Najpierw sieć rozesłała do zamawiających startery informację, że jeśli jeszcze nie otrzymali karty SIM, to zapewne źle wpisali adres. Potem okazało się, że po ciągnących się od 2012 roku próbach uruchomienia sieci, "wreszcie" pierwsi klienci otrzymali zamawiane (od stycznia tego roku) karty SIM.

Zobacz: Perypetii Vectone Mobile ciąg dalszy
Zobacz: Vectone Mobile rozsyła startery

35. dnia aukcji LTE (bloki z pasma 800 i 2600 MHz) licytujący przekroczyli barierę 2,8 mld zł i tym samym aukcja została wstrzymana w celu uzupełnienia depozytów do wartości 25% aktywnych ofert. Na wpłatę depozytów uczestnicy aukcji mają 5 dni roboczych. Gdy 20 lutego (9. dnia aukcji) operatorzy przekroczyli próg 2 mld zł, aukcja została wznowiona 4 marca. Podobnej przerwy należy spodziewać się i tym razem. Po 35. dniu aukcji ceny bloków 800 MHz wzrosły do 2 381,903 mln zł, a wraz z blokami 2600 MHz w puli znalazło się 2 801,402 mln zł.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 35. dniu

Gdy jesteśmy przy temacie LTE, Play pochwalił się, że w zasięgu tej technologii ma już 75% populacji kraju. Z kolei sieć Orange postanowiła przedłużyć promocję nielimitowanego dostępu do łączności LTE dla klientów ofert głosowych, Internetu mobilnego i nju mobile. Promocja miała zakończyć się 15 kwietnia, obecny termin jej końca to 26 kwietnia. Trudno póki co powiedzieć jakie będą dalsze losy usługi.

Zobacz: 75 proc. populacji Polski w zasięgu LTE Play
Zobacz: Orange przedłuża promocję nielimitowanego LTE

Użytkownicy Plusa powinni odczuć poprawę jakości połączeń - sieć wprowadziła w mijającym tygodniu technologię HD Voice w całej Polsce.

Zobacz: Plus uruchomił HD Voice w całej Polsce

W ofertach operatorów nie było większych zmian. Ot kilka obniżek cen telefonów, kolejna seria gratisów w nju mobile czy garść smartfonowych nowości w cennikach.

Zobacz: HTC Desire 820 i LG Leon LTE w Play
Zobacz: Play: poświąteczna obniżka cen smartfonów
Zobacz: Play: rusza przedsprzedaż Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge
Zobacz: nju mobile - III edycja promocji "Prezenty na wydaniu"
Zobacz: Wracają "Szalone dni" w Orange

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu