DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu: 5 - 11 października

11.10.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2604

Ważne 4

0

Choć informacja o zmianach w ofercie na kartę T-Mobile pojawiła się dopiero w piątek, to właśnie planowane usunięcie opłaty 4 groszy za sprawdzenie stanu konta było najpopularniejszą wiadomością mijającego tygodnia.

Choć informacja o zmianach w ofercie na kartę T-Mobile pojawiła się dopiero w piątek, to właśnie planowane usunięcie opłaty 4 groszy za sprawdzenie stanu konta było najpopularniejszą wiadomością mijającego tygodnia.

Zniesienie legendarnej opłaty nastąpić ma 20 października. Przypomnijmy, że dodatkowa opłata uruchomiona została 3 lata temu - każde sprawdzenie konta kodem USSD w ofertach na kartę sieci T-Mobile zaczęło wtedy kosztować klientów 4 grosze. Dawało to T-Mobile nawet kilkanaście milionów złotych przychodu rocznie.

Zobacz: [Aktualizacja] T-Mobile zrezygnuje z 4 groszy w prepaidzie

Choć mniej popularną, to jednak niezwykle istotną była też informacja o planowanym terminie zakończenia aukcji LTE. Jej zwycięzców poznamy już 15 października - wyłonieni zostaną w finalnej, decydującej rundzie aukcji.

Zobacz: 15 października decydująca runda aukcji
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 115. dniu

Wygląda na to, że w niezbyt widowiskowy sposób znika z polskiego rynku Vectone Mobile. Gdy po 2 latach zapowiedzi w końcu ruszyła oferta, po kilku miesiącach Vectone zaczął zwijać żagle. Nie było żadnych zapowiedzi. Karty SIM przestały logować się do sieci, a strona WWW i fanpage na Facebooku zostały niespodziewanie zamknięte.

Zobacz: Koniec Vectone Mobile?

Na dosyć nietypowy ruch zdecydował się Orange Polska. Podobnie jak konkurenci, sieć od lat oferuje możliwość zakupu urządzeń bez podpisywania umowy, teraz jednak zaczęła promować ten sposób sprzedaży. Powstał sklep internetowych Orange z telefonami w wolnorynkowych cenach oraz rozmaitymi akcesoriami.

Zobacz: Orange: Sklep z telefonami bez umowy

Sieć Plus postanowiła odświeżyć programy rabatowe smartDOM i smartFirma. Nie były są to jednak zmiany "na plus" - rabat na trzecią z usług skurczył się w do niespełna 19 zł (początkowo blisko 50 zł).

Zobacz: Plus smartFIRMA 2 - jeszcze więcej korzyści dla Twojego biznesu
Zobacz: Plus - zmiany w programie smartDOM

Zaskoczenie przyniosła również informacja o planach właścicieli P4. Rozglądają się oni za refinansowaniem długu, a także oceniają możliwość sprzedaży spółki. Wcześniej o zmianie właściciela mowa była w 2013 roku, przy okazji emisji obligacji o wielkości około 900 mln euro na refinansowania zadłużenia.

Zobacz: Właściciele P4 chcą refinansować zadłużenie, być może też sprzedać

Zdecydowanie największym zwycięzcą mijającego tygodnia w temacie nowości sprzętowych był Microsoft. Firma nie tylko zaprezentowała pierwsze urządzenia z Windows 10 Mobile, ale też ogłosiła, że mogą one z powodzeniem zastąpić komputery stacjonarne. A przynajmniej w zastosowaniach biurowych i multimedialnych.

Zobacz: Microsoft: Lumia 950 i 950 XL zastąpią komputer
Zobacz: Microsoft Lumia 550 - dolna półka z HD
Zobacz: Aktualizacja do Windows 10 Mobile ruszy w grudniu

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
2. ~zdziwiony
1

2015-10-16 17:42:54

Coo? 4gr za sprawdzanie konta lool. W życiu bym się na to nie zgodził dziwne że ktokolwiek u nich został. Ja mam na kartę w vikings i za takie rzeczy nic nie płacę na szczęście.

Odpowiedz

1. ~piotr
-2

2015-10-11 23:49:16

mnie cieszy to cotygodniowe podsumowanie zdarzeń na rynku telekomunikacyjnym, bo czasem przeoczę ciekawy artykuł. ot na przykład - i zupełnie przypadkiem - nie zauważyłem publikacji o możliwej sprzedaży play.

Odpowiedz