DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu: 26 stycznia - 1 lutego

01.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3448

Ważne 2

2

Najwięcej kontrowersji wśród newsów z ostatniego tygodnia wywołały u Czytelników TELEPOLIS.PL wyniki P4 w rankingu Speedtest.net. Mobile Vikings istotnie poprawił swoją ofertę, a Play zaprezentował nowe pakiety internetowe.

Najwięcej kontrowersji wśród newsów z ostatniego tygodnia wywołały u Czytelników TELEPOLIS.PL wyniki P4 w rankingu Speedtest.net. Mobile Vikings istotnie poprawił swoją ofertę, a Play zaprezentował nowe pakiety internetowe.

Z danych Speedtest.net dla ruchu mobilnego wynika, że od 6 miesięcy P4 oferuje w Polsce najszybszy dostęp do Internetu w telefonie. Z kolei w pomiarach realizowanych za pomocą komputerów wygrywa Polkomtel. Nasz wpis szybko zauważyło biuro prasowe Play i najwyraźniej nieświadome do tej pory jakości swojego mobilnego Internetu, zaczęło się tym wynikiem nagle chwalić :-).

Zobacz: P4 najlepiej wypada w Speedtest.net

Gdy już przy temacie Play jesteśmy, to zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami skończyła się promocja dotycząca nielimitowanego LTE w umowach głosowych i Internetu mobilnego. Darmowe LTE zastąpiła opcjonalna usługa, w której za ten sam dostęp, co do tej pory sieć nalicza opłatę w wysokości 20 zł w planach dla klientów indywidualnych oraz 18,45 zł w taryfach dla firm. Po staremu z darmowego, nielimitowanego LTE cieszyć mogą się posiadacze abonamentów i ofert na kartę w Red Bull Mobile.

Zobacz: Play: Nowe pakiety internetowe

Warto przyjrzeć się nowej odsłonie taryf Mobile Vikings. Od teraz niezależnie od kwoty doładowania klienci otrzymują płaską stawkę na połączenia do wszystkich sieci w wysokości 0,19 zł za minutę. Do tego po doładowaniu za 19 lub 29 zł klienci otrzymują na miesiąc nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, a po doładowaniu za 29 zł również nielimitowane rozmowy z Mobile Vinkings i Play. Tradycyjnie już, każde doładowanie premiowane jest paczką danych z lejkiem do 32 kb/s po jej wykorzystaniu. W najwyższym z doładowań (29 zł) darmowy pakiet rozrósł się teraz do aż 4 GB, przy doładowaniu za 19 zł wynosi 2 GB, a za 10 zł - 300 MB.

Zobacz: Zmiany w taryfach Mobile Vikings

Sporo uwagi naszych Czytelników przyciągnął też news o szansie na podwojenie pojemności akumulatorów. Grupa badaczy z MIT zaprezentowała nowy rodzaj akumulatora litowo-jonowego, w którym zamiast grafitowej anody postawiono na pięciokrotnie cieńszą metalową. W połączeniu z nowym elektrolitem, który pomimo metalowej anody, pracować może w temperaturze pokojowej, naukowcom udało się stworzyć akumulator z przeszło dwukrotnie większym upakowaniem energii w tej samej objętości. Jeszcze w tym roku nowe akumulatory trafią na testy do kluczowych producentów smartfonów - zainteresował się nawet Apple.

Zobacz: Już w tym roku dwa razy pojemniejsze akumulatory dla telefonów

Potwierdziły się plotki dotyczące kolejnych zmian w Netii. Po 9 miesiącach rezygnację z funkcji prezesa i członka zarządu spółki złożył Adam Sawicki. W komunikacie grupy jako motyw rezygnacji podano zamiar kontynuowania kariery zawodowej poza Grupą Netia, co pozwoli mu podejmować nowe wyzwania i zdobywać nowe doświadczenia zawodowe. Z kolei w kuluarach krążyły plotki o konflikcie prezesa z radą nadzorczą.

Zobacz: Rezygnacja prezesa zarządu Netii

Ostatni tydzień stycznia był również okazją dla wielu firm do ogłoszenia wyników za IV kwartał 2014 roku:
Zobacz: Wyniki Microsoftu po 4Q2014
Zobacz: Huawei: 75 mln smartfonów w 2014 roku
Zobacz: Wyniki Ericssona po 4Q2014
Zobacz: Wyniki Apple'a po 4Q2014
Zobacz: Miliardowe urządzenie Apple'a
Zobacz: Wyniki Samsunga po 4Q2014
Zobacz: Wyniki LG po 2014 roku
Zobacz: Wyniki Nokii po 2014 roku
Zobacz: Wyniki Qualcommu po 4Q2014
Zobacz: Wyniki Google po 2014 roku

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
9. ~Teddy Bear
-1

2015-02-02 16:10:22

Prawda jest taka, że są to uśrednione wyniki LTE/3G/2G w dodatku z całej Polski ;) (nie znalazłem wyników per technologia dla danego operatora - dlatego nie mogę ich ze sobą porównać). Plus ma słabe 3G (w większości bez DC), za to LTE super (20MHz). Orange i T-Mobile zakończyli modernizacje sieci tuż przed nowym rokiem (LTE ładnie chodzi i trzyma parametry, 3G też nie najgorsze). Trochę nie po inżyniersku ten ranking, wszystko wymieszane i porównane ;)

Odpowiedz

8. ~Adam
1

2015-02-02 12:16:59

Prawda o Play boli, że jest takie dobre

Odpowiedz

7. LuiN
0

2015-02-01 23:09:26

3, Antyfcb - racja, póki co o całe RBM chodzi. Czekam jeszcze na jakąś odpowiedź od Marcina Gruszki na jak długo w ofertach na kartę to zostanie, ale coś doczekać się nie mogę. 6, Dzięki Marcin, poprawione.

Odpowiedz

6. ~Marcin
0

2015-02-01 22:24:57

Ostatni tydzień stycznia nie lutego.

Odpowiedz

4. ~Teddy Bear
0

2015-02-01 20:57:34

Pomiar na speed test jest zafałszowany ze względu na to, iż takie pomiary użytkownicy wykonują w 3 sytuacjach:1. Gdy użytkownik nie jest zadowolony z parametrów łącza i chce potwierdzić swoje niezadowolenie za pomocą testu2. Gdy dokonuje zakupu łącza internetowego i chce porównać dostępną prędkość z tą na umowie3. Gdy zmienia miejsce i chce ponownie sprawdzić jakość łącza internetowego.W trakcie normalnego użytkowania łącza internetowego nikt nie wykonuje testów bo go to nie interesuje jeśli internet "śmiga".

Odpowiedz

3. Antyfcb
1

2015-02-01 20:18:26

"Po staremu z darmowego, nielimitowanego LTE cieszyć mogą się posiadacze abonamentów w Red Bull Mobile."Promocja bez zmian pozostała także dla użytkowników RBM na kartę. Jeżeli się mylę proszę o poprawienie.

Odpowiedz