DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu - 25-31. sierpnia

29.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3058

Ważne 5

1

W II kwartale bazy aktywnych kart polskich operatorów powiększyły się o 118 tys. Tradycyjnie już najwięcej pozyskało P4 (332 tys.). Z pozostałych operatorów na plusie było tylko Orange - to najważniejsza informacja mijającego tygodnia.

W II kwartale bazy aktywnych kart polskich operatorów powiększyły się o 118 tys. Tradycyjnie już najwięcej pozyskało P4 (332 tys.). Z pozostałych operatorów na plusie było tylko Orange - to najważniejsza informacja mijającego tygodnia.

W 2012 roku cały rynek wzrastał nawet po milion w kwartale, w 2013 roku było to pół miliona, teraz zapowiadają się wyniki na poziomie poniżej 200 tys. Usługi głosowe raczej nie będą generowały już wzrostów, a cały rynek będzie dynamiczniej rósł dzięki usługom mobilnego dostępu do Internetu.

Ciekawym ruchem jest podanie przez Polkomtel danych dotyczących aktywnych kart SIM w segmencie prepaid - czyli takich, które wykonały jakąś czynność w ciągu kwartału. Tych jest 65% w całej bazie. Przekładając te dane na cały rynek może to wskazywać, że kart prepaid "w szufladach" jest aż 10,5 mln.

Zobacz: Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po 2Q2014

W tym tygodniu wiodącym tematem w kategorii sprzętu były zegarki. Pierwszy z nich pojawił się znikąd. Nikt się tego nie spodziewał, a LG jak grom z nieba zaprezentowało LG Watch R z okrągłym wyświetlaczem P-OLED, oferujący wysoką jakość obrazu (320 x 320 pikseli) nawet przy intensywnym świetle słonecznym i przy wszystkich kątach widzenia. Sercem urządzenia jest Snapdragon 400 1,2 GHz z 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, energię dostarcza akumulator o pojemności 410 mAh.

Zobacz: LG prezentuje pierwszy Smartwatch z systemem Android z wyświetlaczem P-OLED

Tuż obok informacji o zegarku od LG pojawił się Samsung Gear S. Koreańczycy w trochę inny sposób podeszli do tematu krągłości i ekran w ich zegarku nie będzie okrągły, ale zaokrąglony. Podobnie jak LG, zegarek Samsunga również napędzi dwurdzeniowy procesor w parze z 512 MB pamięci RAM. Wyróżnia go czterozakresowy moduł łączności 2G/3G (zadziała Aero2 :-)) oraz gniazdo na karty SIM.

Zobacz: Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

Wracając na moment do tematu kart SIM, ich liczba dogania liczbę ludności na świecie. Na koniec II kwartału 2014 roku było ich 6,8 mld i należały one łącznie do 4,6 mld abonentów.

Zobacz: 6,8 mld aktywnych kart SIM

INEA została większościowym akcjonariuszem spółki celowej Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa SA. Realizowany przez spółkę projekt budowy Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Dostęp do niej będą mieć na równych zasadach wszyscy operatorzy, a skorzystają na nim wszyscy mieszkańcy Wielkopolski.

Zobacz: INEA większościowym akcjonariuszem WSS

A na koniec koreański portal nazywa Nokie patentowym trollem. Jeśli doniesienia portalu BusinessKorea potwierdzą się, już niedługo możemy być świadkami ogromnej wojny patentowej, której skutki finansowe mogłyby zakopać naszą dziurę budżetową i usypać na niej pokaźną kupkę zielonych banknotów.

Zobacz: Nokia patentowym trollem?

Źródło tekstu: wł.

Komentarze
Zaloguj się