DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu 23 - 29 marca

27.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2341

Ważne 1

0

W mijającym tygodniu najwięcej emocji wśród Czytelników wzbudziła ogólnopolska awaria Orange, która dosięgnęła zarówno usług mobilnych, jak i stacjonarnych.

W mijającym tygodniu najwięcej emocji wśród Czytelników wzbudziła ogólnopolska awaria Orange, która dosięgnęła zarówno usług mobilnych, jak i stacjonarnych.

Awaria nastąpiła 23 marca, około godziny 22:30. Od usług odcięci zostali zarówno klienci telefonii komórkowej i mobilnego Internetu Orange, jak i klienci neostrady. Część klientów problemów mogła nie zauważyć, bo Orange intensywnie pracował nad usunięciem awarii przez całą noc. Jak jednak sygnalizowali nasi Czytelnicy, w niektórych regionach problemy występowały 24 marca również i w ciągu dnia. Gdy 25 marca Orange ruszył z kampanią reklamową, w której "nie wyobraża sobie świata bez Internetu", nie wszystkim było do śmiechu.

Zobacz: [Aktualizacja] Orange - duża awaria sieci w godzinach nocnych
Zobacz: Pajacyki, czyli słodko-gorzka reklama Orange

Mieliśmy sporo zmian w ofertach. Na pierwszy rzut warto wymienić nowe pakiety Aero2. Tak, to nie pomyłka, chodzi o coraz "mniej bezpłatne" Aero2 - są już 4 płatne sposoby na ominięcie wpisywania kodów captcha.

Zobacz: Aero2: Nowe pakiety internetowe o wyższej prędkości

T-Mobile zaprezentował nowe taryfy Internetu mobilnego przeznaczone dla klientów indywidualnych. Obietnicy nielimitowanego LTE nie ma, pojawiają się natomiast dodatkowe usługi wliczone w abonament, jak dostęp do Wimpa czy księgarni Legimi.

Zobacz: T-Mobile: nowe taryfy internetowe

Dobrym dopełnieniem tematu mobilnego Internetu jest informacja o komercyjnym uruchomieniu przez Grupę Midas LTE 800. Co oznacza to w praktyce? Po zakończeniu prac, klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu otrzymają łączność LTE docierającą do aż 90% populacji kraju.

Zobacz: Grupa Midas uruchomiła komercyjnie sieć LTE 800

To nie jedyne nowości dla klientów Plusa - sieć 31 marca rusza z nową ofertą dla klientów indywidualnych, w której w oczy najbardziej rzucają się spore pakiety danych. W wyższych abonamentach liczyć możemy też na darmowe pakiety minut, wiadomości i transmisji działające w roamingu (UE).

Zobacz: Plus: nowe taryfy z nielimitowanymi usługami

W temacie roamingu poprawiła się też oferta nju mobile, w którym dostępna jest teraz usługa znana klientom Orange - Jak w kraju. Z kolei Lycamobile zaoferowała brak opłat roamingowych w 17 krajach - rzecz jasna z limitami.

Zobacz: njumobile uruchamia usługę roamingową "Jak w kraju"
Zobacz: Lycamobile - zero opłat roamingowych w 17 krajach

Zarówno sieć Orange, jak i Play przygotowały wiosenne obniżki cen telefonów. W przypadku tej pierwszej do czynienia mamy z kolejną odsłoną Szalonych dni, z kolei Play wziął się głównie za cięcie cen iPhone'a 4S i zeszłorocznych lub starszych Samsungów.

Zobacz: Wiosenne szalone dni w Orange
Zobacz: Play: Wiosenna obniżka cen smartfonów

Adam Sawicki od czerwca będzie nowym prezesem zarządu T-Mobile Polska. W dotychczasowej Netii od 1 kwietnia zastąpi go w roli prezesa Paweł Szymański. Przy okazji od kwietnia do zarządu Netii dołączy dwóch nowych członków.

Zobacz: Adam Sawicki wkrótce nowym prezesem zarządu T-Mobile Polska
Zobacz: Paweł Szymański od kwietnia nowym prezesem Netii

Spore zainteresowaniem naszych czytelników cieszyły się przecieki dotyczące planów Meizu. Producent, który niedawno zadebiutował na polskim rynku, podobno planuje zaktualizować do Androida 5.0 zdecydowaną większość swoich urządzeń. Będąc nadal przy temacie aktualizacji, Play zaprezentował orientacyjny kalendarz aktualizacji dla smartfonów zakupionych w tej sieci. Miły gest i namawiamy do podobnego prezentowania terminów również inne polskie sieci.

Zobacz: Meizu zaktualizuje do Lollipopa większość swoich smartfonów
Zobacz: Kiedy Lollipop dla smartfonów z Play?

Cały czas śledzimy niezbyt dynamicznie rozwijającą się aukcję częstotliwości LTE. Na koniec tygodnia cena za wszystkie bloki 800 MHz wyniosła 2,161 mld złotych, a licząc wraz z blokami z pasma 2600 MHz uczestnicy zadeklarowali łącznie 2,571 mld zł.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 27. dniu

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się