DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu - 20-26 lipca

26.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3139

Ważne 2

0

Mijający tydzień został zdominowany przez informacje na temat zmianach w ofertach operatorów. To właśnie te wiadomości były najczęściej czytane na łamach TELEPOLIS.PL w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Mijający tydzień został zdominowany przez informacje na temat zmianach w ofertach operatorów. To właśnie te wiadomości były najczęściej czytane na łamach TELEPOLIS.PL w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Od 21 lipca Heyah zdejmuje limity na Internet w SmartfoNOWEj Heyah. Klienci wybierający pakiet Heyah Smart XL otrzymują nielimitowany Internet bez związywania się długoterminową umową.
Użytkownicy pakietu Smart XL otrzymają w ramach standardowej opłaty 29,99 zł SMS-y i MMS-y do wszystkich (krajowe sieci komórkowe), dostęp do Facebooka oraz usługę nielimitowanego dostępu do Internetu. bezpłatnie przez pierwsze trzy miesiące. Po tym okresie opłata za usługę nielimitowanego internetu będzie wynosiła 19,99 zł miesięcznie. Tyle samo kosztować będzie usługa nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci krajowych (w tym na numery stacjonarne).

Abonenci nju z rachunkiem mogą korzystać z nowej usługi wszystko komórkowe za 29 zł z nielimitowanymi połączeniami, wiadomościami i pakietem danych.
Usługa wszystko komórkowe za 29 zł pozwala na wykonywanie nielimitowanych połączeń na numery komórkowe, wysyłanie nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów oraz transfer danych w wysokości 2 GB. Połączenia na numery stacjonarne są również nielimitowane, ale jest to koszt kolejnych 10 zł. Jeśli połączenia nie są wykonywane, opłata nie jest naliczana.

Zobacz: nju mobile - wszystko komórkowe za 29 zł

Do klientów nju mobile korzystających z oferty jeden na wszystko rozsyłana jest informacja o zwiększeniu miesięcznego pakietu danych z 2 GB do 5 GB. Cena usługi nie zmienia się.

Tylko minimalnie mniejszą popularnością cieszył się dwie inne informacje.

Posiadający od 13 lat domenę ap.pl Artur Janiszewski otrzymał od Apple'a wezwanie do bezpłatnego jej oddania. Gdy się nie zgodził, pojawili się prawnicy. Apple uznał, że domena Polaka za bardzo przypomina fonetycznie jego nazwę i znak towarowy, tymczasem jest to skrót od nazwy niewielkiej firmy Art Production. Gdy Janiszewski nie zgodził się na dobrowolne oddanie domeny, trafił do niego liczący 600 stron pozew sądowy.

Zobacz: Apple siłą próbuje odebrać domenę ap.pl

W II kwartale sieć zmieniło 380,5 tys. numerów, o prawie 15% mniej niż w I kwartale 2015 roku, ale o 15% więcej niż w II kwartale 2014 roku. W całym I półroczu przeniesiono 822,9 tys. numerów, o prawie 10% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku - wynik z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1H2015

Wakacje, to okres podsumowań wyników finansowych. Swoje osiągnięcia zaprezentowali - Huawei, Apple, Microsoft i Qualcomm.

Zobacz: Wyniki Huawei po 1H2015
Zobacz: Wyniki firmy Apple po 2Q2015
Zobacz: Wyniki Microsoftu po 2Q2015
Zobacz: Słaby kwartał Qualcommu

Trochę działo się pod kątem sprzętu. Nowe smartfony i tablety od Samsunga i ZTE, a także wyczekiwane premiery od Motoroli i Microsoftu.

Zobacz: Dwa nowe tablety Samsung Galaxy Tab S2
Zobacz: ZTE Axon z potrójnym zabezpieczeniem biometrycznym
Zobacz: ZTE Axon Watch z Tencent OS
Zobacz: Microsoft szykuje trzy nowe Lumie
Zobacz: Minimalne wymagania Windows 10 Mobile
Zobacz: Moto G: Ekran FullHD, Snapdragon 610 i wyższa cena
Zobacz: Motorola Moto G 2015 na przedpremierowych zdjęciach

Wróćmy jeszcze na moment do zmian w ofertach. Orange zmodyfikowało warunki promocji Orange Open, Plush pokazał nowy no limit, a Mobile Vikins zaprezentował nowe pakiety danych, podobnie jak nju mobile.

Zobacz: Orange Open teraz od 29 zł
Zobacz: Plush: No-limit + 1 GB Internetu za 17,50 zł
Zobacz: Mobile Vikings: Nowe paczki danych
Zobacz: Nowe pakiety internetowe w nju na kartę

Niedługo trwała licytacja, w cały czas trwające, aukcji LTE. Po osiągnięciu kolejnego granicznego pułapu, uczestnicy aukcji zabrali się za wpłatę depozytów.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 84. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 85. dniu

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
10. wlo
0

2015-07-27 13:46:20

9 - a jakiś powód że powinni możesz podać? Ja nie widzę najmniejszego ;-)

Odpowiedz

9. ~
0

2015-07-27 08:48:42

@8, dokładnie tak jest. Play praktycznie nie reklamuje RBM więc mało kto wie o istnieniu oferty a konsule w salonach niechętnie udzielają informacji odnośnie oferty RBM.Orange reklamuje nju ale za to nie można formalności załatwić w salonach, tylko internet więc jest dla niektórych duża bariera.TM reklamuje heyah i chyba można od niedawna załatwiać formalności w salonach TM. Problemem była słaba oferta heyah ale ostatnio w ofercie no limit zmieniło się to więc mają największe szanse na pozyskanie klientów zainteresowanych tego typu ofertą ale czy tak będzie, to zobaczymy po jakimś czasie.

Odpowiedz

2015-07-27 08:32:01

oferty red-bull,heyah i nju na abonament i czas nieokreślony zostały ustawione na podobnym pułapie cenowym 39 zł oferty bardzo podobne, różnią się niewielkimi szczegółami, sukcesu na rynku nie odniesie red-bull, mało znany mimo ciekawych ofert również na kartę, heyah i nju bardziej znane marki telekomunikacyjne, ale klient boi się wejść w ofertę ze względu nie wiedzy w prostej sprawie, kto tak na prawde jest właścicielem heyah i nju, owszem ma znaczenie co ma sąsiad kolega itd, przyzwyczajenie bierze górę i to będzie wykorzystywane przez telekomy bez litości dla naszych kieszeni, takie wnioski wyciągam z obserwacji komentarzy na portalach telekomunikacyjnych i w śród znajomych.

Odpowiedz

7. ~pabloki
-2

2015-07-27 00:00:02

Calm7 jak to skąd ? od inwestorów. gorzej z wypracowaniem zysku bo ostatnio emitowali obligacje na wypłate dywidendy. myslę że play bedzie rentowny w ciagu kolejnych 7 lat ale czy tyle wytrzyma zależy od inwestorów.

Odpowiedz

-2

2015-07-26 22:52:29

A propo pleja, plej nie należy do najbogatszych sieci, a walą mnóstwo reklam, dzień w dzień, na każdym kanale, o każdej porze.Moje pytanie: skąd oni na to mają tyle kasy..?

Odpowiedz

4. ~pabloki
-2

2015-07-26 20:31:30

nju miał nowa ofertę , heyah miał nową ofertę ale reklamy jakies nie chwytliwe . powinni tak to reklamować.

Odpowiedz

3. ~jarko
0

2015-07-26 19:04:04

Ciekawe czy po Heyah jakieś zmiany zajdą także w T-Mobile na kartę? Szczególnie, jeśli chodzi o pakiety Internetu.

Odpowiedz

2. ~Marcin
-2

2015-07-26 18:07:18

Czekamy na odpowiedź nju buzz.

Odpowiedz

1. ~
0

2015-07-26 17:33:13

Niby wakacje, a operatorzy nie próżnują ;-)

Odpowiedz