DAJ CYNK

Zbliża się Nokia World

07.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4719

Ważne 0

0

Nokia N8 miała być dostępna pod koniec września i będzie - ostatniego jego dnia. Wcześniej być może odbędzie się oficjalna prezentacja biznesowej Nokii E7 i multimedialnej Nokii N9 - podczas Nokia World 2010.

Nokia N8 miała być dostępna pod koniec września i będzie - ostatniego jego dnia. Wcześniej być może odbędzie się oficjalna prezentacja biznesowej Nokii E7 i multimedialnej Nokii N9 - podczas Nokia World 2010.

W Polsce Nokię N8 zamawiać można w ramach przedsprzedaży od 9. sierpnia. Cena urządzenia to 1999 zł, więc tym razem nie odbiega jakoś specjalnie od europejskiej ceny 499 euro, podawanej na konferencjach Nokii.

W dniach od 14. do 15. września odbędzie się konferencja Nokia World, podczas której zaprezentowane zostaną nowe modele telefonów. Czym tym razem zaskoczy nas Nokia? Nieoficjalnie mówi się o biznesowej Nokii E7, wyposażonej w 4-calowy ekran (najprawdopodobniej nHD), łączność 3G, WiFi, aparat 8 Mpix z diodową lampą, wyjście HDMI i pełną klawiaturę QWERTY.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia modelu E7 (wcześniej sądzono, że przedstawiają one N9):





Gdy zaś już mowa o N9, to rzeczywiście nie jest trudno pomylić jej z E7 - tu również mamy pełną klawiaturę QWERTY i aparat 8 Mpix, wizualnie oba urządzenia są do siebie bardzo podobne. Wiele wskazuje jednak na to, że w N9 nie pojawi się dotykowy Symbian, lecz MeeGo OS - rozwinięcie Maemo OS.



Informacje dotyczące Nokii N9 i E7 nie zostały jeszcze potwierdzone przez Nokię, mimo wielu zdjęć w/w telefonów dostępnych w sieci. Odbywająca się w przyszłym tygodniu konferencja będzie idealną ku temu okazją.

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~(E)uropejczyk
0

2010-09-08 14:24:37

W poprzednim wpisie powinno być: "...nie MA to również żadnej wartości merytorycznej" oraz "...patrzenie z pogardą na biznesmenów powyżej 50 roku życia fatalnie świadczy o czyjejś kulturze osobistej i jego braku szacunku dla ludzi starszych!"

Odpowiedz

21. ~(E)uropejczyk
0

2010-09-08 14:18:39

Ad 15. Jak ktoś nie brał udział w tworzeniu najnowszego oprogramowania dla smartfonów Nokii - Symbian^3, Mameo, oraz MeeGo to w jaki sposób może je oceniać i to jeszcze tak negatywnie?! Tylko na zasadzie złośliwości i z góry negatywnego nastawienia do firmy można tak postępować! >< Nie przedstawienie żadnych statystyk dotyczących awaryjności Nokii oraz nie porównanie ich z innymi producentami w żaden sposób nie upoważnia do formułowania twierdzeń na temat większej lub mniejszej awaryjności produktów jakiejś firmy w porównaniu z konkurencją >< Bez przedstawienia badań rynkowych charakteryzujących klientów Nokii oraz dokładnego wykazu przesłanek na podstawie których dokonują wyboru telefonu absolutnie nie upoważnia do oceny klientów wybierających telefony Nokii, nie to również ma żadnej wartości merytorycznej oraz jest bezczelnym atakiem na ludzi, którzy kupili produkty Nokii - wcale nie dlatego, że niby są nieświadomi bądź naiwni lub też są maniakami Nokii! >< I na koniec wywyższanie się i nie patrzenie z pogardą na biznesmenów powyżej 50 roku życia fatalnie świadczy o czyjejś kulturze osobistej i jego braku szacunku dla ludzi starszych!

Odpowiedz

20. ~(E)uropejczyk
0

2010-09-08 14:00:43

"WitekT" po pierwsze to nie jest ten sam komentarz - nawet jak z lenistwa nie chce ci się go czytać to na pierwszy rzut oka (po jego objętości) można zauważyć, że znacznie różni się od jego pierwszej wersji! Poza tym widzę, że nadal jesteś fetyszystą "wycieczki osobistej" ;-) zwrócenie się do kogoś nie jest wycieczką osobistą. Na tej samej zasadzie twoje zwrócenie się do mnie również trzeba by było potraktować się jako "wycieczkę osobistą"! No ale dobrze, napisze ten sam komentarz bezosobowo. Poza tym jak "x" mógł użyć wycieczki osobistej jak bezpodstawnie najeżdżał na Nokię??? No, ale jeśli przyjąć, że w myśl kodeksu handlowego Nokia jako firma posiada osobowość prawną to "x" jak najbardziej użył ostrej "wycieczki osobistej"! :-)

Odpowiedz

19. thonka
0

2010-09-08 13:56:26

@15 moj przyklad: mam w kieszeni 2 letnia nokie e71 i jakos w najblizszym roku nie zamierzam jej zmieniac, bo po co skoro dziala i nic sie z nia nie dzieje? maila obsluguje, przegladarke internetowa ma, youtube''a w razie potrzeby da sie ogladac, jest wifi, hsdpa, gps. wybralem ja jaknajbardziej swiadomie, 50+ lat nie mam, iphone mnie nie interesuje, ale jednoczesnie nie uwazam, ze nokia jest najlepsza. niemniej jednak nic mi sie w niej nie psuje, a c902 w ciagu 1,5 roku byl juz 3 razy na serwisie z powodu odklejajacej sie klawiatury... jedyna nokie jaka oddawalem na serwis to byla n73 (cichy buzzer), a mialem nokii ok 10.

Odpowiedz

18. WitekT
0

2010-09-08 13:47:54

(E)uropejczyk: daruj sobie ciągłe wklejanie tego samego komentarza, który ja ciągle kasuje - bo jakbym był złośliwy, to bym powiedział, że to cecha typowa dla trolla. X nigdzie nie użył wycieczki osobistej, Ty tak - dlatego Twój komentarz jest (i będzie) ciągle usuwany. Jak nie potrafisz darować sobie uszczypliwości, to daruj sobie komentowanie.

Odpowiedz

16. ~(E)uropejczyk
0

2010-09-08 13:22:18

"Art" jeśli dal ciebie telefon za 500 zł jest wystarczający to fajnie, ale nie oceniaj czegoś na co cie nie stać i nigdy nie miałeś tego okazji sprawdzić oraz porównać z LG Swift! Pamiętaj też, że zawsze może się znaleźć, kto kupi sobie telefon za 250 zł i dla niego będzie on idealny i według niego żaden LG za 500 zł go nie przebije! ;-)

Odpowiedz

15. ~x
0

2010-09-08 12:20:32

ostatnie podrygi upadlego producenta. Nie dosc, ze niedorobione software''owo, od najdrozszych po najtansze nowe Nokie psuja sie jak oszalale. Apple z Samsungiem pozra wkrotce nokie na sniadanie. Obecnie Nokie kupuja wylacznie nieswiadomi badz naiwni, ktorych wiedza o telefonach zawiera sie w ''nokia jest najlepsza, iPhone to szajs'' i pseudo-biznesmeni 50+.

Odpowiedz

14. ~Art
0

2010-09-08 08:13:02

Cieszę się że zakończyłem swoją 10letnią przygodę z nokią... kupiłem LG Swift z Androidem za całe 500 zł i coś mi się wydaje że nawet ta nokia za 2000 zł go nie przebije...

Odpowiedz

13. ~piokuk
0

2010-09-08 00:27:24

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N8-00_UG_pl.pdf Instrukcja do N8

Odpowiedz

12. ~kerad
1

2010-09-07 20:33:30

Ciekawe czy pokażą następcę E66 ?

Odpowiedz

11. matteo
1

2010-09-07 20:27:33

Swoją drogą 700 EUR netto za Nokia World to trochę dużo. Rozumiem, że dla firm to niewielki wydatek, ale tak naprawdę nic tam specjalnie nie zaprezentują. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie czytając agendę tej imprezy.

Odpowiedz

10. korek57
0

2010-09-07 18:55:47

@galileo - jeżeli okrojony to może chodzi ci o Symbiana^4 ?? :}

Odpowiedz

9. ~galileo
1

2010-09-07 17:01:56

Prawdziwa nowa odsłona Symbiana nastąpi w przyszłym roku. Będzie to tak naprawdę okrojony system Meego, dla tańszych modeli. Platformy mają być kompatybilne, tak aby aplikacje pracowały jednocześnie na jednej i drugiej. Specyfikacja N9 ma być zaskakująca, więc czekam do piętnastego...

Odpowiedz

8. tolez
0

2010-09-07 16:54:24

Jeśli na nowych smartfonach nokii symbian będzie dorównywał responsywnością innym mobilnym systemom i oczywiście będzie oferował na start _przynajmniej_ tyle aplikacji co obecnie bada to będzie można się nad ich ofertą zastanowić.

Odpowiedz

7. ~
0

2010-09-07 16:44:50

To bardzo proste. Nic nie pokaze, nic co byloby godne wiekszej uwagi. Ten brand to schylek, apple ich zmiotl, a to dopiero poczatek. narazie ida droga palma.

Odpowiedz