DAJ CYNK

Zamilknie ponad milion Nokii 5800 XpressMusic

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12050

Wszystkie Nokie 5800 XpressMusic wyprodukowane przed lutym 2009 roku mają poważny defekt - w ciągu kilku miesięcy uszkodzeniu ulegają ich głośniki. Problem odkryła redakcja Mobile-Review, Nokia przyznaje się do błędu - czeka ją naprawa ponad miliona sztuk już sprzedanych telefonów.

Wszystkie Nokie 5800 XpressMusic wyprodukowane przed lutym 2009 roku mają poważny defekt - w ciągu kilku miesięcy uszkodzeniu ulegają ich głośniki. Problem odkryła redakcja Mobile-Review, Nokia przyznaje się do błędu - czeka ją naprawa ponad miliona sztuk już sprzedanych telefonów.Redakcja Mobile-Review na potrzeby zdobycia odpowiedniej dokumentacji problemu zakupiła 10 sztuk telefonów Nokia 5800 XpressMusic za łącznie 4500 dolarów. Wnikliwe badania objęły nawet analizę wadliwych głośników przy użyciu mikroskopu elektronowego.

Nokia przyznała się do błędu i ogłosiła, że wszystkie wadliwe głośniki zostaną bezpłatnie wymienione. Nowe głośniki będą pochodziły od innego dostawcy i będą łatwe do odróżnienia ze względu na różnice w ich wyglądzie zewnętrznym. Serwisy Nokii mają do dyspozycji nową wersję głośników od końca stycznia.

Początkowo Nokia wymieniała głośniki na nowe, ale pochodzące od tego samego producenta. Dokładniejsza analiza problemu zrealizowana przez Mobile-Review i potem potwierdzona przez laboratoria producenta, zmusiła Nokię do zmiany dostawcy.

Nokia do 23. stycznia sprzedała ponad milion sztuk modelu 5800 XpressMusic. Jeśli ktoś wymieniał głośnik przed tą datą, będzie musiał to uczynić ponownie. Telefoniczne biuro obsługi klienta Nokii jest w stanie ustalić na podstawie numeru IMEI czy dany telefon należy do wadliwej partii.

Cena Nokii 5800 XpressMusic według polskiej strony producenta to 1499 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Mobile-Review, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu