DAJ CYNK

Zakończenie budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej

01.12.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2384

Ważne 3

1

Konsorcjum Orange Polska i Integrated Solutions zakończyło drugi, ostatni etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. Łączna wartość projektu złożonego z dwóch części (ŁRST1 i ŁRST2) to ponad 75 mln zł.

Konsorcjum Orange Polska i Integrated Solutions zakończyło drugi, ostatni etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. Łączna wartość projektu złożonego z dwóch części (ŁRST1 i ŁRST2) to ponad 75 mln zł.

W ramach konsorcjum wybudowaliśmy sieć w technologii światłowodowej, która umożliwia świadczenie usług mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz jednostkom administracji publicznej. To inwestycja, która niewątpliwie przyniesie wiele długofalowych korzyści całemu województwu - mówi Tomasz Stokowiec, dyrektor rynku ICT, Integrated Solutions.

Pierwszy etap projektu został oddany w 2014 roku. Obejmował budowę sieci teleinformatycznej na potrzeby własne województwa, łączącej węzły zlokalizowane w ośmiu powiatowych placówkach medycznych. Nowo wybudowana sieć będzie również wykorzystywana dla potrzeb telemedycyny, e-zdrowia oraz będzie stanowiła podstawę dla sieci WiFi na terenie szpitali.

Podczas drugiego etapu rozbudowano sieć szerokopasmową w południowej części województwa łódzkiego, wyznaczając 5 węzłów szkieletowych i 8 węzłów dystrybucyjnych, m.in. w Wieruszowie, Wieluniu, Pajęcznie, Radomsku i Opocznie. Do oddanej jesienią 2015 roku sieci mogą podłączać się lokalni dostawcy internetu, świadczący usługi dla mieszkańców.

Dzięki funduszom unijnym udało się w Łódzkiem oddać do użytku blisko 1200 km światłowodów. W skali kraju, jesteśmy jednym z niewielu województw, które zdążyło zrealizować projekt w terminie. Wiele regionalnych sieci wciąż jest w budowie i nie zostaną zakończone do końca roku. Mamy z czego być dumni - mówi Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Źródło tekstu: Integrated Solutions

Komentarze
Zaloguj się
3. ~Admin_Admin
1

2015-12-01 12:47:39

@2 pełna racja, a etap pierwszy kompletnie nietrafiona inwestycja na bazie radiolinii która okazała się kukułczym jajem z którym nie wiadomo co teraz zrobić. Ale to własnie o to chodziło żeby zapewnić sobie koryto jak się straci ciepła posadkę w Urzędzie Marsałkowskim

Odpowiedz

2. Red_PL
1

2015-12-01 11:41:22

Kolejna inwestycja w stylu jak na siłę wydać kasę z UE a przy okazji dać zarobić znajomym królika ;) Z tym podłączaniem lokalnych ISP wcale nie jest tak kolorowo, a żeby zrobić wifi w szpitalach nie trzeba spółki córki Orange i 75 baniek.

Odpowiedz

1. ~Mamuniuu
0

2015-12-01 11:05:10

A "WSS" kopią, kopią i kopią... W Wielkopolsce nigdy nie skończą.

Odpowiedz