DAJ CYNK

Za kilka tygodni Netia odpowie na nową ofertę TP

12.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4877

Ważne 0

0

Dobrą konferencją można zrobić wrażenie, ale niekoniecznie oznacza to rewolucję - powiedział w TVN CNBC Biznes Mirosław Godlewski, prezes Netii, w odpowiedzi na pytanie o nowe ceny szybszych opcji neostrady tp.

Dobrą konferencją można zrobić wrażenie, ale niekoniecznie oznacza to rewolucję - powiedział w TVN CNBC Biznes Mirosław Godlewski, prezes Netii, w odpowiedzi na pytanie o nowe ceny szybszych opcji neostrady tp.

Wreszcie zostały obniżone ceny na wyższe przepływności. Dla nas to świetna wiadomość - powiedział Godlewski.

Prezes dodał, że to kwestia kilku tygodni, kiedy w ofercie Netii znajdą się wyższe przepływności (BSA) za niższą cenę. Szerzej o nowych cenach szybszych opcji neostrady tp pisaliśmy w tej wiadomości, a o pierwszej odpowiedzi operatora alternatywnego - eTopu - w tej wiadomości.

Godlewski dodał, że Netia ma aktualnie 613 tys. klientów szerokopasmowych (wzrost o 13 tys. w ciągu 16 dni) i 1,175 mln głosowych. Oficjalna prognoza telekomu mówi o 680 tys. klientów szerokopasmowych na koniec roku.

Netia podtrzymuje swoją chęć udziału w konsolidacji rynku, jednak teraz nie są toczone żadne rozmowy w sprawie dużych podmiotów takich, jak np. Dialog. Prezes Godlewski czeka na ruch ze strony ich obecnych właścicieli. Do dyspozycji, uwzględniając linie kredytowe, ma nawet 1 mld zł.

Mirosław Godlewski bardzo pozytywnie podchodzi do uchwalonej jednogłośnie w sejmie tzw. megaustawy, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

To jest krok zdecydowanie w dobrą stronę. Nam to ułatwi życie, bo to oznacza w ogóle więcej infrastruktury, przede wszystkim infrastruktury powstającej w dojściach do budynków i samych budynkach, czyli ta najtrudniejsza część - powiedział prezes.

Godlewski powiedział, że ustawa zwiększy konkurencję, bo do tej pory w nowych blokach budowały najczęściej sieci kablowe i to do nich należy infrastruktura, co tworzyło lokalne monopole i uniemożliwiało wejście nowych podmiotów z ofertą.

Źródło tekstu: TVN CNBC, wł

Komentarze
Zaloguj się
46. ~
0

2010-05-17 23:59:32

>>>czyli czekają nas obniżki rzędu...?>>> moze nie tyle ze obnizki z urzedu,ale obnizenie kosztow ktore im sie prawnie nalezy i ktore ma dac znizki uzytkownikom

Odpowiedz

45. ~
0

2010-05-17 23:57:54

niedlugo to niedlugo, ale mysle ze jesien to jest taki wasnie termin kiedy moga wprowadzic te rewolucje na rynek

Odpowiedz

0

2010-05-10 23:14:14

kanały 3D to chyba na jesieni dopiero. mało kto ma telewizor 3D już

Odpowiedz

0

2010-05-10 23:13:22

czyli czekają nas obniżki rzędu...?

Odpowiedz

42. ~
0

2010-05-03 19:27:58

a cala kampania netii to nic wielekiego, bo znizki beda wynikac z nakazów jakie dostala tepsa na wprowadzenie upustów, wiec wszyscy korzystajacy z linii tp, np dialog beda mieli takie same znizki,

Odpowiedz

41. ~
0

2010-05-03 19:25:56

kanaly HD sa juz obecne w dialogmedia, a niedlugo maja wprowadzic takze kanaly 3D

Odpowiedz

40. ~
0

2010-04-30 11:34:03

kanały w HD dopiero wchodzą na dobrą sprawę. upc, dialog- netia jest lekko w tyle ale musi odpowiedzieć na dobrą ofertę dialogu

Odpowiedz

39. waeren
1

2010-04-13 13:25:54

@30, dzięki za wyczerpującą odpowiedź...

Odpowiedz

38. ~Chrome_TP
1

2010-04-13 12:45:01

ad 37 jeżeli mówimy o radiusie po stronie TP i miałeś ten problem co myślę (zrzucanie sesji) to problem mógł być z pulą adresów ip - i tego tak z dnia na dzień się poprawić nie dało - były sytuacje że zaczynało ich brakować i były uzupełniane nowymi zakresami (i coś przy ich konfiguracji było zmaszczone) ale to w miarę możliwości jak się pojawiały probemy regulowano w miarę płynnie - niemniej owszem kwiatki się zdarzają ;]

Odpowiedz

37. ~nick
1

2010-04-12 21:59:19

do 6 - niezły dowcip, u mnie przez prawie trzy lata przyznawali się że błąd powoduje nieprawidłowa autoryzacja serwera radius (czy jakoś tak) a usterki nigdy nie naprawili, w ostatnim dniu działania neta nadal był problem. I to ma być obłędnie szybki czas napraw? ROTFL

Odpowiedz

36. ~
-1

2010-04-12 21:20:26

Netia na nic nie odpowie. Nie jest w stanie. Zobaczmy choć na jej ofertę TV. Jako chyba jedyna nie ma ani jednego kanału w technologii HD.

Odpowiedz

35. ~
-1

2010-04-12 18:25:32

Mam nieodparte wrażenie że najlepszym operatorem BSA jest chyba Multimo...Sytuacja w BSA NEtii przypomina mi rok 2007 w którym ta usługa wystartowała...przeciążone punkty styku dawały o sobie znać i miałem prawie przez połowę umowy 1/3 dedykowanej prędkości...Obecna sytuacja wynika z 2 rzeczy...1 sprawa to bardzo dużo klientów BSA Netii którzy wypełnili punkty styku...a 2 sprawa to ograniczenie bądz nawet zarzucenie inwestycji w te punkty z powodu rzucenia wszystkich sił i środków w LLU. Dla samej Netii jest to sytuacja niebezpieczna bo zawiedziony klient to "zły" doradca innych potencjalnych ich klientów.Jedynym pocieszającym faktem gdy miałem Netię było to że zamiast płacić 74 PLN brutto za 1 Mb/s na rok w ofercie...płaciłem w ramach otarcia łez ok 35 PLN brutto.

Odpowiedz

34. ~gosc
-2

2010-04-12 16:43:47

Mam internet od Neti już od 5 miesięcy i gorszego badziewia nie widziałem. Zamiast 2Mbit/s mam niecały 1Mbit/s, a jak się dzwoni na infolinie to małpy nauczyły się jednej i tej samej odpowiedzi i przełączają rozmowy. Nie polecam usług Neti.

Odpowiedz

33. ~darek777
0

2010-04-12 16:43:07

znacie moze dostawce internetu ETLINK? ktos korzysta z ich usług ? Maja najtansza oferte...

Odpowiedz

32. ~
-1

2010-04-12 15:33:55

31@nie sa zapracowani...Nie maja warunkow technicznych na punktach styku by obsługiwać coś więcej niż 1, 2 Mb/s w technologii BSA. Ot i cała prawda...Na forach wiele osób bardzo się żaliło na 6 Mb/s które przecież dla odbiorców indywidualnych zostało wycofane.

Odpowiedz