DAJ CYNK

Za 5 lat więcej komórek niż obecnie ludzi

08.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Hans Vestberg, dyrektor generalny firmy Ericsson, liczy na to, że w ciągu pięciu lat liczba abonentów telefonii komórkowej wzrośnie do 7 miliardów. Obecnie jest ich 4,6 mld (o 0,3 mld więcej niż na koniec 2009 roku).

Hans Vestberg, dyrektor generalny firmy Ericsson, liczy na to, że w ciągu pięciu lat liczba abonentów telefonii komórkowej wzrośnie do 7 miliardów. Obecnie jest ich 4,6 mld (o 0,3 mld więcej niż na koniec 2009 roku).

Według Vestberga, w najbliższych latach sektor teleinformatyczny będzie odgrywać ważną rolę w walce z biedą i zmianą klimatu oraz w przyspieszeniu wychodzenia z kryzysu. Łączność szerokopasmowa będzie warunkiem zbudowania gospodarki XXI wieku charakteryzującej się niską emisją dwutlenku węgla i umożliwi upowszechnienie nowych usług, takich jak inteligentne sieci grid, inteligentny transport i elektroniczna ochrona zdrowia.

W 2010 roku przypada dziesiąta rocznica przyjęcia Milenijnych Celów Rozwoju (ang. Millennium Development Goals - MDG). Vestberg, który jest współgospodarzem konferencji na temat stanu naszej planety organizowanej w Nowym Jorku przez Earth Institute, podkreślił, że telekomunikacja ma wyjątkową pozycję, ponieważ ma wpływ na wszystkie Milenijne Cele Rozwoju.

Dostęp do komunikacji bezprzewodowej ma bardzo istotne znaczenie dla przełamania cyklu biedy w krajach rozwijających się. Odpowiednie narzędzia mogą ułatwić ludziom wyrwanie się z biedy i osiągnięcie celów określonych w MDG. Spowoduje to ogromne zmiany w ich życiu. Obecnie jest 4,6 miliarda abonentów telefonii komórkowej. Chcemy, aby za pięć lat liczba ta wzrosła do 7 miliardów - powiedział Vestberg.

Tegoroczna globalna dyskusja, obejmująca Nowy Jork i cztery inne centra (Pekin, Nairobi, Dahli i Londyn), była obsługiwana przez systemy telewizyjne Ericssona. Ericsson przewiduje, że w przyszłości komunikacja wideo będzie dostępna w dowolnym miejscu i czasie. Każdy będzie mógł uczestniczyć w globalnej dyskusji na temat stanu planety przy bardzo niskich kosztach.

Ericsson to największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się